Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Изчистване на SERVICE


Maven

Recommended Posts

Здравейте,

имам нужда от съвет. Става въпрос за това, че от известно време ми се показва SERVICE надпис на дисплея при даване на контакт,

което се дължи на това, че е време да си сменя маслото. Видях в книжката на автомобила как мога да анулирам сервизния индикатор,

но също и че това крие рискове. Идеята ми е да ида да си сменя маслото в неоторизиран сервиз и после да си анулирам сам този индикатор следвайките инструкциите в книжката.

Според вас това нещо крие ли наистина рискове и дали според вас е ок да се направи по този начин?

Минал съм компютърна диагностика в официалния сервиз на Skoda, и освен маслото и филтрите няма нещо друго което да трябва да се смени,

но тъй като там смяната ми идва доста високо като цена, макар, че си има предимства ми се иска просто да си сменя маслото на друго място

и да анулирам индикатора собственоръчно. Знам, че това нещо се прави от официалния сервиз на Skoda при смяна на масло и го вписват в сервизната книжка,

но както споменах ми се иска да си спестя този разход ако е разумно и няма да си навлека проблеми.

Автомобилът е Skoda Fabia II 1.2 2010г.

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден го правих това упражнение сам след смяна на масло. Досега колата ми беше на не фиксиран интервал на смяна според изминатите километри или до 2 години, а сега вече е фиксиран на до 15 хил.км или 365 дни, тъй като това с лонг лайф маслата поне в БГ ми е малко съмнително и реших да не ги ползвам както е правил предишния собственик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А след като съм го резетнал ръчно дали ще се запази сервизният интервал и ще се покаже пак това съобщение като наближи времето за следваща смяна на маслото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се показа. Сега ми пише 14700км и 350 дни до следваща инспекция. За съобщението ще мога да кажа след около 14000 км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А след като съм го резетнал ръчно дали ще се запази сервизният интервал и ще се покаже пак това съобщение като наближи времето за следваща смяна на маслото?

Да.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.