Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabia 2 1.4 BXW - 2008, показания за скоростомера


danny

Recommended Posts

здравейте,

искам да попитам собствениците на фабия 2, с какъв размер гуми сте и колко са ви верни показанията на скоростомера ?

 

при мен със гуми 185 60 R14 при показания 100км/час реалната скорост е 92-93 км/час, грешката ми се струва прекалено голяма

 

дали може да се зададе някаква корекция през еку-то или със какъв размер гуми трябва да съм за да са ми верни показанията за скоростта?

 

малко е дразнещо защото се отразява и на пробега, когато се опитам да видя дистанция на определени маршрути трябва всеки път да си изчислявам грешка оъ 7-8%

и за измерване на разход е неудобно и за отчитане на интервали за обслужване също

 

мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като отвориш капака на резервоара ще видиш лепенка, на която производителя е дал заводските размери и стойности на налягане на гумите с които трябва да се ползва колата при различно натоварване. За всеки различен от посочения размер има в нета калкулатор за гуми и можеш да се ориентираш.

Предполагам, че си засичал скоростомера спрямо навигация за да откриеш разликата. Имай предвид, че грешката почти винаги е в навигацията а не в показанията на уредите в колата. Пробвал съм с няколко модела навигации, плюс такива на смарт телефони и винаги има разлика от около 3-5км/ч по-ниски стойности от скоростомера. Гумите с които съм обурудван също са 185/60/14

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

километражът и скоростомерът взимат показания от различни места/датчици така ли ?

 

със съвременен гпс не може да има такава грешка, може да има някакви флуктоации на моменти но постоянна грешка от 7-8% не е възможно, определено скоростомера не е верен в случая

 

едит:

ами с оригинален размер гуми съм според капачката: 185/60 R14

Редактирано от danny
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимат от едно и също място, просто скоростомера умишлено показва по-висока скорост от действителната. Има много теми коментирани из форума. Грешката май е 5% и винаги дава по-висока скорост от реалната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аа умишлено, това не го знаех и звучи по-логично, благодаря много за отговора

 

грешката при мен изглежда около 7км/час, като карам със 100 показва 92-93 до колкото мога да го премеря де, че точна цифра трудно се поддържа за сравнение дори на равничко

 

умишлено по-може, поне прехода да е верен, че на 500км са си 35-37км

Редактирано от danny
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 100 км/ч грешката би трябвало да е около 4-5 км. Грешката от 7-8 е малко висока. Не че е болка за умиране. Просто така е в тази кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

каква е идеята на тази умишлена корекция? къде сте го обсъждали преди, че нищо не намирам

 

и "корекцията" логаритмична ли е или без значение скоростта маха 5км, демек при 200км/час корекцията ще е вече 10 или пак ще си е 5км/час

 

поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е при всеки автомобилен производител, скоростомера "лъже" , показва в повече от реалната скорост. Помага ти да не превишаваш скоростта. При по висока скорост ,разликата се увеличава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.