Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна масло двигател - пред блока.


sashom

Recommended Posts

Естествено, че излиза по-евтино. Особено в Англия и западна Европа. Нали отпада цената на човешкия труд. Но, както колегите правилно отбелязоха, къде изхвърляш отработеното масло? Имаш ли нужните инструменти и подходящо място за извършване на операцията? При мен трябва да се свали кората под двигателя, което си е приключение пред блока. И колко време ще загубиш за тази операция? Това също са пари.

Е, ако те сърбят ръцете да ръчкаш по колата - действай. В противен случай не бих ти го препоръчал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, ID A написа:

Сервизите уж също имат предаване, ама дали е така на 100%, няма как да се каже.

Определено имат, защото за това "предаване" им плащат 50 ст. на литър. В интернет е пълно с фирми, които купуват отработено масло. От същите може и да си купиш, ако ти трябва такова - мен ми трябваше за промиване на една пълна с вода скоростна кутия и си купих 200 литра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

във фирмата, в която работя, имаме договор за изкупуване на отработени масла. последно цената за литър беше към 0.20 лв./л. бонусът за нас е, че идват и си го взимат на място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Stick - Оригиналното двигателно масло не е нещо вълшебно. Мисля, че то е някъде по средата като качества. Имай го предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак не караме сувалки,. Нужни са няколко инструмента, които повечето хора имат в дома си, та дори и в колата. Аз все още намирам канали за свободно ползване, но всеки път си мисля, че ще ми е за последно, като гледам в какво състояние се оставят от "добросъвестни" ползватели. Отива Ганьо отвива пробката без да сложи нищо отдолу, все едно повече няма да влиза в тоя канал, хвърля филтъра настрани, събира, налива си новото масло, че и тубата си изхвърля в канала и си заминава... Аз винаги ходя въоръжен с кофа, парцали и си събирам горялото масло до капка. После го наливам в тубичката от новото масло и в пункта за изкупуване, но не заради 2-3лв, а заради съвестта ми към опазване на природата (макар и капка в пустинята). Преди 2 седмици и горивния филтър сменях и източих половин литър нафта от него в едно шише, вместо да я плисна в канала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, ghost_rider написа:

Все пак не караме сувалки,. Нужни са няколко инструмента, които повечето хора имат в дома си, та дори и в колата. Аз все още намирам канали за свободно ползване, но всеки път си мисля, че ще ми е за последно, като гледам в какво състояние се оставят от "добросъвестни" ползватели. Отива Ганьо отвива пробката без да сложи нищо отдолу, все едно повече няма да влиза в тоя канал, хвърля филтъра настрани, събира, налива си новото масло, че и тубата си изхвърля в канала и си заминава... Аз винаги ходя въоръжен с кофа, парцали и си събирам горялото масло до капка. После го наливам в тубичката от новото масло и в пункта за изкупуване, но не заради 2-3лв, а заради съвестта ми към опазване на природата (макар и капка в пустинята). Преди 2 седмици и горивния филтър сменях и източих половин литър нафта от него в едно шише, вместо да я плисна в канала.


Това е много тъжно, наистина, аз лично не разбирам как мислят тези хора, мислят ли въобще ? За мен човек, който си изхвърля боклуците по улицата не се различава по нищо от приматите, това е много долно, все едно да се изп*кае в хола си ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.