Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Първа смяна на масло


musaka

Recommended Posts

Искам само да Ви кажа, че актуален доставчик на масло за ВАГ в момента е Шел. Става въпрос за масата в тубички ВАГ. Всеки може да си направи изводите.

ПП Не карам с Шел, а с Равенол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 244
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • b3lq7a

    34

  • shaft

    26

  • srservice

    13

  • ААнтонов

    11

Най-много писали в темата

Искам само да Ви кажа, че актуален доставчик на масло за ВАГ в момента е Шел. Става въпрос за масата в тубички ВАГ. Всеки може да си направи изводите.

ПП Не карам с Шел, а с Равенол.

Какви пари е?

5/40?

5/30?

Колко л е тубата?

От къде го купуваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Shell са на мода в момента заради цените.Така е с маслата при големите сделки.За съжаление от опит ще ви кажа че качеството не е като при Castrol,но ако се сменя по начесто няма проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То пък Кастрол е едно качество, ум да ти зайде. Само един маркетинг и нищо друго. Равенола 5w40 vst от официалния. Вносител е 100 за 5 литра. Последния път директно от Германия за 62-3 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли вариант, в който им оставям на добрите хора в Еуратек 250лв, или там колкото е смяната на масло + филтри, те да ми ударят печат в книжката (да отбележат, че са ме сервизирали на точния интервал) и въобще колата да не им влиза в сервиза :)

 

Имал съм възможност да "чиракувам" близо 3-4 години в клубния сервиз предимно за Алфа Ромео, но се правят и други италиански автомобили - Фиат, Ланча. Нагледал съм се на почти всичко, на което са способни "колеги" от бранша, но това да отидеш да ти сменят маслото и въобще да не ти пипнат колата за пръв път го чувам. Хайде разбирам, да изписват скъпо масло, а да ти сипят евтино, но поне наистина да го сменят с ново....Ако е вярно това е супер голяма цигания!

 

Където има една приказка - още не съм станал собственик на Шкода, а вече се разочаровах от марката....

Редактирано от digitalundgrd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Палец. Не може да ме обиди човек, който няма абсолютно никакво значение за мен.

 

Не разбирам от нищо, да не вземе някой да се върже на изхабените по-горе писаници по страниците. Както казва един приятел “горе главата и гледай шашаво“ - така е най-добре винаги.

 

ПП: В общите условия към гаранцията пише, че не носят отговорност за течности, които наливат в агрегатите. Защо тогава не мога да си занеса масло, и точно обратното, ако може, гаранцията защо ще отпадне в такъв случай. Още един парадокс... Спирам, че ми стана тъпо... Крайно време е. ;)

Прати ми, моля те, общите условия по гаранцията. Онзи ден бях за обслужване - имаше нужда от доливане на масло, като използваха моето Castrol, закупено от тях миналата година. Все ми се струва, че изтъкнатото тук е силно преувеличено. В противен случай нещата са анархия.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прати ми, моля те, общите условия по гаранцията. Онзи ден бях за обслужване - имаше нужда от доливане на масло, като използваха моето Castrol, закупено от тях миналата година. Все ми се струва, че изтъкнатото тук е силно преувеличено. В противен случай нещата са анархия.

Поздрави.

 

Здравейте,

 

аз покрай моята проекто Fabia ги имам :)

 

Два пдф файла са. Мисля, че успях да ги кача тук : https://files.fm/u/nh37vjnf#_

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Някой има ли впечатления за това масло- TRIPLE QX 5W30?? За първи път ще ми слагат такова, а отзивите са много добри за сега. Има го пълна синтетика и полусинтетично. Ще ми сложат от вторият вид. Колата ми е модел 2014 2,0 TDI DSG.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не трябва ли да отговаря на 507.00 спецификацията изрично?

Това май не пише да е такова. Нямам мнение, бих сложил Шел или Кастрол по спецификация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не си прави експерименти. Слагай само масла покриващи спецификациите на производителя, както каза адаше горе- 507.00. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен,като всеки един дизел ,макар и усъвършенстван,каквито са модерните бих препоръчал да си хвърляте маслото на по 10к км. и да си се наслаждавате на колите.Тези масла в Бг.един Господ знае какви са и колко издържат.Не забравяйте,че ги караме на по няколко промени в климата/околни температури и тн.Така че тия врели-некипели за дълги интервали за мен са си пълна измишльотина!!!Факт е че на по 30к км .смени след време маслото става на "sludge"и запушва цетката в картера ,откъдето и самия маслен поток се влошава и накрая хвърляме турбина например.Е не е казано ,че това се дължи само на влошеното качество и вискозитет на маслото.Много често може и да е инженерна недомислица!А на "юзърите"дето им писват бързо колите и пишат,че били боклуци и тн,мога да им кажа че са в грешка и с консуматорско мислене рано или късно ще стигнат до задънена улица.Така че за мен превенцията/спокойствието е най-добрата инвестиция.Маслата който ползваме оксидират в рамките на една година и после все едно карате без масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

консуматорско мислене

Значи връщаш комунизма и караш москвича 50 години! А за улицата, знам ли? За някои е задънена, за други следва булевард!

Автомобилът е консуматив, не е лукс! Това че има луксозни коли, е въпрос на възможности!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешката е моя. Маслото е същото както го описах, но пълна синтетика. Досега са ми слагали само castrol edge и сега за  първи път слагам от това. Колата ми е вече на 62 000 мили-99 000км. и веднага ми направи впечатление, че двигателят стана по мек и доста по тих. Кастрола ми го слагаха в български сервиз, това ми го сложиха в английски и засега съм много доволен, а и кой знае българите от къде са го наливали тоя кастрол, нищо, че на варелите пише кастрол. Смяната на маслото го правя доста редовно, но тук си е в мили на всеки 10 000 мили-16 000км. И тъй като карам доста за последната година имам 4 сервиза смяна на масло. Както казах с това Triple QX 5W30 съм за първи път, но тук доста се ползва и отзивите са доста добри, а цената му е доста прилична. Ще пиша допълнително към следващата смяна на масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Като те виждам какви глупости пишеш и ми става ясно колко разбираш :eusa_liar:

Акъл не ти давам,ти имаш в излишък! Просто си смешен интернет Гуру разбираш от всичко или греша?

Не го приемай като заяждане,далече съм от тази идея.

Подминаваш му ги както правя и аз. Наистина е тегаво да си пълним главите с такива излияния. Като радиационно облъчване е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеци по-късно...

Здравейте, колеги

На колко километра се сменя ангренаж на О3. 
Благодаря Ви в аванс! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТУК са споменати някои от двигателите. Ако дадеш кода на твоя може и по-конкретно да се потърси.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.