Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Клубен нотариус в София


Mendeleev

Recommended Posts

За пореден път искам да благодаря на Боре за професионализЪма и отношението!

В последните дни се наложи да го посетя на няколко пъти - бързо, качествено и неусетно  :banger_2:

Хвала и адмирациЙ  :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вАпрос...Оф топик от темата като цяло.

Кой мозък реши, че прехвърлянето на собствеността на една тарга има общо с ГО и ГТП? Казваш ли ми, че без актуални ГТП и ГО автомобил НЕ може да се продаде/купи и милиционерската система няма да го позволи?

Чий мозък, го е решил, нямам идея.

Без валидна застраховка "Гражданска отговорност", то и до сега, НЕ можеше...

А, за ГТП, си решава милиционерската система! ;)

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се е случвало да купувам/продавам МПС, което да е "неактивно". Но не вдявам ГО и ГТП какво общо имат със собствеността...Имат общо само с движение по пътищата. Аз ако искам мога за курник да си ползвам колата, баси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би тогава се прехвърля като недвижимо имущество. :)

 

Сериозно, ако няма гтп и го, то вероятно е спряна от движение и тогава режима на прехвърляне би трябвало да е друг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друг режим няма как да има. То е някакво имущество. Трябва да се прехвърли от лице/а А на лице/а Б. Това се случва пред нотариус. И ако е нормално да се търси платен данък, то не виждам изисквания по ЗДвП какво общо имат със собствеността на дадено нещо. Но в тая наща татковина...

Както каза един приятел:

"Поради повишените ФПЧ в София, Столична община констатира, че високите стойности са поради битовото отопление. Във връзка с това, започват проверки на катализаторите на автомобилите".

 

п.с. - Ще пиша до камарата. Ще предложа на нотариусите да сме вмени отговоност да проверяват в имотния регистър дали продавача има гараж (ако твърди, че колата е гаражна), както и да правят пробва за вискозитета на маслото на МПСто, което се продава.

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Никъде не видях адрес на въпросния нотариус/кантора.

може ли някой от ходилете там да сподели, моля?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никъде не видях адрес на въпросния нотариус/кантора.

може ли някой от ходилете там да сподели, моля?

 

гр. София , бул. Витоша № 85 ет.1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, за ГТП, си решава милиционерската система! ;)

Което е безумно, когато става дума например за ретро автомобил, който се продава посред процеса на реставрация (т.е. недвижима собственост) и/или не покрива изискванията на КАТ (защото у нас не е като в нормалните страни, където за подобни автомобили си има други критерии).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Което е безумно, когато става дума например за ретро автомобил, който се продава посред процеса на реставрация (т.е. недвижима собственост) и/или не покрива изискванията на КАТ (защото у нас не е като в нормалните страни, където за подобни автомобили си има други критерии).

 

 

 

Чавдаре, когато автомобилът е в процес на реставрация, просто отиваш в Пътна полиция и временно прекратяваш регистрацията /винаги можеш да я подновиш/ и го спираш от движение, струва малки такси и не е сложно. Даже в този случай, при прехвърляне на собствеността, не ти е необходима валидна полица "Гражданска отговорност".

 

По втория въпрос - от няколко години, за стари автомобили съществува терминът "Историческо превозно средство" /в предстоящото изменение на Наредба І-45, вероятно ще бъде включен и " Класически автомобил"/, това са  еквиваленти, макар и в български вариант,  на общоприетото по света "Олдтаймер". Можеш да го регистрираш като "исторически/класически" и тогава нормите и стандартите са други.

 

Поздрави

 

За всички, които не ги мързи да четат -  https://rta.government.bg/images/Image/n_uredba/n-i-45.pdf

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чавдаре, когато автомобилът е в процес на реставрация, просто отиваш в Пътна полиция и временно прекратяваш регистрацията /винаги можеш да я подновиш/ и го спираш от движение, струва малки такси и не е сложно. Даже в този случай, при прехвърляне на собствеността, не ти е необходима валидна полица "Гражданска отговорност".

 

...

Това не е ли приложимо и по принцип за МПС, което в момента на практика не е в движение? Не само за автомобили в процес на реставрация?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е ли приложимо и по принцип за МПС, което в момента на практика не е в движение? Не само за автомобили в процес на реставрация?

 

 

Разбира се, че е приложимо. Редът е един и същ. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чавдаре......

За всички, които не ги мързи да четат -  https://rta.government.bg/images/Image/n_uredba/n-i-45.pdf

Чавдарчо, като не е чел кога трябва, след малко ще чете  :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Искренни благодарности на Боян- много професионално ми даде информация относно прехвърляне на автомобил

и ми спести един ден загубено време! Мерси отново!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Малко със закъснение, но да изкажа и аз благодарност към клубния нотариус :)

Преди 2 месеца закупих 1 брой шкода Октавия, преди което 2 или 3 пъти разговаряхме по телефона с г-н Боян.

Обясни ми надълго и широко всичко по прехвърлянето, какво се изисква, как да го наравим, кое, защо, как и дори изтърпя всичките ми въпроси :)

Изповядахме сделката в същата кантора, но за съжаление не можахме да се видим наживо.

Благодарен съм за отделеното време, разбиране, отношение и за информацията, която получих.

Препоръчвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

И аз със закъснение от 8 месеца искам да благодаря на Боян, че ми свършиха работа в най-натоварения за годината период. И да подсетя колегите, които отлагат някои имотни дела за последния момент, като мен, да не го правят. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

В тази тема май си е традиция да се пише със закъснение, та и аз така. 
Боре, благодаря ти за отделеното време и дадената информация, въпреки че не беше на работа. Благодаря и на колегите ти в кантората за бързо свършената работа. ?
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

Моля, но няма за какво !

Все пак това ми е работата, а с хубави хора, се работи лесно !

Да бяха всички клиенти, като теб...

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Наскоро имах нужда от услугите на нотариус. Разбира се, колебание нямаше и се обадих на Боре, съответно си запазих час за посещение при него. Респект към професионализма, с който подходи и огромно благодаря за всичко! Горещо препоръчвам с две ръце. За тези от вас, които също биха ползвали услугите на кантората, давам линк към сайта на нотариалната камара с адрес, телефон и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори не бях видял, че Боре има тема... Мой пропуск!

 

Преди известно време с придобиването на новата ми Шкода и за продажбата на старата се доверих на услугите на Боре. Предварително се ангажира да ми разясни всички необходими документи, както на мен така и на Павката, запази ни час и всичко мина бързо и лесно. Препоръчвам неговата кантора, на удобно място е, до малкото НДК!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Боре е голям и не само на размери!

Вчера - кратък телефонен разговор, обясни ми се всичко кратко точно и ясно, час за днес, всичко мина повече от бързо и адекватно.

Освен че тичах за гражданската до колата но това си е лично мой проблем.

 

Много благодаря!

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.