Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskodaclub.bg

ivovb

Проблем с DSG -то

Recommended Posts

ivovb

Здравейте колеги,

от две-три седмици ми рита DSG -то при превключване между D и R или при D от 2 към 3 предавка. Спортния режим както и ръчното предаване не съм ползвал за тези почти 40 000 км. Днес на два пъти при включване на задна давам газ и няма никой - D пак R и тръгва. Това е новата кутия със 7 предавки без обслужване... Някой може ли да сподели опит с такъв проблем?

BR

Редактирано от ivovb

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jackrabbit

Обикновено се стига до гаранционна смяна на съединители.Трябва да отидеш до Шкода и да им го демонстрираш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ivovb

А така... Е браво (на ВАГ), няма що. В интерес на истината от първия ми пост досега се държи културно, но все пак ще анонсирам проблема в ЕТ. Благодаря за насоката.

BR

Редактирано от ivovb

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jackrabbit

По принцип това си беше проблем на първите генерации от тази кутия.След това проблема е отстранен и аз лично се учудвам на твоя.Дано не е това и е нещо по-безобидно,но каквото и да е,от ЕТ са точни и ще го отстранят.Поне при мен беше така.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ivovb

Допълнитено инфо по темата. Към онзи момент казаха, че имат сервизна акция за софтуера на скоростната кутия и нещата се затишиха. Две години и нещо по-късно и преди да изтече гаранцията (фортунатели) сдаде напълно багажа - напред/назад/изключване/включване - не става... Репатрак от тясна Редутска улица... Оказа се мехатроника - управлението на DSG.

BR

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Съгласявам се" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.