Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мултимедия от Алиекспрес


Recommended Posts

Привет отново. Вината е на Мерцедес, че са направили нещо стандартно нестандартно. Записах си цветовете на колата и сега ще се помъча да разместя пиновете на адаптера. Дано поне В-конектора за тонколоните съвпада. Пожелайте ми късмет :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет отново. Вината е на Мерцедес, че са направили нещо стандартно нестандартно. Записах си цветовете на колата и сега ще се помъча да разместя пиновете на адаптера. Дано поне В-конектора за тонколоните съвпада. Пожелайте ми късмет :)

Той ти съвпада... 4 говорителя 8 пина... един говорител е горе и долу(двойка)

Аз днес погленах набързо захранващата букса...

На палеца :D  ти ЛИПСВА 12 волта...там дето е празно...а под него е маса...минус

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Размених пиновете и о, чудо - тръгна! Изглежда супер, навигацията ме откри на втората секунда, WiFi работи без забележка. Тези дни ще направя подробни снимки и ще пиша след като съм тествал всичко. Благодаря още веднъж за съветите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично предпочетох да дам 50 лв повече (щото 186$ и шипинга доближават 400лв) ама си сам за себе си.И трепериш.Първо дали ще пасне на колата ти после дали ще работи както трябва и трети път ако се случи нещо след 6 месеца знайш ли как китаеца ще реагира?!Говорим за високотехнологична джаджа и утре ще се бъгне буквално. И всичко това за 50 кинта по ефтино? Мерси сигурноста ми струва повече.

 

Спора е излишен, всеки сам избира за какво да си даде парите. Само искам да уточня, че продукта закупен от мен от "али-мали" е с Андроид 6.0; 8 инчов; поддържащ 4G; изцяло тъч скрийн. Аналога на това устройство предлагано в БГ не е само с 50 лв. по-скъп. Дали ще пасне всеки може да провери и премери - имаше снимки с размери, снимки на буксата и т.н. Китайските фирми продават огромни количества продукти в сайта "али-мали" и ако някой незнае при три негативни коментара губят правото да продават, затова никой не смее да си прави гаргара с купувача защото за дребна сума може да загубят огромен пазар. Досега вече три - четири месеца от покупката ми съм търсил три пъти връзка с продавача за допълнителна информация и никога не са ме отсвирвали. А избирайки от подобни сайтове също може да ибереш продукт на фирма с висок рейтинг и добри отзиви. Фирмата производител на моето устройство дава 1г. гаранция и онлайн съпорт. 

Изброих всичко това за да внеса повече инфо за покупката от подобни сайтове на "али-мали". Ние също не падаме от дърветата и проверяваме за какво си даваме парите.

Поздрави на колегата mishoo и нищо лично.

:banana_beer: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Размених пиновете и о, чудо - тръгна! Изглежда супер, навигацията ме откри на втората секунда, WiFi работи без забележка. Тези дни ще направя подробни снимки и ще пиша след като съм тествал всичко. Благодаря още веднъж за съветите!

Ти това на Смарт-а ли го монтира ? Спомням си, че за него търсеше вариант. Надявам се, оттук насетне да не ти дава грижи повече и да ти върши работа. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен малко ми е странно т'ва изказване на колегата относно негативите за покупка от Китай. Лично аз имам над 550 покупки през eBay и още доста от "Али-мали" сайтове, хахаха. Навсякъде има и черни овце, но ако гледаш рейтинг и мнения за продавачите, четеш внимателно характеристиките на продукта и т.н. - никакви проблеми няма! Опити за измами не липсват, но ако си "шаран" - няма спасение от самия себе си даже. Има китайци и китайци - т'ва е важно да се знае! Гаранция, поне до сега, когато се е налагало да се ползва - не е било никога проблем. Говоря за техника за 3-5 хил. $. А за продавачите в БГ - дано не се стига да се търси гаранция от бг продавачи на китайски стоки :) Всички са мили и любезни при продажбата, но от 100 кладенеца вода носят, когато опре до гаранционна услуга, само и само да не връщат пари! Да не давам примери с върнати коли във форума :) То стига да отвориш продавалника и да видиш Найк, Адидас и прочее за по 65 лева - нови, оригинални! К'во да говорим повече...

Малко е в страни от темата моят пост, ама да не се подвеждат хората, че видиш ли, китайците по-добре да ги отсвирим, щото продавача тук бил господ...ама на обещанията :)

Честито, колега за придобивката и подкарването! Чакаме мнения и фоторепортаж :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти това на Смарт-а ли го монтира ? Спомням си, че за него търсеше вариант. Надявам се, оттук насетне да не ти дава грижи повече и да ти върши работа. 

Да, уикенда ще сложа снимки как изглежда. За съжаление съм се подвел по снимката и имам разминаване и на четирите дупки. Мисля да реша проблема с някаква планчица с множество дупки или дълъг отвор в средата - нещо от сорта на тези от първата снимка. След това има още 2 неща за доизкусуряване - остават частични отвори от двете страни между радиото и рамката, както и не особено елегантно стърчащите USB кабели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз имам над 550 покупки през eBay 

Хехе, мойте са 595 :) 

А това , което варненската фирма прави, хич не е лошо. Отиваш, пробваш, ако ти хареса - плащаш, ако не - кой от къде е. Ако правилно съм разбрал де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да с такива планки може да стане. Пусни снимки, ще ми бъде интересно. А за луфта, все ще измислиш някакво решение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готов съм с полуготовото си произведение :) Изработих си сам малки планчици с по 2 дупки, чрез които скрепих радиото за дупките на таблото и стои доста стабилно. Остава да измисля как да запълня останалия луфт, защото не се предлага такава рамка (приемам всякакви идеи). Първите ми впечатления са доста положителни - андроидът работи бързо, нищо не е забивало, WiFi работи добре, блутуут също. Вграденият в рамката микрофон върши чудесна работа и се чува ясно без да трябва да говоря на висок глас. Качеството на звукът е нормално за фабричните 2 тонколонки. Не се сещам какво друго да напиша, така че ако някой има въпрос да пита смело.

 

- Това е кан модулчето. Не знам дали поддържа шината за Смарт, не знам изобщо дали смарт има кан шина ставаща за комуникация ако оригинално колата не е била с навигация. Старото радио е от най-обикновените модели и не показваше никаква информация свързана с колата - само радио и диск.

 

can1.jpg

 

can3.jpg

 

 

- Софтуерът изглежда същия като на радиото на колегата от първия пост (6.0.1), така че няма да повтарям неговите снимки. Пускам по една на радиото и на калкулатор :)

 

radio.jpg

 

calculator.jpg

 

 

- Тъй като в темата имаше опасения как стават нещата без физически бутони, прилагам 2 снимки на решението в случая - има инсталирана програмка, която се пуска от менюто с програми (може би може да се направи да тръгва с пускането на радиото, но още не съм си играл достатъчно - като я стартирам има 2 отметки с йероглифи, като само първата е отметната и аз само натискам ОК :) ) и резултатът е една прилично голяма синя точка в горния ляв ъгъл на дисплея. Точката се вижда винаги, независимо от това какво приложение е пуснато (поне върху тези, които аз съм ползвал - музика, навигация, браузър, снимки, видео, радио ...). При натискане излиза бързо меню с бутони за усилване и намаляне на звука, както и за връщане на главния екран, и за последно използваните програми. Менюто се скрива след няколко секунди неактивност.

 

shortcut.jpg

 

shortcut_menu.jpg

 

 

- Тук още някоя друга снимка на моментното ми "решение" за USB-входовете и GPS-антената. Това е засега :)

 

usb_left.jpg

 

usb_right.jpg

 

gen_view_1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега по снимките виждам, че мултимедията изглежда като моята. GPS антената е с дълъг кабел и можеш да я прекараш под таблото и да излиза покрай гредата на вратата. така няма да ти се мотат кабели по таблото.

Аз съм сложил двата USB от страни на централната конзола до лоста за скоростите и съм ги фиксирал с топъл силикон, по-удобно ми е да ги ползвам с една ръка и не се разсейвам при поставянето на флашка. Това е само съвет, ти избираш как да ти изглежда таблото. Аз лично не обичам стърчащи жици и натрупани неща.

Честито за придобивката и със здраве да се ползва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив има една фирма МикоАСУ предлага фолиа и пластмаси за рекламни пана. Имат PVC листове с различна дебелина и повърхност. Мисля, че добре ще изглежда ако запълниш дупката с такава пластмаса черен или тъмносив мат. Само трябва да се изреже прецизно за да не изглежда грозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София можеш да отидеш във Васкони на Дружба и да ти изрежат на плотер детайла за попълване на рамката от разпенено пвц (Foam PVC) , което да облечеш във фолио. Другия вариант е офиса на МикроАСУ на Христо Ботев и Сливница. Трети вариант е МАУС ПС.

Иначе както каза Оги, антената на GPS-а е със силен магнит и хваща перфектно и зад жабката залепена на някой метален детайл. За USB портовете можеш да ги изведеш където ти е удобно, дори странично в едната фуга можеш да направиш дупки едно под друга на детайла който ще правиш за запълване на рамката. 

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите. На мен също не ми допадат стърчащи кабели, затова ще търся подходящо решение. Като измисля нещо ще се похваля :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Аз също от скоро съм с мултимедия с Android, същата като на колегата от 1-вият пост. Като цяло съм доста доволен. Единственото нещо, което не ми харесва лично на мен е качеството на звука сравнен със стоковото радио Swing. Колкото и да бутам еквалайзера, така и не успява да "свирне" така както беше преди. Другото, което забелязах е, че сами се променят нивата на еквалайзера, по-точно сам се намаля Loudness-a. Някой може ли да предложи друг по-читав аудио плеър, еквалайзер, или пък някакъв друг полезен апликейшън... Благодаря предварително. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 При мен звука си е много добър и не намирам разлика с оригиналното радио на колата. Единственото различие е малко по-слабата антена сравнена със старото радио/мисля, че беше DANCE/. Може би проблема си е от мен защото съм махнал стандартната антена и съм оставил само основата а върху нея съм сложил антена тип перка на акула с някаква платка и кабел дето се свързва с болт към основата. Още като я сложих ми направи впечатление, че радиото/оригиналното/ започна да губи станции като излезна извън града. Но пък изглежда по-яко и като карам колата на автомивка с четки не ми трошат антената. А и за такива случаи вече си имам mp3; mp4 player.

Незнам дали точно това търси колегата The_Doctor,но в настройки има функция, с която се увеличава звука при повишаване на околния шум /при по-високи обороти на двигателя/. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега пробвай с Poweramp от Google play. Върши чудеса. Иначе виж във фактори сетингс, дали няма допълнителни настройки за звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега пробвай с Poweramp от Google play. Върши чудеса. Иначе виж във фактори сетингс, дали няма допълнителни настройки за звука.

+1 за Poweramp - позлвам го почти откакто го има и е страхотен! Утре тъкмо ще го инсталирам и аз :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте, аз също съм се огледал за такава медия ( за ОК2), обичам сигурното и изпитаното, в София предлага ли се нещо, което да става и да е с монтаж, подобно на гореспоменатите от Варна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В олх попадах на обяви на някакъв пич от Надежда, имал доста видове предполагам и монтаж прави, но нямам преки наблюдения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В олх попадах на обяви на някакъв пич от Надежда, имал доста видове предполагам и монтаж прави, но нямам преки наблюдения.

Звънях му, лично той не предлага монтаж, имал някакви момчета, ама това не ми звучи никак убедително, освен това незнам до колко са качествени неговите китайци:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

привет,аз също сложих китайска навигация и съм много доволен.Взех я от БГ мгазин в София.С Андроид е и много други екстри.Но имам следния проблем,всеки път при палене се рестартира.Проверявах свързването няколко пъти.Свързана е с постоянен + както оригиналното радио Swing.и като извадя ключа пак спира.Доста мислих и нищо не измислих.Ако някой може , да помага.Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  1. http://double-din.bg/Navigacia-Dvoen-Din-Android-za-VW-Golf-Passat-Tiguan-Touran-EOS-Caddy-Jeta-GPS-DVD-TV-DD-M370

  2. Това е мултимедията.Много добре работи и има страхотен саунд.

Редактирано от klarnetko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво имаш предвид,че се рестартира? Тези медии не работят на изваден ключ. При всяко палене тръгва от стартиране и чакаш 25-30 секунди да зареди. Има опция в настройките да зададеш Shutdown delay до 4 часа. Така стои в стенд бай режим, но дърпа ток от акумулатора.

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.