Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Toлек,Тцлек, Телк и други простотии


maxrpm

Recommended Posts

Ще е интересно да се разбере за другия път как да се процедира. Аз имам една идея, но не е лошо да се съберат и други, особено ако са работещи Телефона ти пратих на лично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • Отговори 52
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • maxrpm

    17

  • PIIIcoppermine

    14

  • PRR

    5

  • Izolini

    2

Най-много писали в темата

 Книжката ми излезе с ограничения за протеза и слухов апарат. В Неделя направо слагам протезата и апарата и идвам на НИМ :) В наредба номер 3 всичко за долните крайници е записано по индивидуална преценка, така че няма смисъл да обжалвам, да не вземат да решат че и инвалиден стол ми трябва...

 

Темата за мен е изчерпана. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:wacko_2:  Е не уби ме с тоя коментар е вземат да решат че и инвалиден стол ми трябва... То знам че не е смешно, ама на теб кво ти ? Да ти дадем направо една двуколка да си буташ а

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 То знам че не е смешно, ама на теб кво ти ?

Уж имам Дцп.

 

 

Саше, то като не те слуша главата, и в Трансформърс да се превърнеш, все е тая...

имаш ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 години по-късно...

2021, цялата въхканалия с тая простотия "Толек" се повтаря. Документи няма. Ако успея да си махна рестрикциите, ще събера всички приятели и мисля да се почерпим. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, PIIIcoppermine написа:

2021, цялата въхканалия с тая простотия "Толек" се повтаря. Документи няма. Ако успея да си махна рестрикциите, ще събера всички приятели и мисля да се почерпим. :(

Ко речи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рекох че книжка няма да имам , поне до догодина. За момента се чудя как да изкарам документи от 2021ва , обновена  версия на тези от 1991ва. И си нямам никаква идея , това как да стане. За момента имам идея да вляза в болница и там да се издадат нови епикризи, но и това още не знам как може да стане... Ще ме возите известно време. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • shaft changed the title to Toлек,Тцлек, Телк и други простотии

Толек, да го д***, ще се боря с тях, докато ми бие сърцето, нищо че кръвното ми е 160/100 , до последно , к******а , Тате така ме е учил, никога да не се отказвам !!!!!!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Днес излязох от болница и взех най - важното - документите . Пускам ви го , да се посмеете на воля, аз се смях доста. Ама кръвното след 10 кафета , съм си го уцелил 1:1 от горния пост от Януари .... Стискаме палци за А категория!!! :)

 

 

IMG_20210704_203429.jpg

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ти висок пулса бе. Да не си тичал към кабинета където ти го мериха? Или е от бирите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе ,Софиямед , нали е университетска болница и дойде една малка , слабичка мацка 2-3ти курс и каза "Александър, елате с мен" и само, като и видях дупенцето , като барабанче в тези тънки работни одежди , и съм се развълнувал... Определено не си гледах в краката... :)

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D Саше, ти си уникат! 

А "за чий" ти е А категория? Не е за теб това, повярвай ми! Последното абсолютно сериозно!!!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти , за първата част. Не ти пожелавам да влизаш в болница, но сестрите си заслужават, дори и в момента в който не могат да ти нацелят вената, просто няма за какво да им се разсърдиш... :)

 

Пък по въпроса, трябва ми лятото да си ходя на работа след обяд когато няма места на паркинга в работата, за един мотор , категория А2 все ще се намери местенце, по- тежък от А2 няма да успея да го вдигна , като килограми. Трябва да имам Fail safe опция , ако оная от Толек , пак ми каже че мотопеда има педали (макар че карам от 15 годишен, очевидно , колата педали, няма) и аз не мога да го карам, заради педалите, веднага ще кажа - Добре , тогава ми дай А категория, там педали няма! :) Мисля в Толек , да съм максимално нахален и да искам своето.

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси приключението... Що не гепиш една моторетка до 50сс по документи. И да я направиш на 75-80сс? Или да вземеш вече наточена някоя? Ако ще е само за в града де. За каране навън си требе мотор! Поне според мен де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и да е 49сс , както на баща ми Верховината , КAT се заяждат, има едни за деца, по 40 кубика , но те са много ниски и колите не те виждат. Изхода е колело, но както и невролога ми каза :

- Саше , аз не те съветвам да си купиш колело!

- Защо , спорта е здраве, a и моето ще е с ел. мотор.

- С колело , ще те блъсне кола, не е добре да се кара колело в София... :D

 

Aко остана без книжка, ще карам колело с разпилен двигател , да, но да не дава господ.... :(

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, PIIIcoppermine написа:

Дори и да е 49сс , както на баща ми Верховината , КAT се заяждат,

И за какво точно се заяждат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Izolini написа:

И за какво точно се заяждат?

Не знам Ице , не са ме спирали, пък и не ми се искаше да ме спират, но мотора имаше рег. номер, тоест е на отчет в кат..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, пак започна с ЕЖК. Естествено, че мотопедите до 50 сс са регистрирани в КАТ, ти къде искаш да са регистрирани, в училище ли? Но в талона си пише кубатурата и съответно може да се кара с категория В+М.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Izolini написа:

Ясно, пак започна с ЕЖК. Естествено, че мотопедите до 50 сс са регистрирани в КАТ, ти къде искаш да са регистрирани, в училище ли? Но в талона си пише кубатурата и съответно може да се кара с категория В+М.

Ице, въпросът е, че Шашко най-вероятно ще види категория “В+М” през крив макарон ;)

Съвсем друг е въпросът, че както Пепи каза, двуколесните не са за него работа…

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Боре написа:

Ице, въпросът е, че Шашко най-вероятно ще види категория “В+М” през крив макарон ;)

Съвсем друг е въпросът, че както Пепи каза, двуколесните не са за него работа…

 

Боре, М категория ти я дават подарък когато изкараш по-горна - под моето С имам В и М, а не съм ходил да ги карам отделно. И Сашо трябва да я има.
И напълно подкрепям - колесните (освен в мащаб 1:43) ич не са за него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те я дават, ама като видят ДЦБ и може да не я дадат ;) Има си някои ограничения, които се отразяват а книжката, като очила и други физически ограничения.

Но, както писах по-горе, проблема не е в категорията. Дори да му я дадат, мотопеда не е за него. Едно, че мотопеда е най-опасното МПС. Фабрично ограничено на 45km/h, малко и тромаво. Резултата - караш по бул. България, което е и пътя на Сашето, и не можеш да се престроиш в ляво, защото колите "лятят" с 90, а ти се мъкнеш като черво с 45-50. Понеже е малко всеки те натиска - оправяй се. И, за десерт, тия нечовешки творения нямат и ABS (поне по-старите), което малко да се ошашкаш и да стиснеш предната спирачка и си с паважна екзема. И, специфично за Сашко, той няма да си вземе и никакви предпазни средства и ще си кара по къси гащи, къс ракав и джапанки ;) На любимия език на Сашко - recipe for disaster!  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко някой още не е разбрал, аз вече нямам М категория. За вас е подарък, за мен е борба да си я върна! 10 години карах с нормална книжка , след това бившата ми лична лекарка написа на едно медицинско, от тея зелените, че съм си ок, а на гърба "ДЦП" и ме беляза доживот, КАТ ме прати на Толек. Днес се чух с едно приятелче и той ми даде лъч надежда, каза че познава мацка , която е инвалид и са и дали да кара триколка А категория, и каза че си кара стабилно мацката... Така че не е невъзможно , да видим и феномена А2+B1+B+M.

 

Тук може би PRR няма да ми повярва , но с двуколесно , мисля да карам отговорно , с full size eкип и каска, защото съм напълно наясно че само това ме пази. С къси гащи карах на 15... Отделно съм си уредил 3-4 часа обучение от Косьо , да ми каже кое как се прави. Първото нещо което ще взема разбира се , ще са нови гуми за тоя мотор и никога няма да го подценявам. За каране с вратите , си имам кола с 4 гуми...

 

 

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Днес , ми казаха , че комисия Толек, ще може да ми приеме документите в края на Ноември. През което време аз няма да имам книжка, защото е изтекла, удължена е заради ковид и ми я откраднаха. ( Знам, карък жесток. ) Напомням на хората да си отделят доста време за Толек.

 

Обмислям да си купя най - мощното електрическо колело и да го хакна , да няма ограничител на скоростта. С парите от колата ще успея! Поне няма да ме унижават от Толек... :( А тоя/тая дето ми открадна портмонето, халал да са им 30те лв , който бяха вътре...

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.