Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 2 1.6 MPI 75kw фабрично LPG/АГУ обща информация


superba

Recommended Posts

В допълнение към горното това е грешката:

 

16555 - Fuel Trim; Bank 1 
            P0171 - 006 - System Too Lean - Intermittent
             Freeze Frame:
                    Speed: 116.6 km/h
                    Lambda Factor: 1.000
                    Voltage: 0.220 V
                    Lambda: 21.1 %
                    Speed: 114.6 km/h
                    Lambda Factor: 1.016
                    Voltage: 0.760 V
                    Lambda: 12.5 %

 

Лошото е, че няма еднозначна информация какъв е проблема. Някой ако е имал подобна грешка и съответно решение след това ще съм благодарен ако сподели?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм имал време да ходя на майстор, но ще трябва да го направя. Грешката ми се появява за 4-ти или 5-ти път и след време индикацията изчезва от самосебе си. Появява се при по-продължително каране тип "тръгни-спри-тръгни", т.е. градско и/или задръствания и като покарам 150-200 км. извънградско лампата загасва сама. Иначе, както бях писал преди, не съм забелязал никакви промени в работата на двигателя или вървенето на колата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според майстора ми грешката е еднократна и моментна, а не постоянна. Т.е за момент е имало проблем и е записало грешка след което не е продължил проблема и сега няма как да види точно от къде е . Газаджията който слага уредбата каза че по скоро е от скапана газ или от настройките на газовата, но и той трябва да направи диагностика за да е сигурен, като каза че било сравнително често срещано и с настройка на газовата се оправяло, а моята газова мина 70 хиляди км. и може и да има нужда от нови настройки предвид амортизация на съставните и части.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е "заводска" и на таблото пише 200 хил., от които при мен са около 45 хил., но колко са реално... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 222000 км реални, от тях последните 72000 км на газ и до сега не имала подобни проблеми. Не ми е проблем да сменя нещо ако се налага , но в момента не знам от кое точно е проблема. Ще го търся първо в газовата пък ще видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,колеги.От скоро съм се насочил към Октавия комби 2006-2008. Гледах доста дизелчета, варианта ръчка 105 коня, но понеже до сега съм карал само бензинови коли( с газ ), изпадна една с въпросния мотор 1.6MPI 2006 с газ. Колата изглежда много добре за годините си, звънях на собственика , да го попитам газта фабрична ли е,или не. Отговора беше, надявам се да е фабрична :D На мястото на резервната гума е и липсва такава.Кой е по-добрия вариант от двата, фабрична или не, и евентуално, когато отида да я гледам, някакви слаби места, особености, на които да обърна внимание? Благодаря предварително на отзовалите се колеги :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според майстора ми грешката е еднократна и моментна, а не постоянна. Т.е за момент е имало проблем и е записало грешка след което не е продължил проблема и сега няма как да види точно от къде е . Газаджията който слага уредбата каза че по скоро е от скапана газ или от настройките на газовата, но и той трябва да направи диагностика за да е сигурен, като каза че било сравнително често срещано и с настройка на газовата се оправяло, а моята газова мина 70 хиляди км. и може и да има нужда от нови настройки предвид амортизация на съставните и части.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо телефона се базика с мен та незнам как се е копирало горното мнение.

 

Та по въпроса лично мое мнение предпочитам да си купя кола без газ и аз да и сложа по две причини: първо ако е с газ със сигурност е на незнайно много килиометри, тъй като ако вземаш кола с оригинална газ го правиш за да караш много и второ като не знаеш от кого и къде е слагана уредбата много намалява шанса някой да може да ти помогне при проблем с нея. Вече трета кола карам така и като цяло към доволен.

Иначе 1.6 на Октавия 2 си е читава комбинацията, но не очаквай чудеса. Нито разхода е нисък за 1.6 нито може да очакваш нещо от към вървеж. Но като теглиш чертата колко ти ти струва разхода за гориво в пари определено си заслужава. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,на мен това ми е ясно,че е най-добре сам да си сложиш газта.Предполагам,че въпросната е с фабрична,защото я няма резервната гума изобщо,а малко по-нагоре четох,че така излизат от завода.Иначе преди три години ви взех един Фокус 1.8 115, и за това време съм му направил над 80 000 на газ.Сега си търся нещо здраво,сравнително икономично,малко по-нови и високо (защото се случва от време на време да ходя за риба). И за това съм се спрял на Октавията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За високо не разчитай много ако Октавията е със стандартно окачване. Ако е 4х4 и с пакет лоши пътища или Скаут по става, но такава модификация с двигател 1.6 бензин няма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно нещо не харесвам на Октавията си и то е че е прекалено ниска. 1.6 със заводско газово излиза в документите като ЕВРО 5, а не ЕВРО 4 като 1.6 бензин - не че някой го е грижа ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.