Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

как да увеличим обема на двигатела на ''Рапид''135


x.d.x

Recommended Posts

  • Отговори 91
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • x.d.x

    40

  • fulcrum

    11

  • Skoda 130LR/h

    10

  • Krankenstein

    9

Най-много писали в темата

http://skoda-virt.cz/cz/auta/emka/4311-martin-skoda-120l/?x=1&offset=20#tab-3Разгледай тази, виж и клипчетата, интересен проект с доста добро "сърце".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама не тампоните са здрави

явно са поддали носачите и още един проблем след смяна на втулките на шенкелите не се връща волана

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той е един тампон на скоростите. А за шенкелите, правен ли е реглаж на предницата след смяната?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама не тампоните са здрави

явно са поддали носачите и още един проблем след смяна на втулките на шенкелите не се връща волана

Сменяш всички тампони които имаш отзад . Дори и подложките на пружините , има на самия носач и вътре в бомбето . А на шенкелните втулки се прави райбероване , иначе трябва със чука да набиваш шенкела :D

Редактирано от Skoda 130LR/h
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

правен е реглаж на предницата а втулките са с някаква тефлонова мрежа дето не виждам как ще се райберова.А отзад тампоните ги напъвах с щангата и не мърдаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Райбера се води 16, ако не ме лъже паметта (можеш да провериш в зелената книга Аз ремонтирам Шкода). Райбероват се скед като се набият на шенкела ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А втория пост в горната тема прочете ли го?

 

...успяхме да свалим гредата и я сменихме с вече готова, на която ушите за напречните носачи бяха повдигнати с 10мм

Мисля, че това е основното помогнало за изравняването, макар че няма снимка и не мога да си го представя как изглежда... на моя Рапид също не съм го пробвал. Всъщност харесва ми отзад да стои с леко отворен спортен камбер. Така и задницата е по-стабилна, стига да не яде много гумите, а досега не съм забелязап такова явление, обаче съм карал малко поради ред други проблеми, коиито често вадеха колата от движение за дълги периоди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за мен това не е решение на проблема(удължаване на планките за тампона)защото неможе до безкрайност да се удължават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, пусни малко снимки, видим за къде се гласи този мотор. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най сетне  довечера си взимам новия двигател и започва едно творене :dash:

А какъв ще бъде той ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

fabia 1.4 8v почти окомплектован на около120 000км. с компа и една шепа датчици към него остана да му издиря инсталацията и да разстържа коляновия вал за амбр.лагер. Следващият въпрос е как да сложа редукторен стартер и от какво.по късно ще пробвам да пусна снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой слагал ли е редукторен стартер и от какво.че май няма да мога да използвам 130 ковия венец.

Редактирано от x.d.x
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Редукторен стартер от Фелиция 1.3, знам че му се престъргва малко корпуса за да пасне в/у камбаната на скоростите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а дали на фабиата на първо време може да се сложи делко ,че да го карам с карбуратора докато събера другите чаркала по инжекцията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сложиш капак на веригата от Фелиция/Фаворит може ... инак на Фобията няма въобще заготовка за делко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко по подробно

По-подробно не мога, щото лично не съм го правил, само са ми разказвали. Най-общо казано, като вкарваш стартера в камбаната на скоростите виждаш къде опира и му стържеш там корпуса. Повече тънкости и опит може да сподели някой дето го е парвил, ако чете тук де.

 

п.с. сменя се и зъбния венец на маховика с такъв от Фав/Фелиция, защото е с диагонални зъби докато оригиналния на 130/Рапид е с прави

Редактирано от Krankenstein
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до сега не съм попадал на венец със диагонални зъби . Просто стъпката е друга ...

 

Редактирано от Skoda 130LR/h
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май най простия вариант ще е да си оставя моя маховик и стартер.А някой знае ли каква е разликата между маховиците освен венеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между Фаворит и 120/130 има разлика в отворите на захващане към коляновия вал. Между Фаворит и Фабия не съм запознат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.