Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпроси относно Fabia 2


drago_bs

Recommended Posts

Здравейте, от няколко дни съм собственик на Fabia 2, 2010 1.6tdi 75hp и имам няколко въпроса.

 

1.След първоначално сервизно обслужване (ролки, ремъци, водна помпа, масло и филтри) човекът който я прави е забравил да занули сервизния интервал, минал съм около 500км, има ли възможност да се направи без да се закача за компютър?

2.Количката е малко базова и искам да добавя някои неща - подлакътник, холдър за очила, има ли нужда от преправяне или са plug and play?

3.Някой има ли ръководство за експлоатация на български което може да качи в pdf примерно?

4.На колко градуса температура на антифриза изгасва синята лампа на таблото?

5.Колко литра са деленията на показателя за гориво?

6.Има ли възможност за инсталиране на борд компютър?

 

Мерси предварително.

Редактирано от drago_bs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да помогна само по 3. - ето това е линк към ръководство на Български. Между другото едно просто преглеждане на форума щеше да те заведе в раздел "Литература", където най-горе е забодена темата с линка към ръководствата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Държача за очила е изцяло плъг енд плей, както казваш - сваляш дръжката и го завинтваш на нейното място. За подлакътника, ако ще слагаш оригинален, ще ти трябват и металните планки за монтаж. Едно деление на показателя на горивото би трябвало да е някъде 3-4 литра, според мен. Добре дошъл в клуба! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от няколко дни съм собственик на Fabia 2, 2010 1.6tdi 75hp и имам няколко въпроса.

 

1.След първоначално сервизно обслужване (ролки, ремъци, водна помпа, масло и филтри) човекът който я прави е забравил да занули сервизния интервал, минал съм около 500км, има ли възможност да се направи без да се закача за компютър?

2.Количката е малко базова и искам да добавя някои неща - подлакътник, холдър за очила, има ли нужда от преправяне или са plug and play?

3.Някой има ли ръководство за експлоатация на български което може да качи в pdf примерно?

4.На колко градуса температура на антифриза изгасва синята лампа на таблото?

5.Колко литра са деленията на показателя за гориво?

6.Има ли възможност за инсталиране на борд компютър?

 

Мерси предварително.

 

По точка 1 - Не.

По точка 4. - 70 градуса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5. деленията не са през точно количество литри, падат много различно в зависимост в коя част на скалата си, което е и нормално предвид формата на резервоара

Редактирано от danny
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако отвориш официалния сайт на марката /чешкия/ има бутон литература. Избираш модел и година, след това избираш език и може да си свалиш ръководството за експлоатация на автомобила, радиото и т.н. на български.

Нулиране на интервала за смяна на масло може да стане без компютър - беше комбинация от контактен ключ и бутона за дневния километраж, но колегите от форума са го описали много добре в темите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом Явката казва, че не става без компютър за този модел, значи 99,9% не става. Т.е. това, което аз съм дал като линк не върши работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее, щом няма борд компютър логично е да може да се нулират сервизните интервали без VAG kom. На моята има комп и въпреки това съм си нулирал интервала на заложените 15000км. По спомен процедурата беше следната: натискаш бутона за дневния километраж и го заърташ на дясно по посока на чесовниковата стрелка, след това подаваш контакт докато е още натиснат бутона и се появява едно ключе отпускаш бутона и след това го нулираш с натискане. Мисля , че последователността беше такава. Пробвай , нищо не губиш единствено ако не сработи ще си изтриеш показанията от дневния км. Аз пробвах и ми се получи от втория път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Държача за очила е изцяло плъг енд плей, както казваш - сваляш дръжката и го завинтваш на нейното място. За подлакътника, ако ще слагаш оригинален, ще ти трябват и металните планки за монтаж. Едно деление на показателя на горивото би трябвало да е някъде 3-4 литра, според мен. Добре дошъл в клуба! :)

При мен държача на очила е едно цяло с предното осветление на купето в средата на тавана до стъклото, не е на мястото на ръкохватката и така наречения плъг енд плей май няма да се получи. В тавана има извивка около осветлението и държача, която си е заложена при изработката му. В Aliexpres видях да се предлагат държачи за очила от типа , който gogata описва и ако заводски не е заложено може да се ползват такива за мястото на ръкохватката до шофьора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спомен процедурата беше следната: натискаш бутона за дневния километраж и го заърташ на дясно по посока на чесовниковата стрелка, след това подаваш контакт докато е още натиснат бутона и се появява едно ключе отпускаш бутона и след това го нулираш с натискане. Мисля , че последователността беше такава. Пробвай , нищо не губиш единствено ако не сработи ще си изтриеш показанията от дневния км. Аз пробвах и ми се получи от втория път.

 

Твоето табло е преди фейслифта, там двата бутона са едновременно и въртящи се. Бутоните на таблото на фейслифтовата, каквато е на колегата drago_bs , са по-различни - не могат да се въртят, а само се натискат.

 

post-6282-0-21786900-1455001302_thumb.jpg

 

Така че описаният от теб начин не му върши работа.

 

 

Еее, щом няма борд компютър логично е да може да се нулират сервизните интервали без VAG kom.

 

Според мен е точно обратното - ако човекът няма борд компютър, вероятно дори няма и тези двата бутона, които съм оградил на снимката. Което пък със сигурност значи, че няма как да си ресетне сервизния интервал без VCDS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само с тези два бутона съм, направих описаното от колегата Izolini в линка, и показанията от -100 станаха 500.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като най-малката стъпка е 100км, след като изминеш 100 км от нулирането, виж дали ще се променят показанията на 9900 или 14 900 (в зависимост от това, на колко км е сетнат интервалът - 10 000 или 15 000). Другият вариант, за който се сещам, е някой да е мазал по настройките на сервизния интервал и да го е направил на 500 км. И в двата случая едно закачане за VCDS и проблемът е решен за 2 минути. Няма да е зле да напишеш и къде си (съдейки по bs-то, залагам на Бургас), за да можем да те насочим към някой с кабел, софтуер и лаптоп да ти свърши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София съм. Ще имам предвид това за километрите и след 100 км ще видя колко ще покаже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само с тези два бутона съм, направих описаното от колегата Izolini в линка, и показанията от -100 станаха 500.

Колега качи снимки ако е възможно на твоето табло и на предницата на колата, че ми стана интересно - фейслифтова Фабия без борд компютър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

За да не спамя с 2ра тема ще попитам тук. Появи ми се проблем с EGR-а, който ми записваше 2 грешки, последния беше свален и почистен днес пак записа грешка и влезе в авариен режим.  Офсета на EGR-а е в нормите между 0.7v и 3.9v, клапата отваря и затваря и стойностите са в нормите, но при поискване от еку-то за положение на клапата 0.0% резултатите са между -7% и -10%,демек затваря с 10% отклонение, не знам дали го обяснявам адекватно.

Четох, че проблемът е често срещан при този мотор, цена за нов EGR е 1100лв без труд което е безумие. Ще се минава на вариант премахване, въпросът ми е има ли някой който може да се справи софтуерно, предвид че ECU-то не е bosch, а е simos?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.