Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Вибрации във Фабия РС


piccinini

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

за съжаление темите за Фабия РС са голяма рядкост.

 

Когато запаля колата, от двигателя идват леки вибрации, които най-добре се усещат във волана. Когато загрее и най-вече като карам на дълъг път и след това спра, вибрациите стават много осезаеми и силни, ако пуска волана имам чувството, че може да се откъсне. Вибрациите са още по-силни когато е включен и климатикът, тогава вече се усещат и в самото купе. Колата беше в сервиз по този случай, смениха хората тампона на двигателя и на скоростите, сипвам добавка на Бардал за дизелови двигатели, но проблемът си остава.

Някой да е срещал подобен проблем или предложение за разрешението му? Чудя се дали да не отида в Еура тек, но не съм сигурен относно тяхната компетентност.. 

 

Всичко се случва на оборотите на празен ход, когато вдигна оборототите дори и със 100, няма и помен от вибрациите.

 

Поздрави

Редактирано от piccinini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, не съм го проверявал. При проблем с него такова отражение ли дава? Съединителя работи без доловими дефекти.

Колата е с ремапнат софтуеър, предполагам, че и това може да има значение.

Редактирано от piccinini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тампоните на двигателя и на скоростите, които сложихте, оригинални ли са или алтернативни? Дюзите с какви корекции са? Вибрациите намаляват ли при натиснат съединител?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тампоните са оригинални, не е проблемът от тях. При натиснат съединител мисля, че вибрациите са същите. Дюзите защо трябва да имат някакви корекции, заради промените в софтуера ли? Не съм сигурен, защото предният собственик е правил ремапа но по-скоро не са, не ми е споменавал. Има ли възможност дюзите да са замърсени и от това да идват вибрациите?

Маховикът не е сменян, може би му е дошло времето.

Къде предлагате да я закарам, за да я проверят и евентуално ремонтират?

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корекциите показват съвсем ориентировъчно състоянието на дюзите. Бих ти препоръчал да потърсиш Pepino на първо време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Да продължа темата, въпросът не е разрешен, но няколко месеца имах доста служебни пътувания и не успях да намеря време. 

Ходих при Пепи началото на септември, върна оригиналния софтуеър, вибрациите останаха, но така поне колата по ми харесва как се движи. По-натам ще мисля за евентуална намеса от негова страна. 

Интересно е, че сега когато времето застудя вибрации почти не се усещат - това ме навежда на мисълта - може ли да е някакво съединение, тампон или нещо такова, което при по-висока температура се разширява и да опира някъде?

 

Сега като съм си тук следващите месеци, ще се заема пак със случая, говорих с Пепи, но каза, че сега е залят от работа.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Проблема е решен, голямо благодаря на Пепи. Оказа се афтърмаркет тампон, който е бил набит в оригиналната конзола по доста малоумен начин, в момента колата работи по корено различен начин, няма вибрации, шума е осезаемо по-малък и като цяло колата е много по-спокойна за каране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.