Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Amundsen update


NightSpirit

Recommended Posts

Амундсена е така направен, че не разпознава никаква друга карта освен оригинална. Т.е. опитите да сложиш друга карта няма да минат.

Точната версия на всеки компонент можеш да разбереш от менюто. Влизаш в меню настройки и там имаш "Относно" (About?) и "Информация за версиите" (Versions?). 

Също така, по спомен, Mirror Link изисква активация, не е безплатен. Но тук може да греша.

 

Иначе все забравям да пиша. С последните карти съм и засега забелязах, че липсва новият участък от Хемус след Правец. Освен това във Варна също липсва новия булевард (Васил Левски?). За София не съм забелязал промени. Т.е. явно не много от промените в България са взети под внимание. Засега не съм изтествал европейските карти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 105
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    31

  • edinichensluchai

    19

  • srservice

    13

  • chaveto

    6

Най-много писали в темата

Ако презапиша оригиналната карта дали ще се получи, като преди това ще запиша и това което е на нея в нужда от връщане.

Иначе с картата която е в момента между Пловдив и Асеновград ги няма кръговите. Също така днес забелязах, че в кв. Требич (София) ми показва макс. разрешена скорост 90км а там трябва да си е 50км. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Здравей

XIAOMI поддържа Андроид Ауто (и двата ми телефона са от тази марка и са тествани), но трябва да включиш "Инсталиране през USB" в настройките на програмиста.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ще го опитам, но по нета дават само някои модели на тази марка да го поддържат. При мен нищо не намерих за Mi Mix 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@chaveto, ако копираш цялото съдържание на диска си, изтриеш всичко от картата и качиш новите карти всичко би трябвало да работи. Аз така си копирам новите карти.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, chaveto написа:

Това ще го опитам, но по нета дават само някои модели на тази марка да го поддържат. При мен нищо не намерих за Mi Mix 2

Опциите на програмиста са скрито меню. За да го активираш, отиваш в настойки/моето устройство и кликваш няколко пъти върху версия на МIUI, докато не се изпише "Вече сте програмист".

Менюто се показва в "други настройки/опции на програмиста"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ PRR така и го направих, изтрих всичко от картата и записах на негово място ъпдейта. Сега картата е по актуална.

@ Mygyl Включил съм всички неща, но не става. Тръгва да се връзва и след това връзката прекъсва, все едно изваждам и пак включвам кабела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.08.2020 г. at 11:59, chaveto написа:

@ PRR така и го направих, изтрих всичко от картата и записах на негово място ъпдейта. Сега картата е по актуална.

@ Mygyl Включил съм всички неща, но не става. Тръгва да се връзва и след това връзката прекъсва, все едно изваждам и пак включвам кабела.

Имай в предвид че Андроид Ауто е малко капризен и си трябва хубав кабел, по-къс от 1,5м и по възможност оригинален от телефона. Може да пробваш и по-стара версия на АА приложението. 

Редактирано от Mygyl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Най накрая подкарах АА, но приложението Waze заради което беше борбата не иска да работи. Смисъл тръгва за минута две и след това забива и така докато не рестартирам всичко. Гугъл Мапс си работи без никакъв проблем, затова изключвам проблема да е в АА или телефона. Или приложението нещо не се разбира с нещо или иска някакви други настройки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си настройките - да няма някакъв "safe mode" и да пести батерията. И в телефона и в приложението

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Накрая се справих, приложението което е за батерията  на телефона е създавало проблемите.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

За тези които се интересуват - има нов ъпдейт на картите, но като гледам тази за цяла европа е 14 ГБ зип-ната та май няма да вече да стане на оригиналните 16ГБ карти. В момента я свалям да видя колко ще е след дезарховацията - ама ме съмнява да стане.

 

Звъннах в ЕТ - цена на оригинална 32 ГБ 560 лв. Та някой знае ли откъде и дали могат да се вземат такива карти с настройка на Шкода. Гледам в английският ебай има по 30 паунда ама дали работят не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, edinichensluchai написа:

Звъннах в ЕТ - цена на оригинална 32 ГБ 560 лв. 

Това е безумие :( Иначе пробвах с различни карти и не - ако не е оригинална не я "дъвчи" независимо как съм я копирал :( И аз се оглеждам за вариант и ще споделя, ако изпадне нещо на разумна цена (т.е. нещо разделено на поне 5!).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами откачена цена - намерих тези в ибей някакъв латвиец ги продава като гледам с новата карта. https://www.ebay.com/itm/183782793773

 

мисля да поръчам една и ако стане, стане - ако не няма да съм изгорял толкова драстично и ще пия една малко по-скъпа студена вода. 
 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси - то и тази дето си я поръчал идва от балтиките като гледам тя всъщност е от Латвия твоята, а тая дето аз гледам е в Литва. Как да е - аз ще поръчвам след две седмици като си дойда от морето, ако през това време е дошла твоята и работи направо взимам от там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Сложих преди седмица новите карти за цяла Европа на оригиналната 16 GB sd-карта,всичко стана без проблем.

Редактирано от idbeast
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1.07.2021 г. at 23:23, idbeast написа:

Сложих преди седмица новите карти за цяла Европа на оригиналната 16 GB sd-карта,всичко стана без проблем.

 В интерес на истината аз даже и не пробвах като видях размера на файла преди дезархивирането. Просто реших, че старият беше 12 гб зипнат, този 14 гб и няма да имам шанс. Пък и компа ми нещо не искаше да сваля два-три пъти и се отказах тотално. 
 

мерси много за инфото. Довечера ще пробвам пак тогава от друго устройство и да видим дали ще стане. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5.07.2021 г. at 19:19, edinichensluchai написа:

 

мерси много за инфото. Довечера ще пробвам пак тогава от друго устройство и да видим дали ще стане. 

Пробвах и стана - още веднъж мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

32GB картата още не ми е дошла, но последния ъпдейт се събра на 16GB и работи. Може би следващия ъпдейт няма да се събере, но се надявам до тогава да имам 32GB карта и всичко да е точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
На 23.06.2021 г. at 21:11, PRR написа:

Аз поръчах ТОВА. Като дойде ще споделя дали върши работа.

Дойде с инсталирана карта, която дори не пробвах и качих последната от сайта на Шкода. На първо четене запали и картата работи. Тия дни ще се поразходя повече, но не вярвам да има проблеми. Та се "разминах" с 35 евро (50 с доставката) вместо 560 лв ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 20.08.2021 г. at 9:21, PRR написа:

Дойде с инсталирана карта, която дори не пробвах и качих последната от сайта на Шкода. На първо четене запали и картата работи. Тия дни ще се поразходя повече, но не вярвам да има проблеми. Та се "разминах" с 35 евро (50 с доставката) вместо 560 лв ;) 

Супер - мерси за ъпдейта. Явно когато последващата актуализация вече не се събира на оригиналната 16ГБ вече ще знам какво е решението :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бяа се поразходих и (засега) всичко работи. Чакам следващ ъпдейт от Шкода и ще ъпдейтна пак. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Видях, че има нов ъпдейт за 2022 на цялата карта на Европа - за тези които се интересуват могат да я дръпнат. Май пак става за оригиналните 16ГБ карти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дръпнах го и аз, но още не съм стигнал да ъпдейтна картата и да разходя колата да видя как е. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.