Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна фарове за мъгла


brutas

Recommended Posts

Здравейте,

Опитах се да сменя изгорял фар за мъгла на Фабия 2.

Раздробих крушката от зор. Не можах да я отделя от фасонката. Целият модул ли се сменя?  :fool:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако Фабията ти е като моята, сваляш декоративната решетка (дърпаш на щипки е), след което виждаш фара, който се държи с болта. Развиваш и вадиш фара, след което трябва да му свалиш кабела с буксата. Мисля че после самото разглабяне на фара, за да стигнеш до рефлектора  е лесна работа. Сглабяне по обратния ред. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 мисля, че човека просто се е объркал, че трябва да извади крушката от пластмасовата част, а те са си заедно:

 

9006-bulb.jpg

 

това представлява самата крушка, не се разглабя да смениш само стъклената част, направо цялата се сменя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 мисля, че човека просто се е объркал, че трябва да извади крушката от пластмасовата част, а те са си заедно:

 

9006-bulb.jpg

 

това представлява самата крушка, не се разглабя да смениш само стъклената част, направо цялата се сменя

 

Да, и аз стигнах до същия извод - че се сменя целия модул, което е странно. Би трябвало човек да може да си купи крушка от обикновена бензиностанция. Само в Еуратек ли мога да намеря такава крушка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оп да сега като прочетох разбрах, помислих че се счупила и е паднала при рефлектора. Би трябвало да има и в бензиностанциите. Поздрави!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по принцип си е стандартна крушка HB4, просто не са толкова разпространени, то по бензиностанциите има само H4, H7, C5W, W5W и P21 всичко по-различно не са го чували

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В бензиностанции с рекламно пано на Осрам може да ги намериш. В магазините за автоаксесоари продават китайски варианти, но цената им е доста по висока от тази на стандартните модели. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.