Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нова клубна Octavia II vRS Facelift


Mishelle

Recommended Posts

Аз го разбирам напълно човека, има акъл в главата - върти парите, не ги чака да се стопяват в ламарината. Евала :) и сигурно е яко на известно време да караш различна кола, но не е за всеки това...

Аз лично съм прекалено мързелив и зает за да правя подобни комбинации,ама явно на хората им се занимава :) Иначе тоя RS лично на мен ,никога не би ми омръзнал.Изключителна машина!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Извинявам се за закъснелия отговор,но сега ще обясня. Тази шкода е единайстия автомобил които карам от както съм взел книжка,минах през лади,опели,волксвагени,рена и мерцедеси. Никога не съм си мислил,че ще шофирам шкода в тоя живот,но заслугата за тази ми покупка е Юли :) В сърцето ми винаги ще има място само за една марка и тя е с трилъчева емблема,но след като ми дадоха безобразно добри пари за старата ми кола нямаше как да не я дам ! В един момент след като минах нотариус се осъзнах,че нямам кола и си зададох въпроса - ами сега ?! Тогава се сетих,че всеки път като се видех с Юли го базиках че като продам мерца ще взимам неговата VRS - ка. И така вечерта седнах и започнах да ги гледкам. На следващия ден направих оглед и хоп шкодката в гаража и не съжалявам.Та да се върна на обяснението,всеки един автомобил които купя,обслужа с възможно най-добрите масла и филтри,направя подобренията които аз искам,закупя нови джанти за зимата респективно и нови гуми веднага заминава в мобилето !!! Причината........имам си едно суеверие,купувам,обслужвам и карам.Ако някои се обади за колата и я купи значи не е била моята ! И тук е веселата част,пускам ги на такава цена,че ако се продаде ще е истинско чудо,както стана със стария ми мерц. Общо взето старата ми кола я продадох за почти същата цена за която я купих след три години и половина при мен което си беше живо чудо,а по пътя на моята логика значи не е била моята кола ! Та да завърша,колата е чук,няма хлоп,няма троп. Инвестицията в нея продължава без да жаля средства ! Дано да разберете логиката ми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Извинявам се за закъснелия отговор,но сега ще обясня. Тази шкода е единайстия автомобил които карам от както съм взел книжка,минах през лади,опели,волксвагени,рена и мерцедеси. Никога не съм си мислил,че ще шофирам шкода в тоя живот,но заслугата за тази ми покупка е Юли :) В сърцето ми винаги ще има място само за една марка и тя е с трилъчева емблема,но след като ми дадоха безобразно добри пари за старата ми кола нямаше как да не я дам ! В един момент след като минах нотариус се осъзнах,че нямам кола и си зададох въпроса - ами сега ?! Тогава се сетих,че всеки път като се видех с Юли го базиках че като продам мерца ще взимам неговата VRS - ка. И така вечерта седнах и започнах да ги гледкам. На следващия ден направих оглед и хоп шкодката в гаража и не съжалявам.Та да се върна на обяснението,всеки един автомобил които купя,обслужа с възможно най-добрите масла и филтри,направя подобренията които аз искам,закупя нови джанти за зимата респективно и нови гуми веднага заминава в мобилето !!! Причината........имам си едно суеверие,купувам,обслужвам и карам.Ако някои се обади за колата и я купи значи не е била моята ! И тук е веселата част,пускам ги на такава цена,че ако се продаде ще е истинско чудо,както стана със стария ми мерц. Общо взето старата ми кола я продадох за почти същата цена за която я купих след три години и половина при мен което си беше живо чудо,а по пътя на моята логика значи не е била моята кола ! Та да завърша,колата е чук,няма хлоп,няма троп. Инвестицията в нея продължава без да жаля средства ! Дано да разберете логиката ми :)

Хаха...има някаква логика наистина..:) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за закъснелия отговор,но сега ще обясня. Тази шкода е единайстия автомобил които карам от както съм взел книжка,минах през лади,опели,волксвагени,рена и мерцедеси. Никога не съм си мислил,че ще шофирам шкода в тоя живот,но заслугата за тази ми покупка е Юли :) В сърцето ми винаги ще има място само за една марка и тя е с трилъчева емблема,но след като ми дадоха безобразно добри пари за старата ми кола нямаше как да не я дам ! В един момент след като минах нотариус се осъзнах,че нямам кола и си зададох въпроса - ами сега ?! Тогава се сетих,че всеки път като се видех с Юли го базиках че като продам мерца ще взимам неговата VRS - ка. И така вечерта седнах и започнах да ги гледкам. На следващия ден направих оглед и хоп шкодката в гаража и не съжалявам.Та да се върна на обяснението,всеки един автомобил които купя,обслужа с възможно най-добрите масла и филтри,направя подобренията които аз искам,закупя нови джанти за зимата респективно и нови гуми веднага заминава в мобилето !!! Причината........имам си едно суеверие,купувам,обслужвам и карам.Ако някои се обади за колата и я купи значи не е била моята ! И тук е веселата част,пускам ги на такава цена,че ако се продаде ще е истинско чудо,както стана със стария ми мерц. Общо взето старата ми кола я продадох за почти същата цена за която я купих след три години и половина при мен което си беше живо чудо,а по пътя на моята логика значи не е била моята кола ! Та да завърша,колата е чук,няма хлоп,няма троп. Инвестицията в нея продължава без да жаля средства ! Дано да разберете логиката ми :)

Дай,Боже повече хора с такава логика ,като твоята  :doubleup:

П.П:Казвам го не на шега,а в добрия смисъл!

Редактирано от zar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо лично "VRS21" ,но аз освен логика на тарикат ,друго не виждам. Ако толкока искаш да разбереш твойта кола ли е или не,защо например не я пуснеш 1 ден в месеца ,в сайт за продажби на автомобили с 5-10 000 лв. по-ниска цена примерно.Ей така да си пробваш късмета,явно си хазартен тип. Според мен не правиш добре като завишаваш пазарната цена на автомобила,защото изкуствено надуваш прага за тези VRS модели.Освен ако не си някой "известен" който са го давали по телевизора.И ако е така ,значи твоят автомобил е нещо повече от на останалите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки има право да прави каквото си реши с това, което си е купил, нали така. Даже тук има доста вложен акъл в това, което се прави, защото никога не губиш пари, а ги въртиш непрекъснато - не отлежават в ламарина и не ги губиш, ами шумят нагоре или остават на същото ниво, но не изчезват ;) не всеки може да го направи това хитро нещо. Искат се топки!

 

Колкото до завишаването - ако пазарът го позволява, абсолютно не виждам проблем, дори да си на бай Кольо от село Средногорско малката щерка и да не си известен дори в селото! Бизнесменът не иска известност, за да работи, а клиентът има акъл и си решава трябва ли му това нещо на тази цена.

 

Колкото до пускането на много по-ниска цена - човекът не е казал, че иска да играе на руска рулетка с пълен барабан, все пак, а и никого не кара да му се бърка в работите, нали...

 

Както казах по-горе, когато някой си купи нещо, той решава какво да прави с него, а не комшията.

 

Ей сега ще си пусна и аз колата на 25 000лв и ако някой ги даде, отивам за новия модел Санта Фе в същия ден. А за изкуственото завишаване ми е през... новия модел. ;) Бизнес мислене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки има право да прави каквото си реши с това, което си е купил, нали така. Даже тук има доста вложен акъл в това, което се прави, защото никога не губиш пари, а ги въртиш непрекъснато - не отлежават в ламарина и не ги губиш, ами шумят нагоре или остават на същото ниво, но не изчезват ;) не всеки може да го направи това хитро нещо. Искат се топки!

 

Колкото до завишаването - ако пазарът го позволява, абсолютно не виждам проблем, дори да си на бай Кольо от село Средногорско малката щерка и да не си известен дори в селото! Бизнесменът не иска известност, за да работи, а клиентът има акъл и си решава трябва ли му това нещо на тази цена.

 

Колкото до пускането на много по-ниска цена - човекът не е казал, че иска да играе на руска рулетка с пълен барабан, все пак, а и никого не кара да му се бърка в работите, нали...

 

Както казах по-горе, когато някой си купи нещо, той решава какво да прави с него, а не комшията.

 

Ей сега ще си пусна и аз колата на 25 000лв и ако някой ги даде, отивам за новия модел Санта Фе в същия ден. А за изкуственото завишаване ми е през... новия модел. ;) Бизнес мислене.

 

+1  :PDT_Armataz_07:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всякъде "мирише" на нещо гнило в цялата работа!! Уж страхотна от всякъде,а гледаме да се отървем от нея,че и даже да сме на + , защото сме вложили средства в автомобила.Несериозно ми звучи,честно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки има право на мнение в това число и аз!!! Не съдя колегата дето се е изказал негативно за "гнилата ми кола"! Щом е гнила кои те кара да я коментираш или купуваш, това е просто ламарина и не виждам защо тя трябва да създава напрежение между нас!!! Явно не мога да скрия от теб челния удар и блокирания мотор,жалко няма да мога да си изпия бирата тази вечер!!! Ти как определяш кое е завишена цена точно се чудя,на пазара има домати от два лева и домати от четири лева,я ми обясни завишението от 100 %. Няма да продължа темата единствено заради Юли. Лека вечер на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата идва редовно на НИМ и я виждаме - кукла е отвсякъде! Ако беше гнила ябълка.....,ама не е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-важното е, че това е кола и на реални километри, а не на "реални" километри тип "качваш се и караш, топ тупалка, чисто нова" и т.н., подобни глупости.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо лично "VRS21" ,но аз освен логика на тарикат ,друго не виждам. Ако толкока искаш да разбереш твойта кола ли е или не,защо например не я пуснеш 1 ден в месеца ,в сайт за продажби на автомобили с 5-10 000 лв. по-ниска цена примерно.Ей така да си пробваш късмета,явно си хазартен тип. Според мен не правиш добре като завишаваш пазарната цена на автомобила,защото изкуствено надуваш прага за тези VRS модели.Освен ако не си някой "известен" който са го давали по телевизора.И ако е така ,значи твоят автомобил е нещо повече от на останалите.

Мнението ти е лишено от всякаква логика. Влади не е тарикат, познавам го от години! И мисленето му не е тарикатско! Правиш повърхностно заключение само на база няколко криворазбрани поста... Според теб завишавал ценовия праг на модела. Сериозно ли смяташ това за аргумент? На фона на твоето предложение да подбива цената... Съветваш го да я пусне с 10 000 надолу. Е, то е ясно, че тогава никоя кола няма да е неговата. Веднага ще му я купят, за да я продадат с 8-10 000 печалба. А това дали колата му е нещо повече от на останалите, както пишеш - мога да коментирам само спрямо моята. Да, неговата е по-запазена, с по-високо ниво на оборудване и с близо 100 000 по-малко навъртяни километри. И двамата си харесваме колите, но неговата е по-добрата.

 

Относно мнението ти, че има нещо гнило в цялата работа. Отново бъркаш. Но не виждам причина и най-вече смисъл да те оборя...

 

И още нещо. Влади е от хората, които използват всяка свободна минута за да чете за колата, да се занимава с нея, да си купува глезотии за нея и т.н. Мерака и старанието, с които подхожда, са огромни. Никой не би вложил и 1/4 от тях, ако искаше по някакъв начин да се отърве от колата си.

 

Владе, получих обаждане от администратора на Мерцедес клуба с молба да те мъмря публично, защото си бил вдигнал ценовия праг на Е-Класите... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти да видиш :) ... сега ще пусна моята за 100 000 лева и "пазарната цена" на vRS-ките така ще се надуе, че не ми се мисли хахахаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм споменавал за "гнила кола" :) ,виждъл съм я - арна е! Дори съм се включил в темата със запитването за нея преди покупката(ако не си прочел).Просто не познавам човек,който си закупува автомобил,кефи му се и след наколко дена го пуска за продажба.Не виждам смисъл в това - странно е за мен.От тук произхожда и мнението ми.

VRS21 сам е споменал ,че пуска автомобила на такава цена,че ако се продаде значи ще е чудо - значи цената е завишена.Доста често има хора прекупвачи/вносители на автомобили,които внасят коли и преди да ги пуснат за продажба, преглеждат сайтовете за конкурентни бройки и как са пазарно ориентирани.Изкочат ли 2,3 по-скъпи бройки, тези въпросни прекупвачи решават с лека ръка,че техните бройки трябва да са от високият ценови клас и хоп - прага се покачва.После ходи да се договаряш с прекупвача за реалната стойност на автомобила.Почти всички казват "ами то има още няколко като нашата,така че няма коментар".Не се опитвам да създавам напрежение между никого - това е форум за коментари и коментиращи.

Редактирано от fennko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се опитвам да създавам напрежение между никого - това е форум за коментари и коментиращи.

 

Не мисля, че си създал особено напрежение и това, което Юли ти е писал не е за да се заяжда с теб.

 

Ще ти дам един пример:

 

Когато си търсих кола гледах една vRS-ка - на табела 13 500 лв.

Обаждам се на човека и му казвам: Давам ти 13 000. Той  ми отговаря, че много се търсели тези коли и нямало да намали цената!

Пожелах му приятен ден и намерих друга, която купих даже под 13 000.

Същата кола (тази за 13 500) я е купил колега от форума 6 месеца по-късно за 11 700 .... прдавачът, с който говорих не само, че е "затворил" едни пари за 6 месеца, но и е взел много по-малко от колкото му давах ...

та мисълта ми е, че рано или късно всичко се продава за реалната цена (та и по-ниска) ...

Не виждам нищо тарикатско в решението на "VRS21" - той така или иначе не иска да я продава, а ако някой реши да плати тази цена - лошо няма ....

Просто мое мнение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз смятам тактиката на колегата за доста добра и колата изглежда супер.. единственото нещо , което смятам за малко рисково е , че , ако му върви на продажби и върти колите , независи му от грижите които полага за автомобилите си (моите адмирации за което) има шанс да попадне на гнилата ябълка рано или късно при покупка на нова употребявана, а тогава се влиза в един порочен кръг от който много трудно се излиза... Пожелавам много безавариини и безопасни  километри с новата придобивка .. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

Може и да съм бил аз, може и да не съм бил. Минавам често от там, но сигурно и други RS-и минават. Сгафил ли съм с нещо? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли, човек би помислил, че си завършил право!

Ако ще те порицават "има и други vRS"...

Ако ще е Евала - "може и да съм бил Аз"...

 

 

П.С. Ей такива като Теб и Ицо /Izolini/, ни ядат хляба с Жорката /legaltk/... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли, човек би помислил, че си завършил право!

Ако ще те порицават "има и други vRS"...

Ако ще е Евала - "може и да съм бил Аз"...

 

 

П.С. Ей такива като Теб и Ицо /Izolini/, ни ядат хляба с Жорката /legaltk/... :)

Грешиш, другарю Боре :)

И в двата случая (може и да съм бил там, може и да не съм бил) е възможно да получа похвала или порицание. Rs-ки в града има и други, а точно за Младост, за който квартал става дума знам за поне 2.

 

И за да ти стане още по-ясна ситуацията, а и в отговор на icito, в случая явно съм бил аз. Признавам си, без съд и бой. Но не в Младост-3, а на Малинов, от страната на Младост-2. Прибирах се вечерта от работа. На светофара на Деница подминах чакаща за ляв завой синя О2 RS. Свирнах й за поздрав. Впоследствие, в огледалото видях, че е с чужди номера - нещо, което на по-късен етап и благодарение на жокера "помощ от приятел", ми помогна да навържа нещата и да направя връзката с icito.

 

Та така, другарю ми ти Боре. Заседанието се закрива. Заподозреният е оправдан. Решението не подлежи на обжалване :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешиш, другарю Боре :)

И в двата случая (може и да съм бил там, може и да не съм бил) е възможно да получа похвала или порицание. Rs-ки в града има и други, а точно за Младост, за който квартал става дума знам за поне 2.

 

И за да ти стане още по-ясна ситуацията, а и в отговор на icito, в случая явно съм бил аз. Признавам си, без съд и бой. Но не в Младост-3, а на Малинов, от страната на Младост-2. Прибирах се вечерта от работа. На светофара на Деница подминах чакаща за ляв завой синя О2 RS. Свирнах й за поздрав. Впоследствие, в огледалото видях, че е с чужди номера - нещо, което на по-късен етап и благодарение на жокера "помощ от приятел", ми помогна да навържа нещата и да направя връзката с icito.

 

Та така, другарю ми ти Боре. Заседанието се закрива. Заподозреният е оправдан. Решението не подлежи на обжалване :P

Уважаеми другарю ОФ Председател!

Похвала или порицание, може да получите "по принцип".

Обаче, няма как да получите което и да е от двете, ако не сте бил Вие, респективно не сте бил там.

Вашето действие или бездействие, не може да породи каквато и да било промяна в материалната реалност и съответната фактическата обстановка, на посоченото място и в посоченото време, която да е видима за останалите и да предизвика техните адмирации, или недоволство от което да последва укорителна реакция!

Липсва причинно-следствената връзка /освен ако не сте почитател на теорията за "ефектът на пеперудата"/!!!

Поздрави.

 

П.С. За радост на обществото /или пък - не/, оправдават се само обвинените, в каквито биха се превърнали заподозрените, ако се предяви обвинителен акт и още доста, но съществени подробности, за които компетентни са съдилищата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.