Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Централно заключване


winrg

Recommended Posts

На дистанционното за отключване има 3 копчета, отключване, заключване и отключване само на багажника.oemkey.jpg

 

Дойде ми идея дали може да се прекодира копчето за отключване при първото натискане да отключва само шофьорската врата, а при повторно натискане да отключва и останалите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да.С помоща на кабел и VCDS програма - Selective Central Locking или нещо подобно в кодирането на модул 46 - Central Conv. Не съм сигурен дали не може да се направи и от борд компютъра (ако е пълна версия) при шкода. При VW и Seat  го има даже като опция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Не съм сигурен дали не може да се направи и от борд компютъра (ако е пълна версия) при шкода. При VW и Seat  го има даже като опция.

Да, може. В Settings, Conviniance, Door locking. Там има три опции - All doors, single door, drivers side

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, може. В Settings, Conviniance, Door locking. Там има три опции - All doors, single door, drivers side

Точно така се получи, само третата опция при мен е vehicle side (предполагам е същото). Избрах single door.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така се получи, само третата опция при мен е vehicle side (предполагам е същото). Избрах single door.

Може и при мен да е така, писах го по-късно по памет. Радвам се, че се е получило!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази опция ми се стори полезна и днес я цъкнах и при мен. За отключване на всичките врати трябва да натисна копчето два пъти сравнително бързо иначе не сработва. И при вас ли е така?

 

Също си активирах и автоматично отключване при изваждане на ключа от запалването. Случайно го видях. Днес го тествах даже - лаптопа ми беше на задната седалка и се бях заключил в задръстването. След това като се прибрах се отключи автоматично с изваждането на ключа. Яко :)

 

Началото на другия месец стават 3 години откакто я имам тази кола и си мислех, че съм активирал всичко полезно, но все още изникват нови неща. Чувството е много хубаво :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно! При мен е активирано заключване при достигане на определена скорост. Тогава се отключват всички врати при вадене на ключа. Ако я заключа с бутона не се отключва при вадене на ключа, тогава се отключва само шофьорската врата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно! При мен е активирано заключване при достигане на определена скорост. Тогава се отключват всички врати при вадене на ключа. Ако я заключа с бутона не се отключва при вадене на ключа, тогава се отключва само шофьорската врата.

При мен автоматичното заключване не е активирано. Сега като го написа се замислих обаче дали след като активирах автоматично отключване и се заключа от копчето - при изваждането на ключа се отключва само шофьорската... Трябва да го тествам пак, вчера си играх с различни сценариии и сега не съм напълно сигурен дали отключва всички или само шофьорската. Но щом казваш явно е само тя, не вярвам да има разлика. Ще го тествам утре.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеци по-късно...

Здравейте, да не пускам нова тема ще ви попитам за бутона за централно заключване, който се намира до запалката на О2. При мен не иска да работи нито отключването, нито заключването. Свалих го за проверка,разглобих го, почистих го, визуално всичко е ОК. Осветлението му работи, но той не действа. Нямам друг за проба, та къде да търся проблема...

Редактирано от tupalkapet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако заключването с дистанционното работи най-вероятно проблема е в кабела. Пиша от телефона и не мога да вляза в упътването на колата да видя бушона дали е отделен, но не би трябвало.

 

И като си говорим за централно заключване - началото на седмицата една сутрин (колата нощува в топъл гараж) ми направи номер. Активирал съм автоматично заключване при потегляне и отключване при вадене на ключа. Няколко пъти колата не отчете, че ключа е изваден, съответно не се отключи, отключих я с дръжката, а след това отказа да се заключи с дистанционното, заключваше се само с ключа. Направи го няколко пъти и с двата ключа, след което се оправи сама и повече не се е случвало. Правилно ли предполагам, че проблема е в патрона на запалването?

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, заключването с дистанционното си работи, както и автоматичното заключване при скорост и откл. при вадене на ключа.

Но е кофти като спра да кача някой от спирката и не може да си отвори вратата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да е от предпазител.Този бутон е разположен на лошо място и често се случва да бъде залят с кафе/кока-кола и т.н. Почисти или направо подмени контактните повърхности на гумените крачета вътре ( с такива за обикновенно дистанционно ) и всичко ще си дойде на мястото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице не ти работи ключето в ключа. Конв. не отчита изваждането на ключа, съответно не отключва, а при ключ дистанцоното не работи.

 

За tupalkapet диагностика и гледане по каналите дали идват команди от бутона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице не ти работи ключето в ключа. Конв. не отчита изваждането на ключа, съответно не отключва, а при ключ дистанцоното не работи.

 

 

А после защо проработи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

fennko позна, въпреки, че го разглобих и почистих проблема се реши с нов ключ. Явно доста кафе и бисквитки е видял. Благодаря!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да каже как се вади копчето до запалката, че моето отключва, но заключва когато си поиска?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отваряш пепелника, от там повдигаш нагоре рамката с маншона на скоростите, той е на щипки и внимателно. Бутона просто го натискаш надолу и през отвора на маншона го вадиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не пиша и аз нова тема, искам да попитам запалката която е до бутона за откл./откл. трябва ли да свети и как се подменя лампичката ако е нужно, защото бутона ми свети зелено, а запалката не ми свети въпреки че има някакво зелено пръстенче. Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

   Привет! Ще използвам темата, за да не отварям нова. Вчера изпуснах една бутилка в колата и при падането си удари точно върху запалката и копчето за заключване и отключване. На запалката и няма нищо, но копчето от горната страна към лоста на скоростите пропадна навътре. Рекох си, че някое краче на бутона се е отчупило. Нямах друго подръка и с една безопасна игла го издърпах и наместих уж както си беше. При тази операция успях и да го понадраскам от горната страна. Да, ама не, като го натиснах да видя дали съм го закрепил пак се разкриви. В крайна сметка бутона пропадна целия надолу през отвора. Нямах време да се занимавам, защото беше обяд и трябваше да пътувам. Вечерта се прибрах и махнах пепелника и маншона с рамката на скоростния лост. Малко е неудобно, но стана бързо, извадих ключа от буксата и видях, че няма отчупени части. Закачих го обратно и го притиснах нагоре докато захване здраво. Сега всичко работи и не пропада надолу, но е понадраскан от иглата. С перманентен черен маркер замазах проблема, но като седна в колата все там гледам. Та въпроса ми е откъде да си взема нов такъв ключ, но оригинален, защото в алито има по 2.50 долара, но не светят в това зелено, както и при заключване не променят цвета си. Ключето иначе работи, просто малките драскотини по него ме дразнят. А между другото почти никога не съм го използвал. Номера му е 1Z0962125A   0288, марка BITRON ITALY.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай в Еуратек, но вероятно цената ще е в пъти по-висока. Опция е и втора употреба.

Редактирано от Penata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.