Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Комплект крушки за Фабия 2


radoslavyovev

Recommended Posts

Привет, какви са размерите и моделите на всички крушки по светлините на фабия 2 комби 2011 фейслифт 1,6 tdi 90 к.с.. Искам да отида и да си купя резерви, за да си направя пълен резервен комплект.

Намерих подобна тема за октавия 2, както и линк https://am-application.osram.info/en, но не съм сигурен дали това е коректна информация.

Благодаря ви предварително!

С уважение Радо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип в книжката трябва да ги пише. ако нямаш книжка, потърси из форума имаше линк от къде да я свалиш.
А иначе ето, без предни къси/дълги/мъгла, за един брой.

Стоп:
2 габарита => T10 или w5w
1 мигач => PY21W
1 стоп => P21W
1 заден ход/мъгла => P21W

Преден мигач калник:
1  габарит => T10 или w5w

 

Преден фар:
1 габарит => T10 или w5w
1 мигач => PY21W

Редактирано от BlackSpot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега,

имам ръководството като книжка и електронно на български, но не можах да открия подобна информация.

Ако ме упътиш къде да погледна няма да ти се разсърдя :)!

Все пак, ако измислиш информация за фаровете (къси,дълги) и халогените моля те пиши!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

общо взето крушките са много на брой но малко видове:

 

Н4 - къси дълги (за обикновенния фар)

HB4 - халогени

P21 - използва се на много места (задна/стопове/задна светлина за мъгла)

P21Y - мигачи предни/задни

W5W - много места (жабка, багажник, интериорни светлини, габарити)

W5WY - странични мигачи

C5W - 36mm feston - светлини за регистрационнен номер

C10W - 41mm feston - средна светлина в купето

 

 

спокойно можеш да ползваш P21 вместо P21Y и W5W вместо W5WY и да имаш само 3-4 вида крушки в колата: P21, H4, W5W като най-важни

поздрави

Редактирано от danny
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

общо взето крушките са много на брой но малко видове:

 

Н4 - къси дълги (за обикновенния фар)

HB4 - халогени

P21 - използва се на много места (задна/стопове/задна светлина за мъгла)

P21Y - мигачи предни/задни

W5W - много места (жабка, багажник, интериорни светлини, габарити)

W5WY - странични мигачи

C5W - 36mm feston - светлини за регистрационнен номер

C10W - 41mm feston - средна светлина в купето

 

 

спокойно можеш да ползваш P21 вместо P21Y и W5W вместо W5WY и да имаш само 3-4 вида крушки в колата: P21, H4, W5W като най-важни

поздрави

А за фар с лупа вместо Н4 е Н7

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето:

http://imgur.com/a/xNOCq

Това е директно от ръководството за Fabia 2

 

 

...и да използвам темата: какъв трябва да бъде светодиода алтернатива на P21W  ?трябва ли да се пипа в софта на компютъра за смяната ?

Редактирано от tisho_tch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

http://led-bg.com/bg/product/bau15s-osram-premium-led-12v

 

ако ти се дават 20лв/бр.

 

а за проверката на колата за консумация на крушки не знам, моята не прави такива проверки, мисля че зависи от нивото на оборудване, на моята мога да си сменям каквито си искам крушки и не индикира по никакъв начин, също така не индикира и при изгоряла крушка

 

ако имаш спомен дали ти индикира при изгоряла крушка, ако да, можеш да имаш проблеми/разправии, ако не, няма проблеми

 

едит: забравих да спомена че линка е за оранжева крушка за мигач, бяла крушка за стоп няма нужда да сменяш защото стъклата на стоповете не са мислени за лед разсейка и изглежда грозно, там си е най-добре с крушка с жичка, но за мигачите би било готино, само дето не ми се дават 80лв за крушки за мигачи, поне за сега, а някакви ефтини боклуци не бих си сложил

Редактирано от danny
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нас преди фейслифта, няма проблем. Но ти си фейслифт и мисля, че след  си има проверка и следователно индикация за крушка.

Аз съм си сложил на всички мигачи лед и в момента има някаква проверка за крушка, тоест при пускане на мигач цъка по-бързо.

Мисля че при нас преди фейс-а за стоповете ще трябва крушки със съпротивления, но съм съгласен или поне не съм намерил крушки с които да свети красиво (важи и за габаритите - или прекалено розово или прекалено белее).

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.