Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнение за Fabia 2 - 1.6TDI (75k.c)


tisho_tch

Recommended Posts

Колеги, възнамерявам да купя автомобил втора употреба от 1-ви собственик - Fabia 2 - 1.6TDI (75k.c). / 2012г. / около 170000км.  Никога не съм карал кола с 3 цилиндъра досега.  Интересува ме:

- заслужава ли си автомобил втора употреба с такъв двигател по принцип?

- надежден ли е двигателя?

- нивото на вибрациите и шумът по-високи ли трябва да бъдат отколкото при 4-те цилиндъра?

- има ли специфика при обслужването на такъв мотор, понеже не възнамерявам да ходя във фирмен сервиз?

...Всякакви препоръки за оглед на въпросния автомобил също ще са ми от полза ?

Благодаря Ви предварително!

Редактирано от tisho_tch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, мисля че споменатия двигател е четирицилиндров! Дали си заслужава ще покаже времето, но след новия автомобил според мен е добър вариант да е на възможно най-малко години, поддържан и проверен. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.autoevolution.com/cars/skoda-fabia-2007.html#aeng_skoda-fabia-2007-16-tdi-75-hp

 

От този сайт намирам информацията, възможно ли е да е грешка за броя на цилиндрите ??

 

...досега имам опит само с VW POLO 1.9D (98г)  и не съм наясно с модификациите при Skoda  :fool:

Редактирано от tisho_tch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не смея да споря, но мисля че само 1.0, 1.2 и 1.4л. са трицилиндрови. Погледни в auto-data

http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=17439

Редактирано от stocher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега карам такава от две години, уникален автомобил. Двигателя е 4 цилиндра за 75 коня върви супер, щом още не съм го чипнал е не самолет но винафи можеж да изпревариш. Ако е на тези километри и е обслужван редовно взимаи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега карам такава от две години, уникален автомобил. Двигателя е 4 цилиндра за 75 коня върви супер, щом още не съм го чипнал е не самолет но винафи можеж да изпревариш. Ако е на тези километри и е обслужван редовно взимаи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.