Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Garde


Vento

Recommended Posts

  • Отговори 258
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Vento

    113

  • maxrpm

    32

  • joro-120L

    31

  • SKODA 105 RS

    27

Най-много писали в темата

Знаете ли дали зелената боя от сегашната решетка може да падне с paint remover спрей, без да увредя пластмасата? Или да я закарам на содаструй?....

 

Ето решетка - 10 лв.

 

 

 

CASTI2015571496d7f37d4.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

maxrpm - мерси много за книгите!

joro-120L - твоя ли е, ако да - къде да мина утре да я взема? АКо искаш пиши ЛС с телефона си.

 

Ако някой друг има оригинални части за Гарде (каквито и да са), моля предлагайте!

Редактирано от Vento
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е моя. Намерих я в една обява.

Ако искаш да ти дам тлф. на продавача на ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откъде мога да купя изцяло бели или изцяло тъмни стъкла за стоповете и колко струват? Видях няколко Шкоди тук във форума с такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуснал съм теми тук и в класиката, че търся части. Май нещата клонят към реставрация в близък до оригиналния вид. И ползване в неделя при хубаво време.

Доста зор ще видя с намирането на заводските пластмасови предна и задна броня, ако мернете някъде (в БГ или чужбина - без значение), моля пишете. Освен това искам и някакви лети джанти, подходящи за модела, вече съм набелязал 2-3 дизайна. Харесват ми и никелираните рамки около уредите на таблот, ако се намерят случайно.

Интересно, че не намирам и елипсовидните фарове с рамките около тях, явно са дефицит. Само един колега ми предложи само фарове, но обяви цена като от Кореком - над 100лв. за употребявани!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брони няма да си намериш, ще се наложи да изрежеш дупки в японкова за мигачите. За останалите работи мини през магазините в Пловдив. и в продавалника има много части.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имах достатъчно пари и време на твое място бих се насочил към тази визия:

0024476l.jpg

Между другото е с ладов мотор 1.6 подготвен от фирмата Металекс /МТХ/. Колега от Класик форума продаваше Шкода 120 от преди фейслифта с такъв мотор при това оборудван с двойни хоризонтални карборатори, та коплата може да се вземе за донор.

Вариантът да стане Рапид също е приемлив, особено щом по документи се води така, няма проблем да се ползва 135 или 136 мотор, а не оригиналния на Гард с чугунената глава. Лошото е, че освен предния мост трябва да смениш и задното сухо окачване, понеже рапидовото е с по-широни носачи от на Гардето, но трудно ще намериш да купиш такова. Не стои добре, ако отпред си с широкия мост, а отзад с тясно окачване, въпреки че на моята 110R отдавна я карам по тази схема, щото летите джанти не се побират в задните калници с дългите полуоски. Стойката обаче става като на стар Ситроен ДС :)

Успех с начинанието и ако срещна обяви с подходящи части ще ти пратя линкове.

Редактирано от Krankenstein
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , Честита придобивка и Добре дошъл при нас . Поздравления за избора и адмирации за "спасяването" на този прекрасен автомобил.

Както си разбрал вече Казакови бяха на Събор-а ни на писта Дракон тази година и колата събра много овации и погледи . :)

Успех в начинанието и ще помагаме с каквото можем, Колегите от Пловдив и не само , са готини и ще ти бъдат от полза (и Жоро и Анастас и Дани mecho_klecho и другите) въпрос на контакти.

 

 Май нещата клонят към реставрация в близък до оригиналния вид. И ползване в неделя при хубаво време....

 

За мен това е най-добрия вариант. Има "хляб" в колата да стане чудесен екземпляр. Бъдещата визия е въпрос на лично виждане , но имаш възможности. Разгледай (ако не си ) раздела с Проекти и Made in Czechoslovakia и проекта на "Белослава" примерно , като опции  ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съдействието!

Krankenstein - тази и аз я гледах, много ми допада, особено че прилича на AUDI Quattro. Моята има и сухото окачване, което е с някаква повреда по спомен, а в момента е със затворените полуоски (доколкото ми казаха - не съм я гледал). Като ми остане време и място ще снимам и опиша всички части по колата, то има и още за прибиране от Казакови.

mRt - колата в момента не е особено добър обект на внимание, защото доста е творено по нея без идея и в различни посоки. Ще се постарая с времето да премахна всичко това, но както казах движа няколко проекта и искам да ги довърша, дотогава този ще отлежава, ще събирам идеи и части.

 

Кажете за начало откъде да намеря оригиналните елипсовидни фарове с рамките им, както и бели или тъмни стъкла за стоповете?

И ако мернете броня от японка, че тая жестоко ми бърка в здравето!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://olx.bg/ad/avtochasti-za-shkoda-105-120-ID5jxyS.html#8a3f37d4c3имат фарове и каски

http://olx.bg/ad/prodavam-za-shkoda120-kalnik-lyav-nov-preden-ID4cDcE.html#9fed7950bcкалници ама не пише за коя година

http://olx.bg/ad/chasti-za-shkoda-100-105-120-far-i-migach-chisto-novi-originalni-pal-ID5BBNg.html#dfe860fea9фар и мигач нови , без основа

http://olx.bg/ad/predna-i-zadna-bronya-za-shkoda-105-ID4fibA.html#e881bde581брони без гредите

 

http://olx.bg/ad/shkoda-105l-na-chasti-ID5CKJA.html#3b5b6b7e26този продава кола повечето от което ти трябва фарове с основи брони преден капак...

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря отново! Първият от Ямбол го питах още вчера, иска ми 105лв. за 2 фара, като единият не е много добър, но е с основа и капак отзад, а другият е хубав, но пък без основа и капак. Явно основите за тези елипсовидните ще излезат дефицит, като краен вариант може да си преработя от кръглите или да остана с тях, но не е желателно.

Сега ще се опитам да спазаря новия фар с мигача, както и някакви брони. Уговарям и решетките. Мога да взема и модела с 4 кръгли фара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фаровете на АВИА и АВИА - Преслав са същите. Виж в магазин за резервни части на тези камиони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти една бракувана в Карлово, но видимо е доста гнила или по скоро може би е мръсна и ще ти превъртят гайките на основите на фаровете. Вземи си винтоверт с бургия , гедоре и клещи гарги http://olx.bg/ad/shkoda-ID5EE16.html#e71005450f

телефона долу в описанието е различен от този отдясно, звъни и на двата. Даже ако я дава цялата за 200лв си е чиста оферта.

 

още един нов фар продава го заедно с други части, цената му едва ли ще е висока http://olx.bg/ad/prodavam-chasti-za-shkoda-105-l-ID3SrIu.html#e71005450f

 

Трябва да се говори и с онзи от варна за броните. Части от екстериора се намират все още, трябва само желание и  топъл зимен работен гащеризон.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси, в контакт съм с всички продавачи вече, ако намалят малко карловската ще я взема за донор цялата.

joro-120L - фарове се намериха, основи и каски няма...

Редактирано от Vento
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ли съм най-големият карък?

- Фаровете от линка на joro-120L са продадени.

- Намерих маска с две рамки около фаровете, човекът се отказал да ги продава...

- Шкодата в Карлово отивал някой да я купува.

ЕГАТИ късмета!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се ядосвай, има време! Части се намират все още, както виждаш. Просто трябва малко търпение ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За капак на всичко си счупих и уредчето за мерене на дебелина на боята, тъкмо щях да проверявам колко кит и къде има по Гардето и евентуално по другите едрогабаритни детайли, които ще купувам... :BangHead:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откъде мога да купя изцяло бели или изцяло тъмни стъкла за стоповете и колко струват? Видях няколко Шкоди тук във форума с такива.

Доставяха ги от ф. Булдим - за контакт потърси темата им в раздел Реклама на форума или направо пиши на колегата Радо /rgc/. Колкото до сухото задно окачване - има с дълги носачи /Рапид и 130/ и с къси /Гарде/ - твоето е такова и ако сложиш отпред широк мост от японка няма да изглежда добре... рапидово обаче трудно се намира и не е евтино. Пластмасови брони нови съм виждал все още в магазина на Симеоновско шосе в София, половинката май струваше около 20 лв. Мога да ти пратя на ЛС номера на тоя магазин и на още един софийски, който също разпродава залежали части, за да не излезе че им правя реклама в темата. Ето и един магазин в Ямбол, който също разчиства части http://olx.bg/ad/avtochasti-za-shkoda-105-120-ID5jxyS.html#46eb87086f http://olx.bg/ad/far-za-shkoda-105-120-ID5y9Sy.html#eb1fa26a5e

Редактирано от Krankenstein
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих ти каска за 10лв нова + стар фар, чух се с човека, ще се видим с него по - късно тази вечер и ще се разровим в мазето му да видим няма ли още 1 каска. Реших аз да му се обадя че ти с тая каръщина където те е налегнала... Остави ми телефон на лично да се чуем, какво съм намерил, дали ги искаш нещата и как да си ги вземеш 

 

пратих ти оня линк

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В колко ли мазета, тавани и плевни отлежават никому ненужни части, които за мен са ценни и потребни... но хората просто не им се занимава или не знаят как да ги пласират.

Намерих калник в OLX, няма снимки - помолих да ми прати - не можел, стандартен калник бил. Ама аз искам да му видя състояните - ми хубав бил. Добре, ама са 2 вида - обяснявам (преди и след фейса) - ами не знаел - да съм отидел (до София!) да го видя. Явно изобщо не му се занимава, но пък иска 50лв. за калник за стара кола в незнайно състояние - странни хора!

 

Безкрайни благодарности на всички, които ми съдействат, най вече на joro-120L и maxrpm, които си заслужиха почерпките.

Редактирано от Vento
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се загледах, тези огледала на моята май не са оригинални (но ми допадат)? Или поне по снимките на другите Гардета са различни - има ли варианти или просто са сменени с неоригинални при мен?

1701-skoda-garde.jpg

Редактирано от Vento
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези на снимката са оригинални. Твоите са от друга кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.