Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Felicia Laurin & Klement OEM


malkiq

Recommended Posts

Много е 'арна. И аз се радвам, че колата е попаднала в правилните ръце. Поклон за положения труд, Пейо. Да я докараш в неделя на НИМ, да видим ще текне ли сълзица от лявото очо на Малкия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 113
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • malkiq

    30

  • kukumitcin

    17

  • The Best Forman

    13

  • Mishelle

    10

И на мен ми направи впечатление на срещата в Пв. ,че е отлично боядисана. И цвета е много хубаво синьо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, Mishelle написа:

Много е 'арна. И аз се радвам, че колата е попаднала в правилните ръце. Поклон за положения труд, Пейо. Да я докараш в неделя на НИМ, да видим ще текне ли сълзица от лявото очо на Малкия :)

Живи и здрави в неделя съм на НИМ. Има вероятност да не успея да реализирам плануваните задачи от горния пост до тогава, но пък това не е чак такъв дерт.

Надявам се , че Коцето ще се зарадва като я види ;) все пак повечето от труда по тази кола е негов и ми се иска да разбра какво му е мнението като я види.

Just now, joro-120L написа:

И на мен ми направи впечатление на срещата в Пв. ,че е отлично боядисана. И цвета е много хубаво синьо.

Много се радвам, че ти е харесала. Има си своите забележки, но пък много държах да участвам в подготовка преди боята и като се загледаш повече се виждат пропуските ми :D

 

Редактирано от kukumitcin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

За съжеление не успях да стигна до НИМ с колата. Тъкмо се натоварихме с хлапето да тръгваме и колата реши, че няма да пали. Започна да гърми 60А бушони само като види ключа ? Взе се решение да се пътува с друга кола и оставихме фелата да размисля.

Оказа се , че имаме проблем с подгревните свещи следствие на което бушона гърмеше. За да я подкарам до сервиза изолирах "+" към свещите на същата инсталация обаче върви и плюса към помпата...на бързо пуснах един кабел от акумулатора до помпата и разбира се игра малко брейк клинер вместо старт спрей / само това имах налично / и бях отново в играта.

След което последва смяна на свещи и възстановяване на инсталацията...вече всичко е чук :)

Последва монтаж на фолио и тъй като нямам много опит в тази област , а исках да стане добре се доверих на човек, който се занимава само с това.

Междувременно спойлера беше боядисан и се почна едно налагане на двата спойлера и реших, че този е нейния.

spacer.png

spacer.png

spacer.png

След "фолирането" реших, че искам да променя още нещо, а именно халогените. Купих си жълто фолио от момчето, което прави колата и мисля, че се получи добре.

spacer.png

20210924_140605.jpg

 

 

Редактирано от kukumitcin
  • Одобрявам 5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох на батьо кукличката :)

Много ми харесва как става, поздравления!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...
На 29.09.2021 г. at 14:15, The Best Forman написа:

Задния спойлер ? , ам на тез жълти халогени не им ли мина модата?

 

Нямах идея, че е имало и такава мода.

Идеята за жълтите халогени я "копирах" от Реното на мой близък приятел и мисля, че се получи добре.

 

След повече от 5 месеца реших малко да раздвижа темата и работата по колата разбира се.

Общо взето след последните снимки колата беше извадена още веднъж с цел да направим една неделна разходката с детето. Всичко мина перфектно и точно преди да я прибера в гаража протече антифриз.

Колата я "зазимих" повече от 3 месеца без да пипна нищо поради здравословни причини.

През това време се сдобих с едни от любимите ми джанти , а именно :

spacer.png

Разбира се в далеч по лошо състояние, но пък на добра цена.  Все още работя по тях и се надявам скоро да покажа резултата.

Понеже не успях да подкарам Symphony - то , което купих се заех да търся нещо оригинално, което се вгражда на Фелиция. И след време намерих търсеното :

spacer.png

В перфектно състояние без забележки...голям кеф !

 

следва продължение...

 

Редактирано от kukumitcin
  • Одобрявам 5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последва отстраняване на теча / смяна на термостатно тяло и два маркуча към масления охладител /, след което монтаж на новата задна броня и нови задни калобрани .

spacer.png

spacer.png

Колата посети Classic Racing 2k22 ето няколко снимки за които благодаря на колегата __smirnoff__ .

За първи път имах удоволствието да не съм на външния паркинг, а част от събитието макар, че колата е далеч от ретро или пък в перфектно състояние.

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

За момента толкова...събирам снимков материал със следващите промени по колата.

 

Поздрави.

  • Одобрявам 10
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази кола си има малко зелено човече , което живее между жиците .. още от София си е така ?

Гледам си запълнил бройката с телефонните шайби и АТС -а и резонния въпрос е - железните 15" от Пасат мислиш ли да ги "изхвърляш"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, The Best Forman написа:

Тази кола си има малко зелено човече , което живее между жиците .. още от София си е така ?

Гледам си запълнил бройката с телефонните шайби и АТС -а и резонния въпрос е - железните 15" от Пасат мислиш ли да ги "изхвърляш"?

 

Железните 15-ки минаха пясъкоструене и ще се боядисват прахово. Не ми се иска да се разделям с тях харесват ми.

ATS - a може да не е джантата за тази кола. Искам да ги завърша и кача на колата тогава ще преценя. Това, че ми харесват като модел е едно, но как ще стоят на колата вече е друго.

 

Между жиците незнам какво живее , но тази кола е с особен характер :D Когато реша да пътувам с нея винаги си показва рогата ! Преди Калояново отново имах проблем с подгревните свещи / явно нацелих дефектни / сега отново палим на спрей ?

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тая кола не съм имал електрически проблеми НИКОГА!!! Не знам Евгени за какво говори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, kukumitcin написа:

ATS - a може да не е джантата за тази кола. Искам да ги завърша и кача на колата тогава ще преценя. Това, че ми харесват като модел е едно, но как ще стоят на колата вече е друго.

Бих казал, че зависи от много неща като: какъв цвят ще са и дали ще слагаш пружините, които щеше да поръчваш ?

8969_2012-07-05_08-08-52_89.jpg.687a2363d553491ea08cf2e4229a1ffe.jpg

 

e976gcs-960.jpg.8e17d2461bc66b67b79c8c0da6bdc725.jpg

 

feeedd8s-960.jpg.3e895d5f0baef090c03439440b921b8f.jpg

 

7095395.thumb.jpg.cf09b55f199b629b22e57bd96871696a.jpg

 

Едит: не успях да ги смаля, след време може да ги изтриете, за да не се трупа темата излишно

Редактирано от Rosen Raychev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, malkiq написа:

С тая кола не съм имал електрически проблеми НИКОГА!!! Не знам Евгени за какво говори.

Много точно казано .. всеки път ми се обаждаше ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, kukumitcin написа:

 

Железните 15-ки минаха пясъкоструене и ще се боядисват прахово. Не ми се иска да се разделям с тях харесват ми.

ATS - a може да не е джантата за тази кола. Искам да ги завърша и кача на колата тогава ще преценя. Това, че ми харесват като модел е едно, но как ще стоят на колата вече е друго.

 

Между жиците незнам какво живее , но тази кола е с особен характер :D Когато реша да пътувам с нея винаги си показва рогата ! Преди Калояново отново имах проблем с подгревните свещи / явно нацелих дефектни / сега отново палим на спрей ?

 

 

 

 

Имам същия модел 14" , които си запазих от Голфа (взех ги с едни зимни гуми) , но подозирам , че ще малеят на комби .. както каза - ще ги кача и ще видя дали ще ми харесат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.