Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Първа смяна на масло


musaka

Recommended Posts

Очаква ви наливно масло от бидон през лейка или на завишена цена бутилирано. На мен бяха "забравили" да ги налеят. Оттогава не съм, а и няма да влезна там! Парите обаче не забравят да ти вземат, хубаво че филтрите имат сериен номер, та оттам ги хванах, не бяха тези във фактурата и с части и др неща ме измамиха. Сверявайте си всичко при тези # как да ги нарека не знам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 244
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • b3lq7a

    34

  • shaft

    26

  • srservice

    13

  • ААнтонов

    11

Най-много писали в темата

Иво, мнението ми не е конкретно към теб, но прилагам една снимка от сервиз на Шкода в СН.

Между двете бели Шкоди, под масата се вижда 200 литров варел с масло Кастрол.

Естествено, че се пазарува на едро. Няма кой да си играе със шишенца по литър или туби по 4-5 литра. Естествено, че и по-големите разфасовки струват по-евтино. И ще го пресипват в лейка. Няма как от варела директно да го налеят в двигателя. А качеството на маслото във варела и в едно литрови бутилки е едно и също.

Не коментирам конкретно твоя случай, но сигурно не знаеш лейката в Бг. с какво масло е. Казвам с какво може да бъде.

 

Поздрави

 

DSC04663da6a8.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаква ви наливно масло от бидон през лейка или на завишена цена бутилирано. На мен бяха "забравили" да ги налеят. Оттогава не съм, а и няма да влезна там! Парите обаче не забравят да ти вземат, хубаво че филтрите имат сериен номер, та оттам ги хванах, не бяха тези във фактурата и с части и др неща ме измамиха. Сверявайте си всичко при тези # как да ги нарека не знам!

Ти сериозно ли говориш :fool: ? за ЕТ София ли  става въпрос?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм сериозен. Съвет - гледайте хубаво какво плащате.

 

Жоро, ако видиш мазната лейка в ЕТ ще ти стане лошо, за мен имат значение и 5мл останало масло от друга марка и модел, както и чистотата й. Споделих нещо, което повечето от софииските членове са чували лично от мен, доста са видяли и пробата, която взеха от колата ми(една част имам в мен още)... Дали продължават, какво правят в момента и тн... Не знам. Знам само, че назначиха хим експертиза на маслото от Йетито и повече не се обадиха за рвзултат. Шишето с подписа на началникабна сервиза и представител на доставчика на масло още е в мен. Попитах ги какво става близо година по-късно, когато взимахме на Гената фабията, казаха че са ми се обаждали да ми кажат как се били отказали от анализ. И че били говорили с мен, лично. Вероятно съм забравил за този "несъществен" проблем! Няма да коментирам повече, обещавам да видиш кастрол ЛЛ на 50км, няма да ти се вярва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И относно варелите - едни и същи са за шел и кастрол - за дизел и бензин също. Нямат разлика и вероятно не се мият. Което ме свежда на мисълта - никога от варел. Който може да си го позволи, не би се и замислил.

 

И правих личен анализ на Кастрол ЛЛ от ЕТ, едното от лейка, другото от шише - друг цвят и мириз. Защо, как и прочие... Извода си е мой. Аз с ЕТ приключих, всеки си преценява. Както знаете, може и само на доливка, така или иначе с ЛЛ след 100х км за 20-30х км ще доливаш толкова колкото побира за този пробег. Италианеца отдавна се е открехнал, а българите си ги карат, ремонтират и не се оплакват

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, мнението ми не е конкретно към теб, но прилагам една снимка от сервиз на Шкода в СН.

Между двете бели Шкоди, под масата се вижда 200 литров варел с масло Кастрол.

Естествено, че се пазарува на едро. Няма кой да си играе със шишенца по литър или туби по 4-5 литра. Естествено, че и по-големите разфасовки струват по-евтино. И ще го пресипват в лейка. Няма как от варела директно да го налеят в двигателя. А качеството на маслото във варела и в едно литрови бутилки е едно и също.

Не коментирам конкретно твоя случай, но сигурно не знаеш лейката в Бг. с какво масло е. Казвам с какво може да бъде.

1.208 л варел за колко време отива?

2.Какво значение има колко излиза след като крайния клиент го плаща двойно?

3.Качеството във варела и бутилките не е едно и също.

4.Не може да се прилее от варела директно в двигателя , грешка ,може .

5.Лейката в БГ с какво масло е?Не се разбира намека от всички.

Безпристрастен.

 

Поздрави

 

DSC04663da6a8.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 ....Безпристрастен.

 

по същество:

Аз също съм безпристрастен. Показвам, че и в други сервизи се работи с варели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо във вашето разбиране - "патилите" са пристрастни? Както казах, не знам сега как е, но очите на 4ри! И леко допълнение, не съм единствения, знам за още един станал по неволя "пристрастен"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, аз ти вярвам бе човек.  Мисълта ми беше, че е в лейка, щото го наливат от варел. А какво има в лейката го разбрах в отговора ти на моя пост. И хим. анализ си правил. Как да кажа, че не си прав?

Безпристрастен съм, защото нито защитавам Еуратек, нито швейцарския сервиз, нито някой друг сервиз. И лично мен слабо ме интересува какво става в Еуратек, за да водя и някакъв спор.

Не знам на какъв език вече да го напиша. Масово в сервизите се използват варели с масло. Както разбрах от темата и в Еуратек е така.

Лично на моята кола, като ходя при майстора да смени маслото го виждам, че точи от варел. Сипва го в лейка и го налива. Сега, дали тази лейка я ползва и за други масла, аз не знам. Редовно там сменям маслото. Не ми се занимава вече, а и смяната е безплатна. Така си мисля де :)

Маслото е Тотал - хубаво, лошо, няма значение. Сменям го на 10 000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблрема е или във варела - съдържанието не е същотото като на тубата, или че нещо се случва по-пътя от варела през лейката до колата. Все човешки фактор. Има и читав персонал там, но от много години не съм видял нормален в сервиза, лично по други причини познавам сигурно половината в София, а останалата и заради този случай ме познава мен. Смятай щом на "познат", клиент, близък на човек с висока длъжност в ЕТ, а и в останалите свързани предприятия, се е случил такъв РЕЗИЛ, какво остава за обикновенните клиенти. Надявам се да са си взели поука. Лошото е, ако продължават. Ще се изкефя, някой клиент да ги хване, че аз трябваше да си замълча и да не сигнализирам до КЗП, завода в Чехия и тн по лични причини. Въпреки това мога да споделя и да изчакам някой следващ "потърпевш".

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаква ви наливно масло от бидон през лейка или на завишена цена бутилирано. На мен бяха "забравили" да ги налеят. Оттогава не съм, а и няма да влезна там! Парите обаче не забравят да ти вземат, хубаво че филтрите имат сериен номер, та оттам ги хванах, не бяха тези във фактурата и с части и др неща ме измамиха. Сверявайте си всичко при тези # как да ги нарека не знам!

Благодаря! Аз лично ще се възползвам от съвета ти относно части и консумативи с №, но за маслото нямам идея, как да се убедя, че е това което плащам!  Дано са въвели някакви контроли за спечелване доверието на клиентите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен единственната контрола е когато колата ти излезе от гаранция и започнеш сам да се грижиш за нея.Много рахат станах ,когато настъпи този момент с предната ми кола:)Да не говорим ,че доста хора в момента си патят от т.нар. "Long life" "гаранцонни" смени на масла!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В договора за покупка на колата пише ли някъде, че ако не си сменяш в ЕТ маслото, гаранцията ти не важи?

 

Мдам, има такива мизерии, гащите са вързани... но и отделно има и друго хитро "не носим отговорност за течностите които наливаме в двигателя, тъй като не ги произвеждаме" :) И така... Демек ако ти налеят боза - умре ти колата - ееее'ми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В големи филми влизате тука за глупости....

 

Тоше, направо ги викай в Еуратек Бургас да им налееш истинско масло от голям варел. :beach_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Типичен отговор на служител в сервиз на ЕТ... Какво да му кажеш? За 3ти път да го попитам дали най-накрая се разбраха за веригата на CDAA кога се сменя? И това за него е глупост. :derisive:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Типичен отговор на служител в сервиз на ЕТ... Какво да му кажеш?

 

 Какво да му кажеш ли? Ами кажи му да си каже аргументите за филмите и глупостите дето се говорят тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не си носите вие маслото в ЕТ? Едва ли ще откажат да го сложат, при положение,че е по спецификация на прозводителя на автомобила. Така няма да мислите за гаранционни варели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че лицензиран сервиз ще си позволи да сипе нещо на което произхода не е ясен. Все пак дават гаранция ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Какво да му кажеш ли? Ами кажи му да си каже аргументите за филмите и глупостите дето се говорят тук.

Той не е отговорил на предния ми конкретен въпрос, за веригата... Или по-скоро се опита да отговори, казвайки че нямало обявен интервал(а той така си мислел и предполагал), та не иска да каже вече знае ли??? Но това се разминава с мнението на колегите му в София! И оттук замълча. Аз към него питане нямам, ясен ми е веднага, не знае какво не знае! Ако има той нещо да каже, чакам. Иначе да ми пише общи приказки на мои конкретни думи, е типично поведение на "майстор" в ЕТ(последния, с когото говорих се кълня в децата си пред прекия си началник...)! Много мога да изложа колегите му от сервиза в София. Все още има части по колата ми, които не отговарят на тези от фактурата, а имам и последваща от друг сервиз с опис какво са направили(за да оправят мизерията, за която платих една прилично голяма сума) и от втори(от белия списък), в който отново смениха консумативите(те да им бяха само те, отдавна да ми е минало)  ;) Може и ruark да се включи, съвсем случайно и той стана свидетел на ситуацията при 1вия момент като отидох в ЕТ за рекламация, да не говорим за други, преки и непреки свидетели от форума(все хора видели неща и светещи в зелен цвят на ник-овете, неотговарящи на извършеното по документи от колегите му). 

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че лицензиран сервиз ще си позволи да сипе нещо на което произхода не е ясен. Все пак дават гаранция ...

Ако си прочетеш и твоя договор за покупка и последващо гаранционно обслужване, ще видиш, че не носят отговорност за течностите, които наливат! Те не ги произвеждат!

 

И не ползват части и консумативи, които не са закупени оттях...

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, успокой се :) Това, че не ги произвежда, не означава, че гаранцията им не важи. В крайна сметка те са ти продали фалшивата стока, а не си им я занесал ти ;)

 

Ама тук ми се струва, че влязохме в едни 3D филми в които има много "но", "ако" и други подобни :)

 

Лека вечер и повече усмивки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става дума за проблем в маслото, а за несмяната му, Пепи, никога не съм казал че е фалшиво. Аз съм спокоен, имах търпение доста време. Не виждам причина, след като от тяхна страна не извадиха анализ на маслото, аз да си затварям устата. Остананалите неща, за които говоря, излязоха наяве в последствие, и дори не съм си правил труда да ги съобщавам(не намерих смисъл, след това което видях като отношение за първите)! Имам какво да кажа и по-важното, мога да застана зад думите си с факти, които все още са на лице!

 

Напълно е възможно да съм пострадал заради определен служител, и това да не е практика, но ситуацията е на лице и от сервиза оставиха в мен това ми мнение завинаги. Добре ми е колата, оправил съм всичко, имам къде да отида за сервиз. Не се притеснявам за нищо. Но да ми говори някой, как казвам глупости и влизам в безмислени филми, няма да стане, особенно като съм платил заради тях. По-добре да си мълчи, след като няма информация и не е запознат. Аз не ям доматите с колците!

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък изрично ще питам, ако си занеса 4л. туба кастрол 5w-30 LL, донесена от Германия, дали ще ми я сложат? В гаранция съм. Филтрите от тях. Няма как 4л. туба при тях да е 172 лв., а в Германия да ми го купуват за 56 евро. Кастрол произведен в Германия, не в Турция.

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.