Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Клубни фланелки 2016


Recommended Posts

В ЕТ имат т.нар. "лакоста"(плетени със средна шарка и яка) тениски в черно и зелено. Цената беше около 15-20лв на брой, по мой спомен! Имаха бродиран надпис на Шкода на яката или ръкава и от ляво под рамото, самите копчета отново бяха с логото. Не знам щампа на такава плетка как стои, обаче! Имат и модели без яка. Моето предложение е да си вземем оттам тениски - има и с къс и дълъг ръкав, хубави са и както повечето колеги знаят, ЕТ има политика да продава аксесоарите на доставни цени(респект от мен за това) и в последствие да търсим бродерия или щамповка. В Декатлон(този до Икеа) правят срещу 7,20лв щампа от лого, за бродерия нямам идея на този етап. Трябва да се отиде до ЕТ Надежда да се видят моделите, аз ги познавам момчетата от магазина, мога да говоря и за поръчка на повече на брой тениски. Хем има избор на модели, хем само ще ги доукрасим. Това "менте" от линка по-горе не ми вдъхва доверие. Имам няколко тениски купени/подарени ми от ЕТ и всички са доста качествени! Това е важно също. Помислете и ако имате желание, мога да отида до там да снимам модели и да се уговоря за доставка на избрани модели.  

 

http://paraleli.bg/services/embroidery/

 

ето и цената за бродерия - тя ще е по-ниска от щампата, ако се ориентирам правилно. Мислете и пишете...!

 

http://www.superskoda.com/Skoda/SKODA-MERCHANDISE/Original-Skoda-Yeti-collection-functional-thermo-T-Shirt- тази в ЕТ я взех за 20тина лв!

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 359
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Stucata

    64

  • maxrpm

    34

  • legaltk

    26

  • Алекси Георгиев

    19

Най-много писали в темата

Аз съм за каквото и да решите, само моля на мен якичка няма да тича  :fiu:  за мен по изчистен модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво , сайта на паралели го гледах още от началото , но минимума е 50бр, а ние ще сме макс 30-40 човека, според мен.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще има възможност за избор на модел ;), за мен с якичка :) размер М ... ако ли не каквото за всичко такова и за мен :D ...подкрепям идеята да ги поръчаме от ЕТ и да си ги украсим с клубния надпис , бродиран .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Незнам , аз от толкова време чакам за нова, че вече верно се отказах, ако нищо не стане с тази тема, до нова година, и нищо не се реши кое как и къде да стане, ще пусна една тема за поръчки с това което аз реша че искам, ще напиша хора струва ХХ пари и за 1 седмица ще станат. Знаете, ще има черни и розови. :) Най - вероято ще се разплащаме с пощенски запис или по еконт и ще бъде като по соца , както бай Тошо е правил, каквато за мен , такава за всички.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги... отдавна следя тази тема, но не се наемах да пиша, защото не съм фен на този вид артикули, но пък се занимавам с текстил и мисля, че мога да бъда полезен поне със съвет. На първо място ще си позволя да кажа, че ЕТ никога не са продавали този вид артикули на доставни цени, защото знам какви са тези цени и те са много далеч от 20 лв/бр. Те си ги продават като всеки друг търговец със съответната печалба. Каква ще е тениската не ме интересува, защото съм сигурен, че всеки от вас има различно предпочитание.. едни ще искат да е от 100% памук, друг ще иска полиестер, трети ще иска смес и т.н. После идва какъв модел да е, дали да бъде с деколте по врата, шпиц или с яка - тип лакост. Но, поради това, че познавам естеството на производството и начина на персонифициране на тениски в България ще кажа, че това е трудна мисия. На първо място, както каза колегата maxrpm бройката е малка, и това ще ограничи много вариантите за изпълнение. За малко бройки единственото работещо решение е сублимация. Поради естеството на производството й, там количеството не сваля цената, на доставчика му е все тая, дали ще произведе 10 или 100 бр, цената се запазва същата. Ограничението на този вид щампа, е че може да се сублимира само и единствено върху полиестер, не става върху памук... но за сметка на това, този вид щампа е почти вечен, заради начина, по който боята прониква в плата... цветовете няма да се влияят от пране или излагане на слънце. Минуса е в самия плат, това е петролен продукт и не всеки го харесва. Решението е доставчика да може да предостави технически платове. Това са така, наречените "дишащи" платове. Те също са 100% полиестер, но там нишките имат коренно различна структура и изкарват потта на голяма площ, което от своя страна прави процеса на изсушаване много бърз. Не се лъжете по вида на плетката.. той може да бъде всякакъв, от гладко, до плетка тип лакост. Важното при този плат е техническата му характеристика и грамажа на м2. Самата цена на сублимация се определя от количеството на използваните бой. Те са най-скъпия елемент в целия процес. Колкото е по-бяло и светло изделието, толкова по-малко бой се използват. Имайте предвид, че плата винаги е бял, без значение какъв цвят искате да се сублимира. Що се касае до бродерията, там цената винаги е пряко свързана с количеството. В линка, който видях, пише, че цената на програмата от 1000 бода е 12 лв., което е много, ама много малка бродерия. Средно, една хубава бродерия, с размери около 4 на 4 см е между 4- 6-8000 бода.. разбира се, това е ориентировъчно, но се движи в подобен диапазон. Това означава, че само програмата на 5000 бода ще струва 50 лв.. и вдига цената с 1 лев при поръчка от 50 бр. Отделно самата бродерия ще струва още 1,25 лв.

Сигурно вече съм досадил на повечето колеги, затова предпочитам да спра... за последно ще кажа, че ако се ориентирате към памучно изделие.. нека доставчика да даде информация какви прежди са използвани... ако каже просто памучни... значи памука не струва и при първото пране долния край ще ви стига над пъпа... а тениската ще изглежда квадратна. Хубаво би било да се търси изделие от рингова пенирана прежда.. така ще имате качествен продукт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на padrtino за разяснението и отделеното време. Със сигурност ще бъде от полза.

 

Преди две седмици се свързах с човека от обявата по-горе. Били натоварени и се разбрахме да се чуем в началото на декември. Преди малко му звъннах. Имат възможност да направят каквото поискаме, но чак в началото на януари. Не е проблем да се добавят наши надписи, по наше желание да се нанесе промяна в дизайна и да ги направим по-уникални от към визия. Пускам тук стандартния дизайн, както е по обявата. Който има желание - да дава идеи и съвети как да изглеждат.

 

teniska-01.jpg teniska-02.jpg teniska-03.jpg teniska-04.jpg teniska-05.jpg

 

При последваща поръчка това са възможните размери:

 

teniska-06.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизайна на maestroto беше трепач. Просто е пипнат от всякъде. За мен това е най-доброто като клубен дизайн, което съм виждал.

Качеството на изработка също - даже и на снимките на Велко се вижда колко са добри цветовете. Аз лично с тая тениска съм се завирал и там дето слънцето не свети - не е мръднала нито след кал и пот, нито след пране.

 

Що не потърсите въпросния колега - може да има вариант да се изработят на удоволетворителна цена за количество. Най-малко тоя дизайн не си заслужава да се загуби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене тези от bazar.bg ми харесват .Като изключим надписа castrol на ръкавите.

Незнам само къде би могло да добавим клубното лого и никнейм-а !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всичко написано до тук, май най-разумният вариант е предложеният от Юли (особено след поясненията от Христо padrino).

И понеже не мога да направя дизайна визуално ще опитам да обясня моето виждане с думи.
1. Надписите Castrol отпадат

2. Логото на гърба се намалява наполовина и надписа Motorsport се заменя с Шкода клуб България (за мен на български е по-правилно), а над логото се изписва ника.
3. Под логото отпред надписът Motorsport се премахва, а на вертикалната зелена лента се изписва Шкода клуб България.

 

И преди да се е повдигнал въпросът - не съм изцяло против латиницата, но според мен е редно поне един от клубните надписи да е на родният ни език.

Стигнем ли до поръчка - за мен един брой, размер XL, с опция за поръчка на още два броя с други размери.

 

П.П. Нека критиките започнат.....сега  ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ЗА с предложението на Юли и на Logrus.

Имам един единствен въпрос - с яка или без яка. Тук смятам, че ще има най-много разминавания.

Редактирано от Voyslav Filipov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм ЗА предложението на Юли и на Logrus.

... варианта без яка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мострата, която е показана в предния ми пост е без яка. Предполагам фирмата не предлага варианти с яка или поне аз не съм виждал подобни тениски с нея. Предложението на Чаво е добро и се припокрива с моето мнение за дизайна. Когато го изчистиме и решиме финално какъв да бъде, ще има пусната мостра за вашето одобрение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чух се с човека, от свое име, и ми каза че смяната на цвета на цялата тениска не влияе на цената на тениската, при тоя метод се започвало от бял плат, но и мен ме отряза за след празниците, щом го попитах за друг цвят.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Наближава събора 2017. Тази седмица ще звънна на човека от bazar.bg и ще се уговорим какво може да направи за нас, като ще му покажа какво имаме като идея (показаното от Юли и допълненията на Чаво) Пари ще се събират по банкова сметка и с пощенски записи, но ще е към края на месеца (на заплата). Проекта ще го направя аз, или ще звънна на кранки, като е готов ще го пусна тук. Предаването или ще е лично или ще е с Еконт.

 

Някой ако има работещ линк на Corel Draw X7 X64, нека ми го прати на лично, че този който качих "чупи" при пускането.

 

Поздрави!

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Дайте да помислим за нови тениски, ако има желаещи, разбира се... Ако правилно се ориентирам основен проблем е намирането на изпълнител на поръчката? Мога да поразпитам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Teмата е стара , поради разногласия относно дизайна, навремето ми писна да се занимавам, което може да се види нагоре в темата. В момента има черни и розови фланелки , налични при malkiq по 20 кинта , пиши му лично или му звънни ! Ето ти и линк.

https://www.skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/55829-клубни-тениски-шапки-и-др/

 

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях, че темата е стара, но нова май не можах да пусна... Ясно, разногласия винаги има. Хайде ще поразпитам тук-там и пак ще пиша. Имам и друга идея - нашивка, т.е. възлагане изработката на нашивка на някоя фирма (http://www.vintagembroidery.com/bg/услуги.html), след което готовата нашивка трябва да се пришие върху тениската. Т.е. който иска, поръчва нашивка, а не цяла тениска. След това отиваш в шивашко ателие и за няколко лева ти я пришиват към твоя тениска. Идеи за нашивка - самото име "Шкода Клуб България" с черен конец на бял/зелен фон като надпис, което ще е ОК да се пришие на гърба на тениска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клубните фланелки трябва да са еднакви , те са клубни! В момента клубните фланелки са това , което се предлага! Идеята ми навремето не беше за нашивка , а за бродирано лого , фирмата сигурно още го предлага, но вече е без значение. Клубната фланелка трябва да е една за всички! Който каквото си направи по собствен дизайн , си е за негов личен кеф и ползване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Аз съм "За" да се развие Идеята :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорих с мой приятел, който е в бизнеса с изработка на корпоративни облекла. Т.е. ако се стигне до консенсус, имаме човек, който да изработи тениски (еднакви). Моля да бъда извинен, че съм директен, но тези черните са "майка плаче"... Това, което предлагам е следното - правя си един брой за мен, показвам ви я на някоя от редовните срещи на НИМ и ако бъде одобрена като материя и дизайн, може да се поръчат бройки колкото са желаещите. И за цени ще стане дума, разбира се. Дори да не се хареса изцяло това, което ще бъде изработено за мен, може да се направят корекции, пак казвам - ако изобщо има желание за нови тениски! Аз нищо на никого не натрапвам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стояне, дори преди да направят твоята - метни тук дизайна да го видят колегите. Аз бях писал нагоре в темата - един колега изработи няколко, на които си има дори “ник-а” на собственика. Дизайна беше (поне за мен) страхотен и нямаше нужда от корекции, но с добавяне на ник (или друг надпис) можеше да се персонализира. С течение на времето се оказа, че и качеството е на достатъчно добро ниво - дори много добро. Не знам, колко време мина ч, но си е в гардероба още и чат-пат си я нося! Чакам да видя, какво ще предложиш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.