Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Apple Car Play и Болеро


yanko78

Recommended Posts

След като имаш опцията изобщо, значи е новото Bolero. Ако ти иска код за активация, значи най-вероятно функцията SmartLink не е била поръчана при поръчката на колата. Хубавото е, че може да се активира допълнително в Еуратек, цената мисля, че е около 300 лв. и трябва да питаш дали могат да го направят - по английския форум доста хора имаха ядове с това, но май вече процесът е поизчистен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 98
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • mirizlivpor

    20

  • iturtev

    13

  • Milen Dimitrov

    8

  • Paul

    6

Най-много писали в темата

Нищо лично, но коментарът ти ме подразни, че българинът бил еди какъв си. Не българин е открил въпросното решение, колегата просто го е превел на български. Хора от цял свят се възползват, защото АА може да се ползва официално в десетина страни, а автомобили с фабрични или допълнително сложени инфотеймънт системи, поддържащи АА се продават в много повече. Не го считам за прецакване на каквото и да било. Преди време навигиране чрез гугъл мапс също беше разрешено в шепа страни и след всеки ъпдейт група програмисти правеха модифицирано приложение, където навигацията беше отключена. Чакаше се като топъл хляб определено не само от българи. Може и да не съм те разбрал правилно, но нека с малко повече гордост и самочувствие ...

Мдаа, опредено не си ме разбрал, но ще го отчета като моя грешка - понякога, редуцирането на едно изказване до основните неща в него, води до неразбиране от страна на събеседниците.

Мисълта ми бе, че сме доста находчива и изобретателна нация /за младите, ползващи предимно чуждици и непознаващи родния си език - креативни сме/, но по една или друга причина, най-често влагаме големия си потенциал и ресурс, за да откриваме начини, как да ползваме безплатно нещо, за което всички останали си плащат и т.н. в този ред на мисли, при това предимно нелегално и незаконно...

 

Дано сега си ме разбрал!

 

Самочувствието и гордостта нямат място в тази картинка - аз поне, не бих се гордял, защото българин е откраднал идеята, или е открил начин, как да ползва без пари някакъв продукт, в който друг човек е вложил знания, труд, умения, време и пари, но вместо да печели - губи, защото Андрешко е открил слабо място в защитата /най-общо казано/ и го е споделил с други Андрешковци, и сега всички се "кефят" на чужд гръб и за чужда сметка...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа, опредено не си ме разбрал, но ще го отчета като моя грешка - понякога, редуцирането на едно изказване до основните неща в него, води до неразбиране от страна на събеседниците.

Мисълта ми бе, че сме доста находчива и изобретателна нация /за младите, ползващи предимно чуждици и непознаващи родния си език - креативни сме/, но по една или друга причина, най-често влагаме големия си потенциал и ресурс, за да откриваме начини, как да ползваме безплатно нещо, за което всички останали си плащат и т.н. в този ред на мисли, при това предимно нелегално и незаконно...

 

Дано сега си ме разбрал!

 

Самочувствието и гордостта нямат място в тази картинка - аз поне, не бих се гордял, защото българин е откраднал идеята, или е открил начин, как да ползва без пари някакъв продукт, в който друг човек е вложил знания, труд, умения, време и пари, но вместо да печели - губи, защото Андрешко е открил слабо място в защитата /най-общо казано/ и го е споделил с други Андрешковци, и сега всички се "кефят" на чужд гръб и за чужда сметка...

 

Поздрави

Всъщност съм те разбрал много добре още първия път. Разбирам и тънката ти обида. В този случай обаче не става дума за Андрешковци, загуби и печалби - Андроид Ауто е напълно безплатно приложение (както и Гугъл Мапс, за което също дадох пример). Поради някакви причини може да се свали само в определени държави. Не е ли нагло това, че тази свързаност се предлага като екстра, а не може да се ползва? Не съм се интересувал как стоят нещата с Епъл Кар, но ако и там има подобни ограничения остава един Мирър Линк с 2-3 използваеми приложения на кръст. Колегата си е направил труда да преведе едни инструкции от форум, който е всеизвестен в цял свят. Може би там също са Андрешковци ...

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, пак не си ме разбрал!

Точно колегата и преведеното от него, НЕ визирах, по посочените от теб причини!

Мнението ми, бе по-скоро обобщаващо, за потенциала на нацията ни и за какво предимно се пилее!

А, относно сппоменатата от теб обида - нито тънко, нито дебело съм обиден, просто няма причина. А, аз трудно се обиждам- считам въпросното душевно състояние и поведение, за чиста загуба на време и явна демонстрация на безсилие.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да си помисля, че твоят коментар се отнася към горния, т.к. е смислено свързан с него. За обидата - имах предвид ти мен (... редуцирането на едно изказване до основните неща в него, води до неразбиране от страна на събеседниците...). Аз в никакъв случай не съм те обиждал и нямам такова намерение. Споделям мнението ти за въпросното душевно състояние. Както и да е - АА е добро приложение и се надявам скоро България да бъде официално добавена, за да не се налагат такива схеми.

 

Поздрави!

Редактирано от mirizlivpor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрахме се.

Извини ме, ако си обиден, не е било умишлено!

За останалото, явно сме на едно мнение, макар и различно интерпретирано.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте,

 

Андроид Ауто може да се сложи и по много по-лесен начин, ако си изтеглите правилния .apk файл за самото приложение от интернет. Така се спестяват около 3/4 от стъпките - няма никаква нужда от фалшива локация, VPN приложения и т.н., просто трябва да е разрешено да се качват приложения извън PlayStore и това е. Аз го ползвам то този начин още от първия ден, когато си купих колата. За мен това е една от задължителните екстри за нова кола, много опции добавя и го предпочитам пред вградения GPS. Единствения минус е, че е прекалено обвързано с интернет, при последното ми пътуване в чужбина трябваше да направя доста подготовки, за да имам офлайн навигация, без да ползвам роуминг за данни.

 

Надявам се не само да го пуснат официално за България, но и да го разширят с малко функционалности и да поизчистят някои останали бъгове :)

 

Ако имате нужда от по-подробно описание как става по лесния начин без нужда от фалшива регистрация и локация - кажете. Май от тук теглих apk файла - http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е, но при мен от .apk файл не искаше да се инсталира - даваше "installation failed", с други приложения нямам такъв проблем. Имам и втори телефон, на който още не съм качил АА, там ще пробвам пак с инсталация само на приложението дали ще тръгне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Здравейте, искам да попитам има ли някакъв проблем да се ползува външен USB хард диск за Болерото?Аз пробвах на моето такъв диск с 500 gb и всичко се вижда и може да се пуска музика.Дали може да стане нещо при по продължителна работа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да попитам има ли някакъв проблем да се ползува външен USB хард диск за Болерото?Аз пробвах на моето такъв диск с 500 gb и всичко се вижда и може да се пуска музика.Дали може да стане нещо при по продължителна работа?

На диска, да - може след няколко дни ползване, докато караш, да му ходиш бавно...

 

Причини:

- хард дискът се върти и при вибрациите от колата, двигателя, неравности на пътя, той се стресира и може да направи много лоши сектори най-малкото. Може да се докара сам до състояние за невъзможно възстановяване.

- не се знае точно как болерото управлява USB-то, и дали няма да убие диска много бързо /неправилно спиране, пускане - това много убива един хард диск - по-добре е да работи непрестанно /постоянно да е захранен/, така няма да умре скоро/.

 

Един пример - телевизорчето вкъщи ми е малко старо, от първите години, когато пуснаха USB в телевизор. Бях закачил един хард диск 256gb със снимки, филми, музика, някой друг документ, глупости общо взето. Пусках филми от него и непрекъснато си беше вкаран в порта, но не и захранен... :) при пускане, тв-тв-то захранваше дискът. При гасене на телевизора, дискът спираше особено лошо, защото явно тв-то не го управлява правилно, а направо спира usb-то... След три месеца така, на дискът му ходих бавно. Без вибрации, само от лошо спиране умря.

 

Съвет: прежали един диск, евтин, ако ти трябва толкова много музика накуп, сложи го и не слагай никаква важна информация на него освен музика и си направи копие някъде, да не я сваляш пак... В момента имам два дадени за ремонт/възстановяване на данни, дискове на клиенти, и никак не е евтино /цени от 300лв на диск за 10 мин работа, но без оборудване за целта не правиш нищо и се надупваш подобаващо и доброволно/

 

Иначе, аз бих купил 128 или 256 SSD - на него няма да му има нищо, много по-дълго време. :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В колата има много вибрации за диск с въртяща се механика,плюс старт и стоп циклите. Може,ама евтин,който ще отпишеш. Най-добре както е казал Shaft SSD или по-голяма флаш памет. Не знам дали можеш в sdcard слота да слагаш към мултимедията или е само за обновявания

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В колата има много вибрации за диск с въртяща се механика,плюс старт и стоп циклите. Може,ама евтин,който ще отпишеш. Най-добре както е казал Shaft SSD или по-голяма флаш памет. Не знам дали можеш в sdcard слота да слагаш към мултимедията или е само за обновявания

Може, аз от там слушам музика - една карта 8 гигабайта имах и я ползвам за целта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, аз от там слушам музика - една карта 8 гигабайта имах и я ползвам за целта.

 

За мен лично 8 гб не са малко памет, респективно не са малко песните. Аз съм по същия начин и имам доволно много музика.

Може да пробваш дали ще подкара 16 гб SD карта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко изместихме темата, но реших да проверя какво пише в книжката и съм леко разочарован. За SD картата пише примерно какви плейлисти чете (m3u, pls ...), но не пише до колко гигабайта поддържа. Странно е, че в суфикс на файловете пише само wma, а аз имам основно mp3 на нея. За USB пък пише, че интерфейсът е 1.x, 2.x, 3.x или по-висока версия с поддръжка на 2.х :))))) Изглежда трябва да се експериментира, но както казва Милен 32 гигабайта трябва да е минимум в днешно време. Ако ми попадне по-голяма карта непременно ще я пробвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

32 гигабайта се четяха от старото болеро още - тези от 2009-2010 година. Няма проблеми и с по-големи, според мен. Но щом има слот за SD карта, хард диск никога не бих сложил в колата, дори евтин... Няма смисъл. :) и наистина, аз бях с две 16ки карти, никога не съм успял да чуя всички песни на тях... Невъзможно е като време, а понякога и главата ми се надува и спирам музиката докато шофирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

32 гигабайта се четяха от старото болеро още - тези от 2009-2010 година. Няма проблеми и с по-големи, според мен. Но щом има слот за SD карта, хард диск никога не бих сложил в колата, дори евтин... Няма смисъл. :) и наистина, аз бях с две 16ки карти, никога не съм успял да чуя всички песни на тях... Невъзможно е като време, а понякога и главата ми се надува и спирам музиката докато шофирам.

И аз съм на това мнение. При мен се появи друг проблем - изведнъж Sygic Car спря да работи в движение. Когато съм спрял се показва на дисплея, но като тръгна показва съобщени, че не е сертифицирана за работа в движение и остава гласовата навигация. Не съм пипал нищо по болеро, преинсталирах сайджик многократно - дърво. Някой да е имал подобен проблем наскоро?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите колеги.16 или 32 Gb SD карта са напълно достатъчни да слушаш музика.Беше ми интересно дами има проблем с големината на диска,защото има ограничение за USB флашките и има ли проблем с захранването на диска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на Колумбус-а сложих едно USB - 64GB - чете си го перфектно. Пробвах и СД карта пак с 64ГБ - пак няма проблеми. БОЛЕРО-то би трябвало да чете и FLAC - там качеството вече е на много по-високо ниво. Пробрай - май и БОЛЕРОто го поддържа. Пробвах и един SSD 256GB - и него си го чете идеално. Но за мен е удачен вариант - 64ГБ СД или УСБ. Ако ги поддържа - не записвайте МР3-ки - само FLAC. Тествах една и съща песен MP3 vs. FLAC - няма да пусна повече в колата МР3-ки.

 

mp3vsflac_1.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според книжката чете FLAC. В горния ми коментар съм се объркал, защото не съм разчел правилно таблицата от книжката - според нея чете wma, wav, mp3, aac, mp4, m4a, flac, ogg.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 16GB SD Card, която ми е преееееедостатъчна за музика. Пътувам основно извънградско. Мислех да сложа едно USB от тия най малките с цел да се запуши слота, но се отказах. Сега USB-то го ползвам единствено за зареждане на телефона. Оставил съм си един кабел в колата, за, когато се наложи. CD-то си мисля, че никога няма да ми се наложи да го използвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на Колумбус-а сложих едно USB - 64GB - чете си го перфектно. Пробвах и СД карта пак с 64ГБ - пак няма проблеми. БОЛЕРО-то би трябвало да чете и FLAC - там качеството вече е на много по-високо ниво. Пробрай - май и БОЛЕРОто го поддържа. Пробвах и един SSD 256GB - и него си го чете идеално. Но за мен е удачен вариант - 64ГБ СД или УСБ. Ако ги поддържа - не записвайте МР3-ки - само FLAC. Тествах една и съща песен MP3 vs. FLAC - няма да пусна повече в колата МР3-ки.

 

mp3vsflac_1.png

Мале не знам къде съм блял до сега, благодаря, че ми отвори очите!

FLAC кърти!

Неприятното, е че Болерото на Супърба не го разпознава утре ще пробвам на Фабията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FLAC кърти по принцип, при мен го разпознава Болерото.

 

Въпреки това при мен не ме квфи резултата със стоковото Болеро, тихо е, не мога и да му наглася добре честотите да ми допада звука, което е по важното за мен от бас, който думка.

 

Един съвет - на комп ги прослушвайте дали не са по тихи записите, в Болерото това се усеща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.