Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Активиране на някои екстри с VAG-COM


iturtev

Recommended Posts

Завчера ми се наложи магистрално каране и на 2 пъти ми направи впечетление,че карайки с над 130 км/ч при положение "auto" на ключа на светлините и работещи халогени за мъгла,зададени като "DRL",ми светват късите,а после при връщане на първокласен път и редуциране на скоростта на 90 ,колата остана отново на дневни.Някой с повече наблюдения може ли да каже дали това е заложено или е станало случайно при мен?Доколкото си спомням нямаше някакви заоблачавания сенки и т.н ,които да задействат светлинния сензор,като същия тествах като спрях и си работеше без проблем!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • zar

    15

  • vvarbanov

    8

  • CtoYaN

    7

  • iturtev

    6

Най-много писали в темата

Това е настройка на сензора. При достигане на 140 км/ч се пускат светлините за да е забележима колата. Може да се изключи ако искаш. Трябва да влезеш в 9 Central electric control modul-a, от там в long codinga и от падащото меню избираш сензора. Отварят ти се настройки на самият сензор за какво искаш да го ползваш и колко да е чувствителен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти ,колега за изчерпателния отговор!Няма да го пипам или настройвам въобще,защото тази опция е измислена перфектно и мен лично много ми харесва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

Здравейте, някои има ли напредък относно Leaving/Comeing home функцията при Октавия 2, преди фейс лифта. Аз активирах функциите с VCDS 16.8 в МаксДока ми позволява да ги пипам ама "умри, пукни" не ще да светват фаровете при заключване. Някой има ли идея каква може да е причината за да не става, опитах и да оставя ключа за светлините на Ауто и пак не става, затъмнявах сензори и пак нищо . Възможно ли е да не се поддържа тази функция въпреки, че я има и в МаксДока и при отключване фаровете светват...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен тази функция работеше без проблем, но я спрях. Ти как се опитваш да я пуснеш? Ако не ти е проблем сложи картинки как ти изглеждат менютата в лонг кодинга.

Редактирано от vvarbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето така изглежда в лонг кодинг хелпера ... http://dox.bg/files/dw?a=12ebcff39b

цъкам го даже и в менюто на борда ми излиза, че е активирано ама не светят фаровете при заключване, само при отключване...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте колеги.Някой може ли да каже,как  мога да си променя броя на миганията на мигачите от 3 на 5 ?Колата е О2 преди ф.л. 2008г.Пробвах както е показано в клипчето,но на адаптации изобщо не ми излиза тази опция.Номерът на модула е 3CO 937 049 AJ  30Byte

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте,

За да не отварям нова тема ще пиша тук.

Става въпрос за Октавия 2, 2007 г., 1.9 4х4 и екстри свързани с нея.

Искам да попитам дали мога да променя броя на чистенето на чистачките, когато пускам да ми мият прозореца. В момента е 4 пъти, искам да е примерно 3 (колата е с датчик за чистачките, ако има значение). Също така и автоматичното заключване, което се активира над 20 км/ч. Дали може да се направи така, когато се извади ключа от стартера да се отключва автоматично или въобще да се деактивира. Искам да попитам и за светлините - в момента е настроена така, че когато дам на контакт се пускат късите и габаритите, както и отзад, заедно със светлините на номера, като не се пуска светлината на таблото и т.н. Дали мога да проверя дали имам дневни светлини (в дългите или халогените) и да се пускат само те. Колата е без датчик за светлината. Ще се радвам да видя къде и какви екстри има колата и как да ги управлявам и настройвам.

Благодаря предварително за информацията! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да намериш някой с вагком и да я разцъкате колата, за да видиш, какви възможности имаш. За заключването, обаче на О2 фейслифт, можеш да променяш, активираш или деактивираш през MFA. Обаче пък може за теб да не става, а само за фейслифта...нямам идея. Но с кабел ще може бая неща да направиш, стига да имаш дадения комфорт модул или разни други подобни (и нужни) неща. Може са потърсиш Пепино от белия списък. Успех и да се похвалиш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За светлините октавия 2 до 2009 г нямат предназначена крушка за дневни светлини като при фейслифта. Има опция да се пуснат фаровете за мъгла като дневни, но зависи с какъв модул е. Другия вариант е Канада или Скандинавия както при теб.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Как да си направя волана по-лек? Имам VCDS, колата ми е Октавия 2 првди фейса? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.