Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

НИМ 18.09.2016


legaltk

Recommended Posts

Това са моите снимки от днешната среща на НИМ:

https://www.dropbox.com/sc/iauslhv2iljxo91/AACxgyykObZzv40SP-XHL5tta

:hello:

 

п.п. Очакваме снимките на Васил /колегата с червеното Монте Карло/ :idea:

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не е влизал. Той ми вика "Ей сега ще ти дам апарата, само гледай да не го изпуснеш" Ама малко ме е яд, ако знаех как се приближава и как се фокусира ръчно, снимките щяха да станат много по - красиви. А ако бях с 120ката, щяха да са две задномоторки на едно място - малчо и великана :PMного ме е яд, че не успяхме да направим един ластик с бусчето, но найстина имаше много хора и много коли, щеше да е много опасно и нямаше как да стане.

 

Отделно трябваше да снимаме колите със запалени фарове, трябваше да ги паркираме една срещу друга... То трябва малко акъл , ама навреме, а аз съм глупав!

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..........., но найстина имаше много хора и много коли, щеше да е много опасно и нямаше как да стане.

 

.................

Да уточним, че под многото коли Сашо има предвид, че имаше среща и на VAG групата - VW, Audi, Seat .......

 

Забележка: Саше, ко ши каиш за "Й" !? Хо-хо-хо .......

П.п.Извинявам се на колегите, но Вюъра на Дропбокса реже здраво качеството! Повече няма да качвам там ...... 

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решено е! От днес 18.09.2016 аз ще пиша всичко с И изключае "Най - .... " А по темата, това което беше там е нищо. Мацката каза че от 17:00 е сбирката на Лада клуба, ние видяхме Иво от Перник с една 2105 (Онзи със слънчевия фаворит и 7те лади, тя каза че вече са му повече... )

 

П.с. Aз директно му натиснах Download.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!
Ще се опитам да кача около 40 снимки от днешната среща! Тъй като всяка една снимка с професионалния ми Канон е средно 5-7 МВ, имам едно питане към всички: тук или в страницата на клуба в интернет да кача снимките?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала на фотографа, снимките са страхотни  :banger_2:  Съжалявам, че пропуснах, но така се случи, няма да се оплаквам ама моята кака Мара се опитва лекинко да ме предава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала на фотографа, снимките са страхотни  :banger_2:  Съжалявам, че пропуснах, но така се случи, няма да се оплаквам ама моята кака Мара се опитва лекинко да ме предава.

Благодаря за признанието, другият път ще те щракнем и теб.   ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и другата среща ще я пропусна, няма да съм в София за съжаление, остава по следващата  :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и другата среща ще я пропусна, няма да съм в София за съжаление, остава по следващата

Аааа несериозна работа? ;)

 

 

Срещата беше супер!

 

Още не е влизал. Той ми вика "Ей сега ще ти дам апарата, само гледай да не го изпуснеш" Ама малко ме е яд, ако знаех как се приближава и как се фокусира ръчно, снимките щяха да станат много по - красиви. А ако бях с 120ката, щяха да са две задномоторки на едно място - малчо и великана :PMного ме е яд, че не успяхме да направим един ластик с бусчето, но найстина имаше много хора и много коли, щеше да е много опасно и нямаше как да стане.

 

Отделно трябваше да снимаме колите със запалени фарове, трябваше да ги паркираме една срещу друга... То трябва малко акъл , ама навреме, а аз съм глупав!

Не е толкова просто снимането в ръчен режим! За да снимаш в ръчен режим ти трябва неподвижност на фотоапарата (защото самият апарат е около 1 кг, и ако снимаш и със светкавицата, стават 1,5 кг и след 5-та минута, ръката ти започва да се люлеее, няма как мускулите и да удържат неподвижно цялото това тегло!), това се постига само със статив. Поради тази причина когато взимах Канона се радвах много, че беше в Кит с един от най-добрите обективи за него, отново производство на Канон - в Япония. И е с оптика 24-105 mm, L-series т.е. самият обектив е с няколко мотора, и освен това е със своя оптична стабилизация. Отделно самият апарат има своя оптична стабилизация, която също помага. Минеш ли в ръчен режим нещата се усложняват и от това, че зрението ти трябва да е перфектно за да фокусираш добре? Най-оптималният вариант е със статив, а ако го няма както е в моят случай, автоматиката и оптиката се грижат да стабилизират образа и компенсират люлеенето на ръката. Освен за масла и горива мога да говоря и за Фотография, мкара това вече да не ми е образованието.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И от мен няколко снимки от телефона. Срещата беше приятна, макар и не толкова масова. :)

 

037419928-big.jpg?r=0

037419929-big.jpg?r=0

037419930-big.jpg?r=0

037419931-big.jpg?r=0

037419932-big.jpg?r=0

 

Разбира се, не се мина и без разглобяване! :) 

 

037419939-big.jpg?r=0037419940-big.jpg?r=0037419941-big.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получила се една супер среща на ВАГ групата.Толкова марки май не са се събирали там ,досега!Браво!

Събира ли сме се. Даже често ни е било тясно, а паркинга наистина е голям :)

 

Благодаря за снимките на всички. Жорката добре е заместил Марто, а сефтето на Васко е супер. Имах желание да дойда, но останах само с него... Следващия път ще се отсрамя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за снимките, събирането беше супер. Разнообразихме неделния следобяд и то много добре :banger_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........................

Разбира се, не се мина и без разглобяване! :)

...................

А, тука не разглобявахме много, основно ръчкахме с инструмента на Жорето. Ама разглобяването/чупенето на моята го няма снимано  :tongue_1:

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не е влизал. Той ми вика "Ей сега ще ти дам апарата, само гледай да не го изпуснеш" Ама малко ме е яд, ако знаех как се приближава и как се фокусира ръчно, снимките щяха да станат много по - красиви. А ако бях с 120ката, щяха да са две задномоторки на едно място - малчо и великана . Mного ме е яд, че не успяхме да направим един ластик с бусчето, но найстина имаше много хора и много коли, щеше да е много опасно и нямаше как да стане.

 

Отделно трябваше да снимаме колите със запалени фарове, трябваше да ги паркираме една срещу друга... То трябва малко акъл , ама навреме, а аз съм глупав!

 

Фотографа се казва Васко. ;)

 

 

А, тука не разглобявахме много, основно ръчкахме с инструмента на Жорето. Ама разглобяването/чупенето на моята го няма снимано :tongue_1:

 

Не си казал, щях да снимам и разглобяването ти?! :banger_2:

 

 

Никой не може да замести Марто ...!

Той си има запазено ноу-хау!!!

:doubleup:

 

Не ще го заместим, ще го катурнем демократично със снимки. :flag_skoda:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, напълно съм съгласен с теб ;)

В тази връзка, предлагам да впишем Марто в клубния инвентар /при знамената и прочие/, да сме спокойни, че си е наш и да продължава да ни радва :)

 

П.С.Не че ни е радвал скоро, ама това е друга тема...

Надявам се, скоро да го направи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.