Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Подлакътник оригинален?


Емил Ефтимов

Recommended Posts

Днес ходих да гледам въпросният подлакътник , качеството е прилично за 48 лв , но се оказа , че ще иска малко повече преправяне за да стане а и пак ще има дупка от страни.

Определено 100 лв за подлакътник втора употреба , трудно ще дам.

Ще видя в ЕТ колко ще ми поискат само за долната част и декоративните капаци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Колеги, аз съм доволен от Китайчето подлакътник  :) стана удобно и красиво, който не му се занимава да поръчва от Aliexperes има го и в OLX само, че цената е 48 лв.  :)

 

 

http://picbg.net/img...4b40b896d93.jpg

 

http://picbg.net/img...ff37e59fb5d.jpg

 

http://picbg.net/img...896f7e1ccfa.jpg

 

    •  
    •  
    •  
    •  
      •  
    •  
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Поръчах го от Чехия, ако имате нужда от помощ пишете ми на ЛС.

Здравейте как мога да си поръчам подлакътник за  Фабия 1 от Чехия със доставка  до Пловдив !

Редактирано от miroslav66
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Няма как да си поръчаш- прави се  преработена планка и се ползва подлакътник от Октавия 1 или Голф4/Бора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Здравейте.Нов със във форума тъй като от скоро имам Fabia 2005год.Да се похваля че сам си монтирах оригинален подлакътник от Golf 4.

Ако някой има затруднения или съмнения може да ми пише ....веднага ще помогна как точно става ...не е сложно и трудно.Имейлът ми е izidor66@gmail.com

https://yadi.sk/i/ZlmHEWkmzuXZvA

https://yadi.sk/i/7IIOZyr5gbwGOA

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Мнение за този подлакътник,за Фабия 1.

https://www.bogdanmebel.com/aksesoari/avtomobilni-chasti-i-aksesoari/sonata-podlakatnik-za-skoda-fabia-mk1-1999-2007?search=Sonata подлакътник&description=true

 

Цената оправдана ли е,или е китайче?

 

Редактирано от 4i4o1976
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@4i4o1976, аз съм с такъв, купен от колегата @felicialx и съм адски доволен. Единственият недостатък е, че губиш къпхолдъра който е много удобен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купувайте смело. Аз го ползвах няколко години, сега и голегата го ползва и е доволен. Подлакътника е много здрав и удобен с едно изключение. Основата му е куха и ако се облегнеш по-силно за да се наместиш на седалката примерно се пука. Този недостатък се решава като основата се напълни с прозрачен санитарен силикон преди да се сглоби. Така силикона става като носеща част и разпределя тежестта в основата при силно облягане. Като го купеш ще ме.разбереш къде трябва да силиконираш. Иначе подлакътника пасва отлично в къп холдъра и дори не е нужно изобщо да се завинтва и пробива нищо. Ако се наложи да се почиства или.да се товари нещо в колата и подлакътника пречи, просто го дърпате нагоре и го прибирате в багажника.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, felicialx написа:

Купувайте смело. Аз го ползвах няколко години, сега и голегата го ползва и е доволен. Подлакътника е много здрав и удобен с едно изключение. Основата му е куха и ако се облегнеш по-силно за да се наместиш на седалката примерно се пука. Този недостатък се решава като основата се напълни с прозрачен санитарен силикон преди да се сглоби. Така силикона става като носеща част и разпределя тежестта в основата при силно облягане. Като го купеш ще ме.разбереш къде трябва да силиконираш. Иначе подлакътника пасва отлично в къп холдъра и дори не е нужно изобщо да се завинтва и пробива нищо. Ако се наложи да се почиства или.да се товари нещо в колата и подлакътника пречи, просто го дърпате нагоре и го прибирате в багажника.

Да разбирам ли,че основата не се хваща за къпхолдъра с болтовете,а се поставя свободно?Пълни се със селикон,и се поставя горното капаче,на което е и захванат самия подлакътник с един болт.И ако се наложи премахване,излизат трите заедно.

 

 

Редактирано от 4i4o1976
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, 4i4o1976 написа:

Да разбирам ли,че основата не се хваща за къпхолдъра с болтовете,а се поставя свободно?Пълни се със селикон,и се поставя горното капаче,на което е и захванат самия подлакътник с един болт.И ако се наложи премахване,излизат трите заедно.Или може и на подлакътника да не се слага болта.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Точно така. Пълни се със силикон  към половин флакон отива директно в къщи и се сглобява. Оставя се на топло да се втвърди силикона защото сега вън е студено а и като го сглобиш силикона трудно диша и бавно съхне. После само го пъхаш в къп холдера и не пробиваш нищо. Много плътно влиза и не му трябват винтове. Може да го махаш по всяко време.!

Аз на моя му.бях сложил и малко силикон преди да го пъхна в къп холдера. Така хубаво се разплесква и изсъхва по калъп. Става като тампон. И понеже царчето винаги е мазно от някакви препарати за лъскане силикона не заляпва за къп хжлдъра а само за подлакатника и си седи там като гарнитура. Абе американска работа. :)

Редактирано от felicialx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, felicialx написа:

Да. Точно така. Пълни се със силикон  към половин флакон отива директно в къщи и се сглобява. Оставя се на топло да се втвърди силикона защото сега вън е студено а и като го сглобиш силикона трудно диша и бавно съхне. После само го пъхаш в къп холдера и не пробиваш нищо. Много плътно влиза и не му трябват винтове. Може да го махаш по всяко време.!

Благодаря за разяснението,колега.Бъди здрав!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, 4i4o1976 написа:

Благодаря за разяснението,колега.Бъди здрав!

Аз на моя му.бях сложил и малко силикон преди да го пъхна в къп холдера. Така хубаво се разплесква и изсъхва по калъп. Става като тампон. И понеже царчето винаги е мазно от някакви препарати за лъскане силикона не заляпва за къп хжлдъра а само за подлакатника и си седи там като гарнитура. Абе американска работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок.А защо го продаде,ако не е тайна?Автовобила ли смени,или взе оригинал.Не искам да съм груб.Не ме разбирай погрешно.Просто искам да ми е гот в колата.

 

Редактирано от 4i4o1976
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продадох колата и преди това си го свалих. И без него новия собственик е супер доволен. Все пак това е шкода :) Шегувам се, свалих го защото новия собственик освен, че е доволен ми е и приятел, но е нисък на ръст. Колата ми беше със седалки като на  фабия VRS, но черни с бял шев. Този тип седалки имат много силно изразена странична поддръжка, и когато водача е нисък и си дръпне седалката напред, страничният борд на седалката скрива подлакътника почни изцяло и го обезсмисля. Ето снимки.

16117045962044628309436682858984.jpg

16117047739261209353087327600566.jpg

Редактирано от felicialx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 3 месеци по-късно...

Здравейте,искам да сложа подлакътник.Въпроса ми е за самото захващане,на мястото на пепелника ли се хваща.

Говоря за оригинален от шкода октавия или голф 4.

IMG_20210518_070357.jpg

П.П Не погледнах ,че пиша в раздела за фабия.Става дума за октавия 1  2003г

 

Редактирано от Nasko_79
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, Nasko_79 написа:

Здравейте,искам да сложа подлакътник.Въпроса ми е за самото захващане,на мястото на пепелника ли се хваща.

Говоря за оригинален от шкода октавия или голф 4.

IMG_20210518_070357.jpg

П.П Не погледнах ,че пиша в раздела за фабия.Става дума за октавия 1  2003г

 

Захваща се на мястото на малката кутийка зад лоста на ръчната. Пепелника си остава, но има една дребна подробност. Този задигнатия ръб на капака на пепелника, при фабрично монтирани подлакътници е изместен по-назад, за да можеш да си овориш капака, иначе се получава така че този ръб е зад упората на подлакътника и няма от къде да го захванеш, да го отвориш. 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.