Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с утечка на Шкода фабия 1.9 SDI


svetoslavsp

Recommended Posts

Здравейте колеги! Ето, че след три години дойде и момента за смяна на акумулатора на Шкода Фабия 1.9 SDI комби. След монтажа на новия акумулатор, в сервиза ми замериха с уред за утечка. Показанията на мултицета бяха 0.12 и техника ми каза, че трябва да се провери тази консумация и тогава ще ми бъде заверена гаранцията. Колеги пробвах с изолиране на касетофона, но проблема не е там, от няколко месеца имам проблем с предната врата - при заключване с дистанционното другите три врати се заключват, а тя остава отключена, при което повторно я заключвам с ключа. Възможно ли е там да е проблема с утечката... Ще ви бъда благодарен, за телефон за контакти с електротехник в гр. Враца, защото няма да мога да се справя сам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закачете уреда , затворете всичко и заключете колата и изчакайте половин час или поне докато уреда отчете нула ... модула на централната електроника има период на заспиване ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

там в модула е проблема че наистина не заспива ама пък чак половин час? до минута две максимум трябва да заспи.. сто процента процента около проблемната врата е дефекта и оттам модула получава информация...виж тука има сто теми за това даже преди месец твой колега от враца имаше такъв проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз имам същия проблем с утечката. Един електричар ми каза , че трябва да сменя комфорт модула, а той струва над 400 лв в Еуратек :( Svetoslavsp, проверихте ли номера със заключването за половин час ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mishoo, можеш ли да дадеш някакъв линк за тази тема преди месец, защото аз търся и нещо не ми се получава с търсачката :( или поне как е заглавието на темата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, в такива случаи или сменете "електричаря" или потърсете и разпечатете информацията от нета и му проведете платен курс на обучение;)

Ако е сухо времето утре ще се помъча да направя клип , макар че мисля периода на заспиване може да се задава през ВАГ ком (специално за тези след 2005).

Може и да бъркам за последно , за това ще го оставя да потвърдят или отрекат запознатите.

Ето една тема от бришкода

http://www.briskoda.net/forums/topic/130949-battery-drain/

Прочетете второто мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти през месец има такава тема и всеки набеждава модула...последната е тази

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/51416-проблем-с-консумация-на-ток-октавия-2001-г/

 

Съгласно статистиката мога да кажа следното:

От 10 такива оплаквания (утечка) и набеден модул 9 от тях се дължат на подаване на погрешна информация на модула и той се държи неадекватно.

От тези 9 случая 8 се дължат на скъсан протрит кабел (най често на сгъвките на маншоните на вратите) или други рискови места.

Аз не съм от умните ама мисля че това лесно се ремонтира по следния начин

1 променлива утечка(с амперметър) щом се мени значи е комфорт модула

2 Ако има ваг ком той директно казва коя врата е проблема.Ако няма ваг ком търсиш аномалии в вратата.Примерно не дава индикации скорошен ремонт или начупена ключалка

3. като определиш вратата ПЪРВО ровиш за скъсан кабел...  на бас че ще е това?!

4.Ако не е скъсан или протрит кабел значи е микроключе или микрета...

Няма какво друго да е модула трудно се поврежда.

Едва като направиш това и не стане тогаз си за електричар...ама като им знам умствените ресурси :unsure:Много интересно ще стане да дадеш 400 кинта и да се окаже че не е това проблема

Редактирано от mishoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

И на мен ми показваше 0.12 , но след половин час замерих отново и показанието беше 0.02. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.