Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на масло на механична скоростна кутия


dimonio

Recommended Posts

Здравейте,Колеги имам един въпрос,на колко хиляди километри се сменя маслото на скоростната кутия,някой правил ли го е,има ли идея колко струва,колко масло събира кутията........Моята е на 153 хиляди и никога не е сменяно маслото.........

Благодаря Ви предварително.....

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уж доживотно не се сменяло, но на тубите с оригинално масло пише срок на годност 4 години, ако не е отворена тубата.

 

Не е ясно кога се сменя. Мнения много, малко като дизел или бензин. Решаваш си го за себе си и сменяш, ако ти е кеф.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ,сигурно ще питам в Еуратек,лошото е че не живея в Бг от доста време и когато се върна искам да обслужа всичко ,иначе тук направо режат глави с цените......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяй го. Аз до сега на всички коли си го сменям на 60-70 хиляди. Събира 2 литра и нещо до колкото си спомням. Пълна синтетика е маслото. GL 5

Братовчед ми е от философите с вечното масло и на 300000 направо си смени скоростната кутия за по-лесно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по сервизните книжки пише нещо от сорта на not serviceable, но не мисля че е кой-знае какъв разход да се сменя с ангненаж или на 100ина хиляди

по-важно е според мен да му се проверява нивото от време на време, да речем на всяка смяна на масло, можеш да помолиш да го погледнат, все пак е работа за 30 секунди

добър съвет е да си вземеш оригинално от представителя, така ще елиминираш чуденето какво масло трябва да е и дали е читаво, колкото и да е по-скъпо все пак за 2 литра става въпрос

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.