Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

темпомат - активиране, информация търся


danny

Recommended Posts

Лоста от еуратек е около 200 лв.

Преди около 7-8 месеца ми го инсталираха в ЕТ Пловдив по спомен 280лв лостчетата и 120лв за активацията.Общо 400лв. Може да са намалили цените, но се съмнявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана ми интересно и потърсих инфо. Като за начало трябва да се провери какъв е номера на конфорт модула. Ако започва с 6Q1 поддържа темпомат, ако започва с 6Q0 не поддържа и трябва да се смени с 6Q1.

За Fabia 2/Roomster 2006-2010, тоест преди фейслифта. Номерата на темпомата са BEA700010 (за коли без борд компютър) и BEA700020 (за коли с борд компютър). Не съм сигурен дали ти дават само елемента с лостовете или всичко необходимо за монтаж. Mоже би всичко което ти трябва, но трябва да се пита.

До колкото открих, темпомата не може да се вземе от VW примерно, а си е само за Fabia 2/Roomster преди фейса. Вече за след фейса си има други лостове схеми и т.н.

Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана ми интересно и потърсих инфо. Като за начало трябва да се провери какъв е номера на конфорт модула. Ако започва с 6Q1 поддържа темпомат, ако започва с 6Q0 не поддържа и трябва да се смени с 6Q1.

 

За Fabia 2/Roomster 2006-2010, тоест преди фейслифта. Номерата на темпомата са BEA700010 (за коли без борд компютър) и BEA700020 (за коли с борд компютър). Не съм сигурен дали ти дават само елемента с лостовете или всичко необходимо за монтаж. Mоже би всичко което ти трябва, но трябва да се пита.

 

До колкото открих, темпомата не може да се вземе от VW примерно, а си е само за Fabia 2/Roomster преди фейса. Вече за след фейса си има други лостове схеми и т.н.

 

Поздрави! :)

Колега незнам от къде си намерил тази информация, но дори Фабия 1 е с борд компютър. Относно комфорт модула както по-напред в темата съм споменавъл има лесен начин за проверка дали поддържа темпомат. Ако автомобила е с ел.стъкла и ел.огледала с подгряване е 100% сигурно, че може да му се сложи темпомат и да се активира без допълнителни замени на комфорт модула. В останалите случаи си е приключение и много средства - нов модул, нови лостчета с темпомат и активиране от компа на колата = около 700лв в ЕТ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сведение аз с Ф2 нямам борд, но това си зависи от оборудването което си си окомплектовал автомобила. А за проверката не споря, явно това което Вие сте написал е един от начините, но мисля че това което съм написал аз е най-точния, а именно сверка на номера на самия модул (сега като се замисля, може би пък е възможно и с ваг-ком да се види модула, но трябва да пробвам). Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега незнам от къде си намерил тази информация, но дори Фабия 1 е с борд компютър. Относно комфорт модула както по-напред в темата съм споменавъл има лесен начин за проверка дали поддържа темпомат. Ако автомобила е с ел.стъкла и ел.огледала с подгряване е 100% сигурно, че може да му се сложи темпомат и да се активира без допълнителни замени на комфорт модула.

 

Колега ogy76, за може би втори или трети път ми се случва да попадна на твое мнение, в което подвеждаш (може би не умишлено, а поради недостатъчно знание) хората. За сведение, наличието на елстъкла и елогледала с подгрев абсолютно категорично не означава, че можеш да сложиш темпомат  без смяна на модула - темпоматът няма нищо общо с другите неща и доказателството е моята Фабия, чийто модул НЕ поддържа(ше) темпомат, въпреки, че съм с елстъкла и огледала с подгрев. Освен това, както е казал Мони Blackspot в предното мнение, поколението на колата (дали е Фабия 1, 2, 3 или 54) няма абсолютно никакво значение за това дали има борд компютър или не, важното е нивото й на оборудване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се мисля за много компетентен а Ви цитирах казаното от приемчика в ЕТ Пловдив преди да приеме колата ми за поставяне на темпомат. От там имам информация и за стойноста на темпомата и комфорт модула. Е, аз некомпетентния се доверих на човека и вече доста месеци се радвам на кефа да карам с темпомат. Никой не ми е гледал номерата на модула. Но тези хора в ЕТ какво ли разбират дане би да си вадят хляба с това? Нямам против да не публикувам нищо в този форум, но мисля че когато си се сблъскал този проблем и си видял решението а не само някъде да си чел нещо, е редно да споделиш информацията с хората за да не откриват топлата вода.

Има и модератори, които досега не са реагирали на постовете ми. Сигурно не заблуждавам хората.  :nea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега най-вероятно са ти поискали рамата и са видяли номера на модула в тяхната база данни, за това не са се ровили в колата. Аз споделих информацията, ако някой реши да се захване сам да си го прави. 

Поздрави и със здраве да си пилотираш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не са ми искали и гледали защото бях със служебната кола когато за първи път бях при тях за да питам дали могат да го монтират. Но както и да е, да не спамя повече темата.

Поздрави и от мен и да, с кеф си пилотирам.  :doubleup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Колега, това, че информацията си я получил от приемчик в ЕТ, не я прави задължително достоверна. За сведение, лично с ушите си съм чувал от приемчик в ЕТ (само че в София), че спирачна течност и антифриз не се сменяли никога за целия експлоатационен период на автомобила... Мисля, че това е достатъчно красноречиво и нямам какво повече да добавя по темата за осведомеността, информираността и компетентността. Пилотирай си на воля с темпомата и му се радвай, но не предавай информация, която нямаш от първа ръка, а си чул някъде от някого си, бил той и приемчик в ЕТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

пуснах темпомата най на края :) работи чудесно, с едно усложнение, модулът под таблото трябваше да го заменим с такъв поддържащ темпомат, всичко добре, но сега колата търси ESP което реално няма, и свети постоянно лампата за ESP (жълтата криволичеща количка), и вече не работи ASR, което не е голяма болка

та имайте едно на ум, явно колата трябва да има поне ESP за да се кативира темпомата без никакви драми, или поне на такъв модул съм попаднал, който работи с ESP a не с ASR

 

ако някой може да помогне с нещо, е добре дошъл да драсне

Редактирано от danny
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямам намерение да се занимавам с ESP благодаря :) нито ASR ми трябва, просто лампата ме дразни, особено като карам нощно време

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми... просто не ти е кодиран модула за твоята кола правилно, вероятно :) А това, че просто сте го заменили, без да го коднете и е тръгнал с дефолтни стойности - съвсем не значи, че трябва да имаш ABS+ASR+ESP+ОМГ+WTF+КВО+БАСИ и т.н. :)

 

Още един hint -> 16. Steering Wheel -> Coding - 07 и си оправяш кодинга да не иска ESP, а само ASR и палиш.

 

И понеже днеска ми е някакъв забавен ден /празнично ми е/ - можеш да залепиш парче черен изолирбанд на стъклото на таблото, за да закрива лампата нощно време, ама ще се получи една амбиентна оранжева светлина около лепенката - много яко ще стане. :D

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами момчето, което слага темпомата прави някакви кодирания, отначало като сменихме модула, таблото светна като коледна елха, и другите работи ги пребори, но това търсене на ESP си остана, останах с впечатлението че е доста наясно и мисля, че направи всичко възможно, дори пробвахме друг модул от работеща кола и пак същото

не мисля, че ако беше толкова просто нямаше да го направи

 

в момента ситуацията е, аср вече не работи, а колата търси есп, аср не го и искам да работи, и без това търсех вариант да го изключа перманентно

 

като си взема ваг-ком кабелче ще побутна темата :)

Редактирано от danny
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.