Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с климатроника


angel40

Recommended Posts

Здравейте, вече за втори път ми се случва климатроникът се включва сам и започва да духа горещ въздух и не може да бъде изключен. Това става докато всякаква вентилация и климатизация е спряна, и системата е изцяло изключена. На таблото започва светва CHECK, а след като изгася и запаля отново няма нищо. Антифриз си има, няма от какво да прегрее. Единственото обяснение за мен е софтуерен бъг и трябва да отида до ЕТ, но все не ми остава време да отида до Надежда. Последната проява беше миналата седмица, някой да се е сблъсквал с подобно нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом светва чек, значи, че имаш проблем. Заведи колата на диагностика при ЕТ или другаде. Едно бързо закачане, да се види какво й е.

 

Това с палене и гасене може временно да помогне, но задълбочава проблемите доста.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сме на тема климатроник...

Започнаха да се чуват странни звуци като работи климатика, а на следващия ден от десните централните духалки започна да духа топло, а левите се пробваха да изстудяват. Ден по-късно започна да си духа топло(според температурата отвън) от всякъде и при пускане на компресора се чуваха звуци като от разхерметизирана система(къркорене бучене шуртене). Ходих до ЕТ и от там казаха, че е управляващ блок на климатроника. Сега чакаме да го доставят от някъде си въпросният блок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз за проблеми с климатроника, докато сме на темата, че да не отварям друга... През последния месец вече три пъти отказва да се стартира. Духа горещо, чак духалките ще стопи. След рестартиране на двигателя наново се оправя проблема. Така или иначе колата ще ходи другата седмица на втора инспекция със смяна на масло и ще им кажа да имат предвид и този проблем, но все пак ако някой е наясно да каже. Така ще съм що-годе ориентиран какво да очаквам. Поздрави!  П.С. Колата е Рапид Спейсбек 1,6 с ДСГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 3 седмици по-късно...

Да се включа и аз за проблеми с климатроника, докато сме на темата, че да не отварям друга... През последния месец вече три пъти отказва да се стартира. Духа горещо, чак духалките ще стопи. След рестартиране на двигателя наново се оправя проблема. Така или иначе колата ще ходи другата седмица на втора инспекция със смяна на масло и ще им кажа да имат предвид и този проблем, но все пак ако някой е наясно да каже. Така ще съм що-годе ориентиран какво да очаквам. Поздрави!  П.С. Колата е Рапид Спейсбек 1,6 с ДСГ.

Нищо не излезе на инспекцията, ама и аз забравих да им кажа по-специално да проверят, мамка му... Продължава да ги прави тези номера. Имам чувството, че не се стартира компресора по някаква причина, но пък след рестарт на двигателя всичко си идва по местата. В недоумение съм. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Малко ъпдейт: ходих с този проблем с Рапида в ЕТ, казаха ми, че имало грешка на клапите за въздуха и че я изчистили. Обаче след това пак ми се случи същото, духа горещо, независимо от настройката на копчетата. След рестарт на мотора всичко си се оправи. Така беше и преди, нищо не са направили в ЕТ, освен констатация на очевидното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тормози ги.

Харесва ми начинът ти на мислене :-) Няма да им пусна аванта. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесва ми начинът ти на мислене :-) Няма да им пусна аванта. Поздрави

Гледай сега,ти твоите задължения си ги изпълнил.

Подписал си договор,който изпълняваш,в брой или на лизинг.

Техните задължения са да си вършат работата,за да може ти с кеф да се возиш и продължиш да изпълняваш условията по договора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.