Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мултимедия от Алиекспрес


Recommended Posts

Здравейте колеги,

исках да се похваля с новата придобивка а и на някой сигурно ще му е интересно да получи малко информация.

От т.н. черен петък на сайта /11.11/ поръчах мултимедия двоен дин на фирмата INFIDINI за моята кола.

 

Поръчах го срещу 186 долара с DHL безлатна доставка. В последствие трябваше да платя още 44лв мито и 81лв ДДС но това е друга бира.

След около 20 дни транспорт и митнически разправии пристигна. В комплекта имаше всички кабели, букси и GPS антени + бонус - канбус, външен микрофон и пласмасова шпатулка за демонтаж на кори и лайсни.

Демонтирах оригиналното радио Данс и подвързах буксите. Всичко пасна идеално и сякаш беше точно правено за моята кола, въпреки че в описанието беше само спомената Фабия комби 2007-2010 а основно се наблягаше на модели Фолксваген.

Останах много приятно изненадан от функциите на уреда: Има навигация на платформата iGO с меню на Български и 4 вариянта на гласови команди също на Български; ДВД плеар; радио с РДС; операционна система Андроид 6.0; WIFI; мобилен интернет 4G с външен донгъл; блутут за телефон /хендсфри/ с показване на всички контакти от телефона на дисплея; и т.н.

Закупих си и задна камера защото имаше и опция да показва видеото от нея при движение на заден ход. Сега остана само да пристигне и кодочетеца OBD2 за да пробвам и тази функция.

Като цяло съм много доволен от покупката и препоръчвам на всеки, който му се е въртяла тази идея в главата, но поради една или друга причина се е възпирал от покупка.

Ето описанието в сайта: 

android 6.0 car dvd player 1024*600 4G quad core for VW Skoda POLO GOLF 5 6 PASSAT JETTA TIGUAN TOURAN Fabia Caddy car gps 2 din

Нещо не ми се получи качването на снимките, ако някой подскаже как става ще ги кача. Пише ми, че има проблем с формата им.

Надявам се на някой да съм бил полезен с информацията. Ако нещо Ви интересува питайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Много добре звучи на описание, ще се радваме да пуснеш и снимки от колата ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и малко снимки от колата. Извинявам се за качеството, но на телефона му е нужна светлина а светкавицата се отразява гадно.

20161216_165130.jpg
 
20161216_165216.jpg
 
20161216_165225.jpg
 
20161216_165318.jpg
 
20161216_165459.jpg
 
20161216_165507.jpg
 
20161216_165703.jpg
 
20161216_165708.jpg
 
20161216_165809.jpg
 
20161216_165828.jpg
 
20161216_165835.jpg
 
20161216_170053.jpg
 
20161216_170104.jpg
 
20161216_170203.jpg
 
 
 
Като остана по свободен ще качапо-добри снимки.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за придобивката. Ще чакам с интерес да споделиш за кодочетеца OBD2, след като дойде и го пробваш.

 

Поздрави!

Редактирано от Voyslav Filipov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и малко по-качествени снимки на мултимедията и възможностите както обещах.

DSC_0003.jpg
 
DSC_0004.jpg
 
DSC_0005.jpg
 
DSC_0006.jpg
 
DSC_0007.jpg
 
DSC_0008.jpg
 
DSC_0009.jpg
 
DSC_0010.jpg
 
DSC_0011.jpg
 
DSC_0014.jpg
 
DSC_0015.jpg
 
DSC_0016.jpg
 
DSC_0017.jpg
 
DSC_0018.jpg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, супер е и със здраве да го ползваш. Много искам и аз подобно нещо за моята ФАБИЯ 2...дали става ? 2013 е колата ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра е радиото ама тая кожа на волана не седи баш както трябва.

По-добре от уронен волан. За 8лв от пазара и 10-15 мин. занимавка с иглата. На мен си ми харесва.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А разпознава ли колата? В смисъл "говори" ли си нея? Излиза ли информация от колата на дисплея на навигацията?

питам понеже и аз обмислям да сменя Болерото на супърба с навигация но ми се иска да се изписва и инфото от колата?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В рекламата му в сайта пише, че може с блутут кодочетец.

Поръчал съм си и него, но все още не е пристигнал и нямам идея дали работи тази функция. Като дойде ще пробвам и ще кача снимки и инфо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата според мен питаше дали самото радио директно си говори с колата, а не чрез някакъв четец. Примерно, показва ли ти разхода?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата според мен питаше дали самото радио директно си говори с колата, а не чрез някакъв четец. Примерно, показва ли ти разхода?

 

Може би ако и колата има канбус? Но хората са го написали, че трябва четец. Дори в снимките са го показали. А може и моята кола да е по-посна от към обурудване и затова да не сработва без четец.

Това, което забелязах е възможността ако автомобила е с мултифункционален волан да си настроиш по избор кой бутон каква функция да активира. Аз обаче нямам възможност да се възползвам от тази функция по обективни причини. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните снимки изглеждат обещаващо - имаш ли от твоята кола? Бутоните на волана не са ли с отделни кабелчета, нямащи общо с шината? Както и да е, изглежда много добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам понеже точно в това не съм много в час.

Поначало авторадиата могат да бъдат самостоятелни (както мисля че е в този случай)  необвързани с колата.В такъв случай стават всякакви навигации и радиа които можеш да навреш в дупката.

Във втория случай радиото и колата си "общуват" мисля че по кан шина взиамно си изписват информация и прочие. В такъв случай вече НЕ ВСЯКА навигация става за всеки модел кола.Трябва изрично да е посочено модел и година.Примерно при мен в Супърба се изписва парктроника температура други работи.

Много е важно колата и радиото да си комуникират помежду си. Ама това не винаги е възможно и затова някои производители дават една кутийка която се включва по кан шината между радиото и колата.Идеята е цифровия протокол от колата да се трансформира или прекодира за радиото и обратно.. 

Така си го обяснявам.

Според мен ако навигацията е да речем свалена от шкода октавия1 и я сложиш на октавия3 също може да не съвпаднат командите по кан шина...Въпреки че са една марка и порода...

а имам голям мерак да сложа навигация...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Много е важно колата и радиото да си комуникират помежду си. Ама това не винаги е възможно и затова някои производители дават една кутийка която се включва по кан шината между радиото и колата.Идеята е цифровия протокол от колата да се трансформира или прекодира за радиото и обратно.. 

Така си го обяснявам.

Кутийка има и се вързва с букса към радиото, но връзката с колата при мен мисля, че ще се получи само с тази джаджа дето се пъха в буксата за връзка с компа. Може и да бъркам, и на мен ми е много мътна.

Ако може да се върже с колата ще е добре, но аз поне не знам как става.

Някой ако знае да сподели. Ще съм му много благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега, със здраве да си я ползваш.

Имам такъв OBD блутут. Няма връзка с това за което питаш. Възможностите му са да чете данни за колата в реално време и евентуално ако си с Торк про да изчиства грешки. Поиграх си един ден и сега седи в шкафа, за мен е безполезен тоя адаптор. Колегите питаха дали ти се визаулизира климатика и данни за разход и заряд на акумулатора. След като има Канбус модул към устройството би трябвало да ги чете. Някъде трябва да имаш като приложение CAR INFO или CAR MEDIA INFO. 

Ако идваш на София пиши на лична, да ти оправя IGO - то откъм език и навигиране, защото китайците слагат някакъв миш маш от сборки в тия навигации и са малко бъгави.

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

. След като има Канбус модул към устройството би трябвало да ги чете. Някъде трябва да имаш като приложение CAR INFO или CAR MEDIA INFO. 

 

Би трябвало ама се съмнявам.Защото са дадени бая модели.И затова си мисля че е най обикновенна навигация без връзка с колата..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега, със здраве да си я ползваш.

Имам такъв OBD блутут. Няма връзка с това за което питаш. Възможностите му са да чете данни за колата в реално време и евентуално ако си с Торк про да изчиства грешки. Поиграх си един ден и сега седи в шкафа, за мен е безполезен тоя адаптор. Колегите питаха дали ти се визаулизира климатика и данни за разход и заряд на акумулатора. След като има Канбус модул към устройството би трябвало да ги чете. Някъде трябва да имаш като приложение CAR INFO или CAR MEDIA INFO. 

Ако идваш на София пиши на лична, да ти оправя IGO - то откъм език и навигиране, защото китайците слагат някакъв миш маш от сборки в тия навигации и са малко бъгави.

Може би си прав за OBDблутута, включих го но не се конектна с навигацията. сега свалих файловете от инсталационния диск на флашка и ще пробвам да ги инсталирам на устройството/нали няма CD за да го пъхна и директно да пробвам/. За другото мисля че и колата трябва да има канбус модул за да ги показва тези неща на устройството, а моята явно няма. Предполагам, че няма защото нищо не се случва нито показва отворена врата нито друга информация от колата /климатроник, акумолатопр и т.н./. Както се казва пълно щастие няма, аз съм доволен и на тези функции дето работят. И визията на таблото се подобри значително. :)

Редактирано от ogy76
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.