Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Преди появата на Kodiaq в България


Mishelle

Recommended Posts

На 01.09.2016г., в Берлин, се състоя официалната премиера на Skoda Kodiaq. Една от уникалните особености на събитието беше пуснатия LiveStream, благодарение на който почитателите на Skoda от цял свят имаха възможността да наблюдават премиерата. Към момента информацията за Kodiaq е все още оскъдна, като част от нея може да намерите на страницата на Шкода клуб България. По-долу съм пуснал 3 клипа, отразяващи по-интересните моменти от подготовката на премиерата на Kodiaq. Видеото може да видите отново в нашата страница или да го гледате директно от нашия YouTube канал. Четвъртия клип съдържа най-интересното от шоуто и представянето на модела в Берлин.

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 65
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • shaft

    8

  • Izolini

    6

  • igeorgiev82

    6

  • Milen Dimitrov

    4

Най-много писали в темата

англичаните вече почти я предлагат

http://www.skoda-auto.com/en/models/kodiaq/pages/overview.aspx#ExtendableModuleWebPart

 

снимки на екстериора и интериора

http://www.autoexpress.co.uk/skoda/kodiaq/96867/new-skoda-kodiaq-suv-official-pictures#0

 

статия за модела

http://www.autoexpress.co.uk/skoda/kodiaq/88859/new-2017-skoda-kodiaq-suv-full-prices-and-specs-announced

 

като цяло ще е налична за начало само с бензини 1.4 и 2.0 TSI, на по-късен етап и 2.0 TDI, Ще струва грубо 2 пъти колкото една Ок3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес в Италия,около Удине,видях два автовоза с натоварени Кодиаци на тях.Вече пътуват към щастливците...Ще има да се надуват жабарчетата...

Жалко,че късно ги видях и не успях да ги снимам.

Редактирано от scooby doo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно винаги там са първи.... Нали и като излезе супърба и той така беше - първо там... Явно са най-дАшните...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се вярва първите при тях да са отишли,но аз тук видях първо.Бях в Чехия вчера,но там не видях,а със сигурност първо там са излезли.Допускам,че и за Швейцария са пратили по-рано.Една от най-популярните коли е Шкода.

Редактирано от scooby doo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Такаа...

Оказва се,че това което съм видял на автовозите не е било Кодиак,а Сеат Атека,който се произвежда в Чехия.

Вчера успях да снимам автовоз със Шкоди в Чехия,Прага.Последните две отзад отгоре-Кодиаци.Да,да,ама не!Аха да кача снимката и гледам...нещо не е в ред тука...Приближих със зуума-Сеати качили гадовете заедно с Йетита.

Справка в Гугъла показва,че Сеат Атека се произвежда в Чехия,което обяснява и заблудата ми преди две седмици,че съм видял Кодиак,за което твърдение се извинявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Два броя има докарани в ЕТ.На Х.Кубрат,мостри,с чешки номера...

Редактирано от scooby doo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два броя има докарани в ЕТ.На Х.Кубрат,мостри,с чешки номера...

Утре ще ги разгледам и снимам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си записах тест драйв за Събота  :call_you:

Да видим какво ще излезе, че даже не знаеха с какви мотори са и какво оборудване, само че едната е дизел, а другата бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пффф, на тия цени ще плъзнат страшно много по пътя... определено! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми... Колкото Супърб, колкото един скучен и тъп пасат, а получаваш горе-долу скучен джип... Супер е цената, особено с екстрите, които предлага. Санта фе идва над 90-100 000лв, Соренто е много красива кола, последната, и тя е доста по-скъпа... Цената от 55 000лв за нещо средно, айде 60 000лв без 10 000 лева ддс (7 места), остават 50 000лв за кола, колкото една тъпа рс-ка, без грам индивидуалност - кефи цената за седем местен нов сув с 4х4 и автомат. :) лично аз очаквах тези цени, но без ддс...

 

Ще се появи доста бързо по улиците... все пак това е цена за две дребни дачии задръстен, а е няколко класи нагоре...

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам... гледам ги по брой места, иначе кУрейките са с по 5 места... а това уж е със 7 :) и предполагам, че е по-голямо от тях...

 

В Еуратек ми бяха казали, че щял да е пряк конкурент на Соренто и Санта Фе... и очаквах да е луда цената, но нещо не... нормална е за СУВалка.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много набързо го разгледах. При варианта със седем места багажника е доста малък. Освен това позицията на седене не е особено висока, чувствах се по-ниско, от колкото в Йети. Когато вдигнах седалката в горно положение ръба на покрива ми дойде пред очите, а аз съм по-скоро нисък. Джудже, не е като СантаФе-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мани ги ЕТ :) .На една платформа са с Тигуана.Сега.....че Шкода обичат да "разтягат"автомобила с пространство,не ги качва в горния клас.Всички 7-местни,като вдигнеш 3-ия ред седалки и багажника изчезва.

Редактирано от igeorgiev82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа.... трябва да го видя и аз :) все не остава време, а съм и болен от някакъв скапан вирОс...

 

Определено при мене е същото - вдигам третия ред седалки и имам място да сложа постелката, която покрива третия ред седалки в багажника, помпа и най-много чадър - това му е мястото :)

 

Ама така е при всички...

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мани ги ЕТ :) .На една платформа са с Тигуана.Сега.....че Шкода обичат да "разтягат"автомобила с пространство,не ги качва в горния клас.Всички 7-местни,като вдигнеш 3-ия ред седалки и багажника изчезва.

 

 

Мдааа.... трябва да го видя и аз :) все не остава време, а съм и болен от някакъв скапан вирОс...

 

Определено при мене е същото - вдигам третия ред седалки и имам място да сложа постелката, която покрива третия ред седалки в багажника, помпа и най-много чадър - това му е мястото :)

 

Ама така е при всички...

Май не съм се изразил както трябва - БЕЗ да е вдигнат третия ред багажника е страшно плитък, не повече от една легнала карета на височина до кората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените определено са доста атрактивни. За 60000 можеш да си вземеш най-високия предлаган пакет на оборудване "Style", който като го разгледах включва всички екстри, които лично аз бих търсил, че и отгоре. Иначе казано е на цената на Kia Sportage, а Kodiaq е значително по-голяма. Според мен също Шкода ще ударят много сериозно всички конкуренти на пазара с този модел. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много набързо го разгледах. При варианта със седем места багажника е доста малък. Освен това позицията на седене не е особено висока, чувствах се по-ниско, от колкото в Йети. Когато вдигнах седалката в горно положение ръба на покрива ми дойде пред очите, а аз съм по-скоро нисък. Джудже, не е като СантаФе-то.

 

А докъде има поглед шофьорът към предния капак, вижда ли се края му отпред?

 

Също ми и интересно - ако някой е влизъл вътре, какво е качеството на материалите, седалките и таблото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както обикновено - на тестовите и първите изложени модели ще е лаченко и солидно....а ако сте от първите собственици ще е пръчкотека :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.