Jump to content

skoda-auto.bgskodaclub.bgskodaclub.bg

Recommended Posts

Vento

Ми продай ми го де...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
fulcrum

Ми продай ми го де...

Нееее , това е иглата с която живот и здраве ще шия. :D Шегичка де , и аз спретвам един бърз 781 мотор , ама не бързам , хубавите работи 

стават бавно. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Vento

А бартер за 59 дистрибуторни капачки, 62 палеца и 2 чукчета не те ли заинтригува  :crazy:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Skoda 130LR/h

А бартер за 59 дистрибуторни капачки, 62 палеца и 2 чукчета не те ли заинтригува  :crazy:

Трудно за каквото и да било ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
fulcrum

Грамотно напрвен 781 мотор отказва всичko чугунено. За палците , капачките и около тях отдавна не съм на чeшко и смятам да скоча още повече. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Vento

По-скоро рамките около фаровете биха ме заинтригували, но доколкото разбрах е неясно на кого е колата... Ако има контакт бих питал и за други части...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
SKODA 105 RS

Здравей, колега! Какво става с проекта? :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Vento

Здравейте, ами за момента сме в застой - колата е измита и прибрана в гаража. Искам да приключа останалите 2-3, които съм захванал и да се отдам изцяло на нея. Занимавам се и с още сто неща, освен колите и времето изобщо не стига.

А и още търся подходящите майстори - тенекеджия и бояджия, които да си разбират от работата, да я правят със сърце и да не са зверски скъпари.

Ако можете да препоръчате около Пловдив или Пазарджик ще съм много благодарен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Vento

Получих вдъхновение да се захвана вече с колата, а и вече ми пречи там, където е прибрана.
Един познат ми каза, че може да сглоби двигателя, защото аз нямам опит с такъв тип (с ризи и долен разпределителен вал). Тия дни мисля да му го закарам да почва като може.

Приемам всякакви съвети и тънкости по сглобяването на оригиналния мотор, както и още издирвам човек, който да стегне в заводски вид купето.

Чета книжката "Аз ремонтирам Шкода" за обща информация, но се иска опит, не само теория.

Имам желание да вдигна леко степента на сгъстяване (до към 10-10,5:1 - чета, че е 9,5:1 оригинално), за да върви малко повече, както и да намеря спортни валове и карбуратор.
И купувам всякакви нови и употребявани части, които биха ми влезли в употреба за нея.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
SKODA 105 RS

Браво колега, радвам се, че си решил да подновиш работата по колата. По отношение на сглобяването на мотора, ако имаш "зелената книга", там са описани повечето тънкости при ремонт. Най-важно е да се изчистят перфектно леглата на ризите и да се подберат правилно подложните пръстени, така че ризите да надстърчат над блока 1 десета по спомен, защото ако са много високо или много ниско, ще има проблеми с гарнитурата в последствие.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Vento
Отговорено (Редактирано)

Нямам зелената книга, чета една на източногерманеца Хорст Илинг, преведена на български. Не съм стигнал до момента с подлагането под ризите, но един механик ми каза, че 5 десети трябвало да надстърчат ризите над блока, кое е вярното - не знам (дано го пише по-нататък в книгата). Двигателят още е сглобен, като го отворя може да премеря колко надвишават челото.

Помагайте с намирането на спортен вал, че не съм фен на копирите, пък и нямам засега откъде да изкопирам...

Редактирано от Vento

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
The Best Forman

0.10 мисля е на всички мотори надстърчането на ризите над блока.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Съгласявам се" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.