Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на масло


iline

Recommended Posts

Ако кутията е ръчна: по принцип казват, че не се сменя, но на самото масло пише "срок на годност 4 години, преди да се отвори бутилката" - тоест, вероятно на 4 години е хубаво да се сменя... :) И все пак не ми е известно някой да е успял да счупи ръчна скоростна кутия от "несмяна" на масло.

 

Ако е автоматик си има други интервали и трябва да се спазват много стриктно, защото после почват теми от рода "кутията рита, кутията не превключва..." и накрая "кутията умря - сега какво да правя" :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 150-200к и 5-6 години е добре да се смени. Вземи масло от ЕТ, да нямаш главоболия после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Здравйте Колеги, 

Карам Skoda Octavia 2.0 TDI 140 к.с от 2007г. 
Скоро ще трябва да сменяма малсло, слагам Castrol 5w30. От предната смяна до сега съм изминал 14200 км. 

Все още не ми е светнала сервизната индикация.

Въпросът ми е на колко км. преди смяната трябва да се случи това. 
Майстора който обслужваше колата предишния път  ми каза, че сервизната индикация е настроена.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Понеже не си писал, се досещам че го сменяш на 15 000. Сервизния интервал/предполагам/ е зададен на 30 000км.

Предупреждението ще ти светне преди следващата смяна. Поне 1 000км. преди това.

Не може ли на дисплея да го извадиш и да видиш какво ти остава, като пробег.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има два начина за настройка на индикацията:
Фиксиран интервал - 15 000 км
Променлив интервал - в зависимост от стила на каране... до над 20 000 км.
Ако е настроена така може и да не светне лампа скоро.
Всички, които разбират препоръчват смяна на 15 000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благоаря Ви за информацията.

Сменям маслото на 15 000 км.
Опитах се да проверя на диспля, но не открих такава информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

Ще се опитам сам да си сменя маслото на Октавия II 1.6TDI.

 

Как мога сам да задам следващата смяна на маслото?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Да повдигна малко темата. Скоро наближава време за поредната смяна на масло на моята О2 1,6tdi. До сега му слагах Castrol 5w30 и не съм забелязал да го яде, потъмнява постепенно с пробега и го сменям на около 10к км. Един път съм сипвал Bardahl и един път някакво Kroon oil по препоръка на приятел.

От няколко места чувам похвали за масло Ravenol, произвежда се в Германия и уж няма ментета. Цената е горе долу сходна с Кастрола. Някой карал ли е с такова масло?

Чудя се дали да го пробвам или да си продължавам с Кастрол?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След скапания Кастрол на ЕТ сипах Бардал от AutoZone. Колата работеше добре, доста по-тихо и равномерно от колкото с Кастрола на ЕТ. Също така температурата на маслото падна значително - с над 10 градуса. При последната смяна по препоръка на приятел взех пак от AutoZone Motul. Двигателя утихна още повече, всякакви вибрации при работа на студено и "почуквания" изчезнаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм забелязал да има разлика в температурата на маслото с различните масла, но не съм взимал никога от ЕТ. Зимата ако не се ръчка колата все си е студено, лятото и в най-голямата жега трудно минава над 120 градуса при катерене. Мотул също съм сипвал един път, но за сега ми се струва, че най-добре работи с Кастрол.

Остава питанката дали някой има преки впечатления от това Ravenol?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Ravenol 5W30, но не помня точния модел (има различни). Като цяло, в сайта на вносителя има описание и т'ва беше единственото масло, което отговаряше за моята кола по спецификация. О2 е колата, 2.0 TDI на близо 200К. Нямам причина да съм недоволен. Нямал съм драми със загряване или каквито и да са индикации свързани с маслото..Не съм доливал за 12К. Предстои ми смяна и вероятно пак ще си поръчам същото масло или ще заложа на подходящия Xenum.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз намирам 3 варианта, като и трите покриват VW 507 00, каквото е нужно за нашите мотори.

RAVENOL SMP SAE 5W-30 (Mid SAPS Motorenöl mit CleanSynto® Technologie)

RAVENOL WIV III SAE 5W-30 (synthetisches kraftstoffsparendes Motorenöl)

RAVENOL VMP SAE 5W-30 (PAO (Polyalphaolefin) basiertes, vollsynthetisches Motorenöl mit spezieller USVO® und bewährter CleanSynto® Technologie)

 

Кое би трябвало да е най-доброто?

Ето линк към сайта на производителя: https://www.ravenol-shop.de/pkw/motoroel/?p=1&o=2&n=15&f=237

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с т’ва - RAVENOL VMP SAE 5W- 30

Не знам дали е най-доброто, но се спрях на него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на включилите се. Утре ще поръчам VMP. Отзиви ще споделя след като навъртя някакви километри с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли желаещи да си поръчат масло Ravenol? Доставката до България е безплатна при поръчка над 150€.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една група във фейса за масла - човека ги доставя от Германия за смешни пари. Освен т’ва, защо не пазаруваш от представителя в Бг? Аз от там си взех маслото. Обадиха ми се да потвърдят поръчката. Тубата си е с всички сертификати, лепенки и холограми, както трябва да е. На сайта им - българския - има всякаква информация.

Аз се спрях на т’ва масло, защото не е от масовите, но е истинска синтетика и с много добри показатели (чат-пат тормозя колата). Според характеристиките е добро и под -25 градуса при старт, при интензивно каране с по-висока скорост (държи на жега), би трябвало да е ОК относно DPF... Доста изчетох/изгледах в нета и на тази база се спрях на него. Ако решиш да го взимаш от бг - аз го взех от тук http://shop.grid-trade.com/ravenol-vollsynthetisches-multiol-protect-vmp-sae-5w-30-motorno-maslo-5-litra-cena-acea-a3-b4-c3-api-sm-cf-4-vw-504-00-507-00mb-229-51-bmw-longlife-04.html

Успех!

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.