Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Aux проблем или незнание :)


Recommended Posts

Здравейте на всички колеги. От месец имам Фабия 2 и като първа кола от марката съм много доволен. Единственият ми проблем до момента е, че не мога да подкарам AUX-a. Включвам телефона Самсунг Нот 3 с 3,5 жак към AUX-a, въобще не отчита устройство. На телефона изписва , че слушалките са включени, но музика не тръгва. Нивата на AUX-a също съм ги нагласил. Проблема може и да е в кабела защото знам, че има различни 3,5 AUX кабели. Доста почетох, но досега няма успех. Бихте ли помогнали със съвет ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

. Проблема може и да е в кабела защото знам, че има различни 3,5 AUX кабели.

Няма различни..Най обикновен стандартен 3.5 мм стерео жак.Разликата е в дължина на кабела марка и цена...С всички трябва да работи.

 

А дали си включил аукса от менюто на радиото?

И аз мисля че това му е проблема :banger_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не мога да си подкарам музика от телефона, някой ако може да каже къде да го активираме AUX-а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще видя как точно са настройките и ще ви кажа. При мен аукса го слагах допълнително и пак си тръгна и мисля че проблема ви е в настройките нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С VCDS се пуска първо на радиото в настройките да е разрешен АУКС входа. След това всичко останало си тръгва.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите. Сега относно проблема - разрешен е. Бях пуснал AUX-a както трябва, бях нагласил нивото на 3 , но....продължаваше да цари "бяла тишина". След това пробвах с различни кабели, различни телефони - същото. Най-накрая се озовах в сервиза на Шкода :) Оказа се следното - при закупуването на колата и монтирането на блутут-а, хората са "прецакали" AUX-a. След 30 мин стоене в бокса с любезното съдействие на приемчика, си тръгнах доволен с Iron Maiden в колата :) Наистина, бях приятно учуден, че взеха колата и обърнаха внимание без записан предварително час. Така че, всеки който има подобен на моят проблем, да потърси това решение, т.е. да провери буксата на AUX-a отзад на стереото. Явно има някаква връзка с блутут-а, ако има такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не мога да си подкарам музика от телефона, някой ако може да каже къде да го активираме AUX-а?

На моята Фабия се пуска така - задържа се дясното копче, за да излезе менюто с настройките. От там се избира AUX и му се дава ON. След това се наглася нивото, аз съм го сложил на 3. Дано съм помогнал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С VCDS се пуска първо на радиото в настройките да е разрешен АУКС входа. След това всичко останало си тръгва.

 

Поздрави

Венци, дай някакъв скрийн шот из кои менюта се рови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да го потърся как и къде беше точно, защото на моята кола не тръгна, когато го правих... Трябваше с кабел да го пусна в настройките. Сега не ги намирам - утре :)

 

ПП: Ето какво съм писал някога в моята тема за аукса:

“Трябваше ми и VCDS, защото AUX-a ми беше деактивиран от там. Отваря се Radio coding-a на "56-Radio" канал. След това Long Coding-a и там намерих опция "AUX-In restricted mode" (да, това ми изглежда супер нелогична опция, но от там се пусна при мен) - не беше цъкнато, цъкнах го да е избрано и в радиото ми се появи AUX в менюто. Натиска се CD бутона веднъж за CD и втори път за AUX (това ми го пишеше в книжката към радиото).“

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да го потърся как и къде беше точно, защото на моята кола не тръгна, когато го правих... Трябваше с кабел да го пусна в настройките. Сега не ги намирам - утре :)

 

ПП: Ето какво съм писал някога в моята тема за аукса:

“Трябваше ми и VCDS, защото AUX-a ми беше деактивиран от там. Отваря се Radio coding-a на "56-Radio" канал. След това Long Coding-a и там намерих опция "AUX-In restricted mode" (да, това ми изглежда супер нелогична опция, но от там се пусна при мен) - не беше цъкнато, цъкнах го да е избрано и в радиото ми се появи AUX в менюто. Натиска се CD бутона веднъж за CD и втори път за AUX (това ми го пишеше в книжката към радиото).“

В моята книжка нямаше нищо за AUX, но ще го тествам това което си написал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен не беше нужно активиране през VCDS ...

просто през бутона CD избираш AUX ... само не съм сигурен колко пъти се натискаше бутона.... мисля че ако си на радио - след първо натискане се включва CD,

след второто натискане ми показва (явно по Default), че в CD-changer-а няма дискове (аз нямам changer) и на третото става AUX .... 

Редактирано от v13
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Така, малко развитие и молба за съдействие. Оказа се, че проблема с блууту-та и ауакс-а е създаден от момчетата в официалният сервиз, при монтирането на блууту-та. Молбата ми, ако някой знае и е ползвал свестен майстор за такъв вид проблеми с озвучаване и т.н. от София да ме насочи. Много благодаря предварително. Колата е още в гаранция, но...откровено казано, не ми се занимава след две ходения отново с официалният сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евентуално Vaskoto от VW форума можеш да провериш. Сервиза му е на ул.Лерин с локалното на Борис III

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евентуално Vaskoto от VW форума можеш да провериш. Сервиза му е на ул.Лерин с локалното на Борис III

Много благодаря ! :) На 26 отивам за пореден път да се боря като прасе с тиква в официалният сервиз, ако не стане....ще се възползвам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Колеги скоро реших и аз да пробвам AUX, но и при мен не тръгва, пробвах всичко, което сте писали освен активацията с VCDS.. та крайна сметка с кабел през 56 канал ли трябва да се активира ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.