Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Степени на парното


vilio69

Recommended Posts

Здравейте,

Днес в най-приятното време(-15 C) врътката за степените на парното спря да ми отчита първите две и не се и пуска освен на 3 и 4 степен. Първа и втора нищо не се случва. Някакви идеи, че докато почне да духа топлото сутринта и с парното на 3 ми замръзна всичко. Или ако знаете някой, който ще му се занимава с това да ми го оправи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От резистора на вентилатора е на 90%. На шкодата,не го знам,къде "живее" . Близо до вентилатора е. Представлява ето това:

http://www.dbk-dimitrov.com/dbk-dimitrov-%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%BE-audi-a1-a2-seat-cordoba-ibiza-skoda-fabia-roomster-volkswagen-fox-polo

 

Старото може да се поправи (побългари),като му се направи мост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз когато я купих го имаше този проблем и работеше само 4 скорост ама му казах на тоя дето я продаваше да си я оправи и всичко си беше ок(до сега). А къде да отида да ми го побългарят, че аз не съм от най-разбиращите ;) За София става въпрос ;) 

Редактирано от vilio69
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Примерно Елбатрон => http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t=44549 звънни предварително или им пиши по скайп, за да си запазиш час. Поздрави!

Редактирано от BlackSpot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама само врътка трудно ще намеря май :(

Редактирано от vilio69
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми като звъннах в сервиза и му казах че само 1 и 2 не работи каза, да си намеря врътката и тогава да отида.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Сваляш жабката и поглеждаш горе в ляво е монтиран във въздуховода. По спомен се види със завъртане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Както ти е казал колегата вади се със завъртане ако си с климатик внимавай да не издърпаш маркуча че мъка, първо се сваля после откачаш буксата Парт номер: DEW006TT Производител: THERMOTEC 13,40лв и си готов :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Фабия 1,9 SDI

Колеги,какъв е принципа на  регулатора топло/студено - потенциометър ли е или механична клапа?

Понякога в позиция "топло" духа хладко, понякога горещо (при загрял двигател,естествено). Другите 2 регулатора - на вентилатора и позиция къде да духа  са О.К.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потенциометър врътка в купето, командващ стъпково моторче на клапа, разделяща топъл/студен канал.

Но проблемът ти не е там според мен. При мен се появи с последната смяна на ангренажен коплект и помпа. На място въздуха изстива, с леко вдигане на оборотите топлото ми се връща. И други имат същия проблем и досега решение май няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На това упътване:

https://workshop-manuals.com/skoda/fabia-mk1/heating_air_conditioning/heating_air_conditioning/heating/repairing_heating_system/disassembling_and_assembling_the_heater_unit/  има някакъв електрически нагревател до питата на отоплителя с антифриз. Може би той не работи чат-пат,за да духа ту хладно,ту горещо.

Загрява доста бавно,10-15 минути,смених термостата,но същата ситуация,а и стария си е бил годен,пробвах го във вряла вода.Като загрее,стрелката си стои на средата (~ 90 гр.) ,не изстива,но духа горещо,когато тя си реши. И това при междуградско,30 км. всеки ден,средна скорост 50 - 70 км./ч..

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.