Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Евтини части online - мнение , съвет ?


Recommended Posts

Здравейте,

от скоро съм собственик на Октавия I комби, 2.0. 2002 г. бензин и съм се впуснал в обслужване и стандартно по български ми се иска да мина по-тънко. Поръзтърсих в интерент и намерих частите, които искам да закупя, но случайно попаднах на 2 сайта от една немска фирма, които предлагат доста неща на много по-ниски цени от всички останали.

http://www.avtochastionline24.bg- малко по-стара за българския онлайн пазар, но сравнително неизвестен според мен.
http://www.autodoc.bg/ю- съвсем нов и респективно с малко по-добри условия с цел натрупвне на потребители и клиенти.

Имат дори онлайн чат, който използвах. Някаква девойка Алисия, позиционирана в Берлин пише на развален български.
Виждам, че предлагат плащане през PayPal, което само по себе си е някакъв вид сигурност, но като цяло сайтовете ми изглеждат доста "шано" и малко се притеснявам да набия няколко стотин лева и да чакам части за колата.

Молбата ми е ако някой има някаква информация, впечатления или просто мнение, да сподели.
 

Предварително благодаря за отделентото време. Надявам се не съм сбъркал раздела

Редактирано от mRt
Смяна на раздел
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледах основно първия сайт, цените са примамливи, но май са изгодни за голямо количество, защото безплатната доставка е за поръчка над 600 лв, пък аз лично с такава сума не бих направил пробна поръчка. Бих пробвал с нещо дребно, но като гледам доставят само с DHL, UPS и някакви други. До колкото съм запознат  DHL, нямат "икономични" тарифи, но пък аз лично съм получавал пратки по тях (както и UPS, TNT) и си разбират от работа! Верно скъпо взимат но...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста по-ниски са цените. Сравних някой неща и определено, ако са оригинилни(истински) и дават гаранция, макар че не знам как ще им я върнеш частта безплатно, и ако трябва да си платиш и доставката на новата ще ти дойде и по-скъпо. Иначе за безплатната доставка - най-добре групови поръчки през форума... Бързо ще се стигат 600лв. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то такива отстъпки се дават на хора които пазаруват редовно и на едро. Примерно ако имаш 5 коли и ти трябват масла, филтри, антифриз, накладки и др. за тях е нормално да си поискаш отстъпка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При моя търговец ползвам мин. 30%,ако пазарувам повече неща отстъпката ми нараства.

 

Търговците на авточасти през колко работят та дават 40% отстъпки :wacko_2:

Сам си отговори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и друго.Ако един шарнир струва 20лв и аз го взема с -40% ще ми дойде на 12лв.Ако обаче същия шарнир в друг магазин струва 15лв и там ползвам -30% то тогава ще ми излезе 10.5лв.Така,че не винаги големите проценти означават по добра цена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го подващай колегата за отстъпките, има ги най-големите проценти при неговия търговец, но пуска в КЗП сигнали срещу автобим, че му искали доставка(пишело, че няма). Само ще го питам, защо ти е от автобим, като имаш най-големите отстъпки Здравко?

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото колега въпросните кори са с чисто декоративна функция.

За разлика от тази под картера,която ще си я взема от колега от Фолксваген форума,метална на отлична цена.

За нещо,което няма отговорна функция не виждам защо трябва да е оригинално.В една от темите писах за пръскалката на задното стъкло,дреме ми на шнура,че не е ОЕМ.

А и въпросът с Авто Бим е принципен,политиката им е некоректна.

А по отношение на отстъпките,повярвай ми повече от отлични цени ползвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво стана с твоя доставчик на всички възножни части с най-големите отстъпки? Помня как се биеше в гърдите, тук във форума... Защо опря до някви си там автобимци?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

А по отношение на отстъпките,повярвай ми повече от отлични цени ползвам.

 

Аз пък въобще не ти вярвам и такива хвалипръцковци са ми пределно ясни! Покупката на носач например я превръщат едва ли не  в покупка на луксозен автомобил втора ръка.

Задават прекомерно количество въпроси и са готови за жълти стотинки да предпочетат оферта, която впоследствие се оказва измамна и започват да хленчат и пишат до КЗК-та и тем подобни.

Същите индивиди съвсем забравят, че резервните части не са битови уреди или гащи да си вършат каквото им скимне в качеството  на "потребители".

Ако се толерираха техните болни фантасмагории фирми, като Евро07 отдавна да бяха фалирали, но се получава точно обратното - Еврото са в разцвет със съмнителната си стока, а почтените доставчици на качествени части изпитват ударите от нелоялната конкуренция и сметкаджийството на българина. :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да може да ти отговори Здравко, прекалено невъзпитан и циничен изказ показа - след моя последния пост и мненията му са под модераторски контрол! Някои хора, определено е по-добре само да четат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като темата е за части онлайн имам един въпрос: какво мислите за онлайн продавачите на моторно масло?

Интересува ме примерно освен от официалното представителство за съответната марка, има ли и коректни онлайн магазини с качествен / оригинален продукт?

 

Мисля, че ще е полезно ако се направи някаква класификация кое масло като марка от къде е най-безпасно / изгодно да се купува.

 

В моят случай се колебая дали да купя Castrol Edge Turbo Diesel Titanium 5W40, 505.01 или Motul Specific 505.01, като цените в 2 сайта с доказана репутация и множество доволни клиенти от другите форуми достига до 24 лв разлика за една и съща опаковка.

Редактирано от stanley
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да може да ти отговори Здравко, прекалено невъзпитан и циничен изказ показа - след моя последния пост и мненията му са под модераторски контрол! Някои хора, определено е по-добре само да четат...

Поздравления за което! Бих искал да подчертая, че е абсолютна досада за мен как въпростният човек /с врачанско потекло/ обикаля като трол всички възможни теми в този и други форуми и поства всякакви измислени, самохвални, псевдо-компетентни и прекалено натрапчиви мнения по всякаква тематика. Не ме разбирайте погрешно, нямам нищо против човека, просто той може би не осъзнава колко досадно и дразнещо може да бъде пребиваването му за посетителите на този и други форуми с това негово безпардонно натрапчиво присъствие във всяка тема. Поздрави

Редактирано от fuse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за което! Бих искал да подчертая, че е абсолютна досада за мен как въпростният човек /с врачанско потекло/ обикаля като трол всички възможни теми в този и други форуми и поства всякакви измислени, самохвални, псевдо-компетентни и прекалено натрапчиви мнения по всякаква тематика. Не ме разбирайте погрешно, нямам нищо против човека, просто той може би не осъзнава колко досадно и дразнещо може да бъде пребиваването му за посетителите на този и други форуми с това негово безпардонно натрапчиво присъствие във всяка тема. Поздрави

 

Е... аз затова го блокнах, за да не му чета глупостите, защото вървеше по мен и говореше само глупости, без да има покритие или обяснение на това което казвам, но пък раздаваше квалификациЙ по мой адрес :)

 

Ама, няма и 1% значение - да не говорим глупости по темите - не си заслужава ;)

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Благодаря за споделените мнения, след прочетеното реших да поръчам части от www.autodoc.bg
 
По опитните биха ли препорчали марка производител на дискове и накладки? Купувал съм части на HERTH+BUSS JAKOPARTS и съм оставал доволен, но никога за спирачки.
 

Ako не ползваш от никъде отстъпки мога да ти съдействам да вземеш на мое име.Ползвам над 35-40%

 
@martomodev мнението е на повече от година, но да попитам дали още е валидно? 
 
Благодаря предварително за помоща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
  • 1 година по-късно...

колега поръча ли си от аутодок  . ако да какво е качеството на частите спрямо продаваните тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Вчера ми пристигнаха дискове и накладки АТЕ, поръчани от Autodoc. Дойдоха за 5 дни. Доставката е с DHL до офис в София, след което със Спиди за България - платих 20 лв. за доставка. Всичко беше добре опаковано в кашонче на Autodoc, а вътре частите. Проверих серийните номера и QR-кода от опаковките, в приложението на АТЕ. Всичко излезе уж оригинално. Нямам още впечатления, но на външен вид нямаше забележки.
Този вариант ми излезе най-евтин - всичко 208 лв. Когато проверявах на място в магазини за авточасти, ми правиха някакви псевдо отстъпки по 30% и пак ми искаха 250-300 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

autodoc.bg поръчват частите от https://www.pkwteile.de/, но това което ми прави впечатление е, че на autodoc.bg има евтини неща които ги няма на немският сайт т.е. лошо качество или менте което не става за немският пазар. Освен това обещават минимални бонуси за следваща поръчка, които не ги дават т.е. ако за такива дребни неща се циганят кой знае какви цигании правят за авточастите. Затова поръчвам директно от майката на https://www.pkwteile.de/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
На 3.11.2019 г. at 10:48, Todor43 написа:

autodoc.bg поръчват частите от https://www.pkwteile.de/, но това което ми прави впечатление е, че на autodoc.bg има евтини неща които ги няма на немският сайт т.е. лошо качество или менте което не става за немският пазар. Освен това обещават минимални бонуси за следваща поръчка, които не ги дават т.е. ако за такива дребни неща се циганят кой знае какви цигании правят за авточастите. Затова поръчвам директно от майката на https://www.pkwteile.de/

 

Ако се разгледа по-подробно се вижда че става дума за една и съща компания. :)

Anbieter der Produkte und ausschließlicher Vertragspartner beim Kauf ist die Autodoc GmbH

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Преди седмица поръчах предни амортисьори и тампони за под бомбетата, антишоков комплект тампони, външни и вътрешни карета, шарнири и биалетки. За 380 лв е добре, обаче не всичко, което е обявено в аутодок сайта е налично и след като платиш, се оказва, че трябва да си промениш избора. Поръчах датчик за положение на волана за пандата, знаейки, че го нямат от аутодока, а в авточастибг ми пратиха оферта, да преведа парите и тъй нататък. На репликата ми, че се съмнявам дали го имат в наличност ми отговориха, че наистина го нямат. Нямат вътрешна междуведомствена връзка двата сайта и като цяло да обобщя, че може една идея нещата да са по-евтини, но за срочни ремонти е неприложимо да поръчваш от тях, освен да планираш ремонт занапред и да чакаш частите да дойдат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирачките са ти за смяна. Поръчваш, и като дойде поръчката сменяш. За това са идеални, и доста по-дбора цена от тукашните дистрибутори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Аз съм поручвал от autodoc гарнитури за главата и болтове. Всичко беше екстра. Мисля, че аутодок и авточастионлайн24 е една и съща компания, различни сайтове. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.