Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Apple Car Play и Болеро


yanko78

Recommended Posts

Ето малко информация по въпроса как се подкарва Mirrorlink на устройства различни от официално поддържащи опцията:

http://www.colmoschinxtreme.com/android/item/drivelink

Линк за сваляне на софтуера

== INSTALLATION ==

The installation is the same, whatever your unit is. But, you may need to perform some additional steps if you have an Alpine Units, or if you do not have bypassed the handbrake signal.

  • Pre-Requisites
    • Debug USB Must Be ON
    • Unknown Sources must be ON
    • DO A BACKUP COPY OF YOUR TMServerApp.apk (located in system/app)
  1. Copy "Drive Link.apk" anywhere in the phone.
  2. Open ANY file manager on the phone (even the stock one), browse to the folder where you previously copied the apk.
  3. Tap on It and Install it.
  4. Enjoy Full Mirroring!
  5. ** Below Steps requires ROOT and a DE-ODEXED ROM and are required ONLY if you have an Alpine Unit or if you doesn't perform the handbrake hardware bypass, which result in a "Vehicle in Motion" Message Error **
  6. Open "ES File Explorer" (you can download it for free from Play Store)
  7. Tap the left Phone Button
  8. Select Root Explorer -> Mount R/W -> Tap "RW" on both fields -> Click OK
  9. Browse to the folder where you previously copied "TMServerApp.apk ", copy it.
  10. Browse to "system/app" folder and paste "TMServerApp.apk" (select overwrite)
  11. REBOOT THE PHONE (very important)!

Още по въпроса :

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/help/samsung-drivelink-dev-bounty-reached-t1837847/page187

Интересно видео свързано

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 98
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • mirizlivpor

    20

  • iturtev

    13

  • Milen Dimitrov

    8

  • Paul

    6

Най-много писали в темата

Това е интересно. Гледах списъка с поддържаните телефони на сайта на шкод и нито моят, нито на жената бяха там, въпреки че са нови. Дано не се наложи да се рутва, че пада гаранцията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз винаги съм се чудил, дали лесно се слага дисплей от Колумбус на Болеро система ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Размерът не е проблем, защото може да се смени само преднкя панел т.е. За кутията отзаде няма значение дали е Болеро или Колумбус. Но виж сече графиката може да е проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е интересно. Гледах списъка с поддържаните телефони на сайта на шкод и нито моят, нито на жената бяха там, въпреки че са нови. Дано не се наложи да се рутва, че пада гаранцията.

 

Ако имаш намерение да ползваш мирорлинк без шмекерии, тогава този списък е валиден. Ако обаче ползваш това приложение няма значение какъв телефон имаш. Вчера гледах дори клип, в който Galaxy S5 с андроид 5 беше вързано за Alpine радио-навигация и уж работело всичко дори в движение. При всички положения обаче ще трябва да се купи екстрата смартлинк от Шкода, за да може изобщо инфотеймънт системите да поддържат функцията. Не забравяй също, че смартлинк включва и андроид ауто, а с него ако имаш мобилен интернет би трябвало да можеш да ползваш гугъл мапс, вероятно и тубата, и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смартлинк ще поръчам със сигурност. Въпросът е само да тръгне с моя или на жената телефона, че да не се налага да сменям и телефони :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото почетох вчера би трябвало всеки по-нов андроид да стане. Ако имаш по-стара версия би трябвало да работи веднага с това драйвлинк (между другото доста дървено ми се видя, но пък работи), а с по-нова версия има разни други чалъми пак да проработи. Ако не е тайна кажи какви модели с коя версия на андроид имате и ще разгледам дали има нещо по въпроса. Иначе тук е темата за тази програмка и там е изписано доста: http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/help/samsung-drivelink-dev-bounty-reached-t1837847/page188

 

Руут не би трябвало да е необходим, а и да е, има начини да се избегне проблем с гаранцията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са достатъчно нови модели, така че би трябвало да стане номерът по този начин:

Аз съм почти убеден да добавя смарт линк и със сигурност ще опитам този метод, така че евентуално мога да ти звънна да ти покажа ако успея :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тепърва ще капарирам, така чеима време докато стигна до там. Ако има проблем със сигурност ще се чуем :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приложението, което Само е описал, звучи супер интересно, но изглежда, че е само за Самсунг телефони - в описанието си пише, че не работи без TouchWiz... Ще проуча все пак, защото ми се иска да подкарам мирорлинк при мен, а нямам поддържан телефон (нито самсунг). Поръчал съм и СмартЛинк, но той има много ограничения, а с този софтуер почти всички са премахнати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Описанието е изоставено след определено време доколкото разбирам, защото първоначалният програмист е прекратил участието си в проекта. xda е по-добрият източник на актуална информация. В ОР пише напр. "Full screen mirrorlink is now supported in the latest Sony firmware". Ако се поразрови там в темата и из интернет ми се струва, че повечето нови телефони ще тръгнат по един или друг начин. В крайна сметка който може нека пробва и да сподели :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 И аз се включвам отново в темата.

Днес успях да пробвам,, Mirrorlink " на нов Суперб с телефон iPhone 6. Системата Apple car play работи перфектно. Само за Навигацията съм малко разочарован.Единствено работи ,,Maps" от телефона.Други Навигации , дори и платени не излизат. За цената не съм коментирал , но ми се вижда прекалено висока.

Надявам се да намерим и друго решение за активиране на Болерото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Днес смъкнах sygic на телефона на жената и го закачих към Болерото. Всичко е чук, обаче това, което ми липсва е, че радиото не свири, докато е включен mirrorlink (дали няма начин да се случи?). Друго, което не успях да пробвам е дали докто е пуснат mirrorlink, ако някой ми звъне ще мине разговора през Болерото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаа, моя е грешката. Sygic си върви перфектно и много ми харесва, особено lane assistant-а - показва ти точно как и къде да се престроиш. Радиото си свири през това време и няма кахъри с него. Едиственото е, че звука от навигацията и минава през телефона, а не през колата. Предполагам ще има начин някакси и това да се направи, но не ми е проблем и не съм заигравал с това. В момента е промоция за 20 евро и направо ще си го купя, няма какво да го мисля, според ми си заслужава абсолютно. Тези дни като ми остане време, ще пробвам с един usb hub (понеже колата има само 1 usb) дали мога да включа mirrolink и едновременно с това да пусна някаква музика от флашката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаа, моя е грешката. Sygic си върви перфектно и много ми харесва, особено lane assistant-а - показва ти точно как и къде да се престроиш. Радиото си свири през това време и няма кахъри с него. Едиственото е, че звука от навигацията и минава през телефона, а не през колата. Предполагам ще има начин някакси и това да се направи, но не ми е проблем и не съм заигравал с това. В момента е промоция за 20 евро и направо ще си го купя, няма какво да го мисля, според ми си заслужава абсолютно. Тези дни като ми остане време, ще пробвам с един usb hub (понеже колата има само 1 usb) дали мога да включа mirrolink и едновременно с това да пусна някаква музика от флашката.

 

Нямаш ли вход за SD карта? Можеш там да си качиш музиката, но при този случай, мисля трябва да избереш кой вход да използва плеъра ти, като основен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам, само че в шкафа имам 3 флашки, които стоят ;)

Иначе, ако не стане, така ще направя, а и освен това ми е любопитно дали въобще ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Здравейте,

Тъй като от скоро и аз се радвам на нова О3, бих искал да споделя малко информация, която може да е полезна за колегите от форума. Става въпрос за активиране на Android Auto (АА) през SmartLink. Както дискутирахме преди време за кратко в темата за поръчани нови автомобили, Android Auto все още не се поддържа официално в България, което оставя единствено Sygic през Mirrolink като вариант за навигация за Bolero.  Има вариант, обаче, АА да се излъже да работи и у нас. Оригиналните инструкции са от този линк, като там има и допълнително информация за Samsung S3/S5 mini:

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=65815079&postcount=29

 

Какво ви е необходимо за да ползвате Anrdoid Auto:

-          Телефон, които да поддържа приложението – Android 5.0 и нагоре

-          Радио със SmartLink функция, например Bolero MIB2 (моделна година 2016)

-          WiFi на мястото, където е автомобила по време на активация (по-долу ще обясня защо).

 

Стъпките по активиране могат да се разделят основно на две части – подготовка, и активация в автомобила.

 

Подготовка:

1.       Ъпдейтнете всички приложения на телефона до последната версия.

2.       На телефона, изберете Settings->About Phone, и скролнете до най-долу. Кликнете 7 пъти върху полето Build Number за да активирате Developer Options

3.       Върнете се на Settings->Developer Options и активирайте Allow Mock Locations – това ще позволи използването на „фалшива“ GPS позиция.

4.       От компютър или през Play Store свалете приложенията FakeGPS  и VyprVPN. Сигурно е възможно да се използват и други подобни, но тези две са тествани и работят. За VyprVPN е нужно да си направите безплатна регистрация – с нея получавате 500МБ трафик през VPN, които са напълно достатъчни за активацията.

5.       Вържете се към WiFi мрежа (ако до сега сте ползвали мобилен интернет). За по-сигурно може да извадите сим-картата (аз не го направих).

6.       Стартирайте VyprVPN и се вържете към сървър в държава, където АА се поддържа официално – например САЩ. Аз използвах сървър в Ню Йорк.

7.       Стартирайте FakeGPS и изберете позиция в САЩ, например отново Ню Йорк.

 

Ако всичко е минало ОК до тук, телефонът ви трябва да си мисли, че е в САЩ. Проверете, като включите Google Maps – би трябвало да ви позиционира на избраната позиция. Ако не – върнете се назад по стъпките, изтрийте кешовете на Play Store, преинсталирайте приложенията и рестартирайте телефона. Ако всичко е ОК, може да продължите напред.

 

8.       Създайте нов „американски“ Google акаунт. Може да го направите и предварително на компютър, през прокси/vpn към САЩ. Аз го направих през телефона.

9.       Деактивирайте временно нормалния си Google акаунт – може просто да му спрете синхорнизацията.

10.   Отворете Play Store. Би трябвало да ви излязат съобщения, все едно че за пръв път отваряте приложението, като на нов телефон. Може да бъдете попитани и кой Google акаунт да се използва – изберете американския.

11.   Потърсете Android Auto. Ако всичко е минало ОК, приложението ще излезе в резултатите и и ще можете да го свалите и инсталирате.

 

Активация в колата:

12.   Отидете в колата. Тъй като според някои източници VyprVPN не работи коректно през мобилен интернет ви е нужна WiFi връзка. Аз използвах втори телефон в hotspot режим.

13.   Включете Bluetooth на телефона и го свържете с колата.

14.   На радиото на колата натиснете Menu и после изберете SmartLink. Изберете Settings и променете “Pref. connection mode” на „Android Auto“. Сложете отметка и на “Activate data transfer for Skoda apps”.

15.   Върнете се назад и изберете “Device list” – би трябвало да е празен.

16.   Свържете телефона с кабел към USB порта на колата. Най-добре ползвайте оригиналния кабел на телефона, тъй като АА прави проблеми понякога с евтини кабели.

17.   В списъка с устройства на екрана трябва да се появи телефона ви. Изберете го и потвърдете връзката. Следвайте инструкциите на екрана и на телефона – ще трябва да потвърдите изтеглянето/ъпдейта на някои приложения, както и да потвърдите използването на Android Auto.

18.   След като минат всички инсталации и т.н., на екрана на колата ще стартира Android Auto.

19.   След като се уверите, че работи, излезте от AA (например натиснете бутона Radio) и откачете телефона от кабела. Вече може да изгасите FakeGPS и VyprVPN, да активирате обратно нормалния си Google account, както и мобилния интернет. Изчакайте телефонът да си оправи позиционирането на България, или просто рестартирайте. След това може пак да го свържете към колата и през Menu->Android Auto да стартирате пак приложението, вече работещо в България J.

 

Надявам се, че инструкциите ще помогнат на някого. Ако имате въпроси – питайте и ще помагам до колкото мога. При нужда мога да направя и някоя снимка.

Редактирано от blazarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм твърдял, че българинът е гений, в частност - да се "прецака" някаква система...

В случая - добре, че е така !

Адмирации за постигнатото и споделената информация!

На мен, няма да ми е от полза - никаква, но за много колеги, ще е от голяма!

Браво колега!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм твърдял, че българинът е гений, в частност - да се "прецака" някаква система...

В случая - добре, че е така !

Адмирации за постигнатото и споделената информация!

На мен, няма да ми е от полза - никаква, но за много колеги, ще е от голяма!

Браво колега!

Нищо лично, но коментарът ти ме подразни, че българинът бил еди какъв си. Не българин е открил въпросното решение, колегата просто го е превел на български. Хора от цял свят се възползват, защото АА може да се ползва официално в десетина страни, а автомобили с фабрични или допълнително сложени инфотеймънт системи, поддържащи АА се продават в много повече. Не го считам за прецакване на каквото и да било. Преди време навигиране чрез гугъл мапс също беше разрешено в шепа страни и след всеки ъпдейт група програмисти правеха модифицирано приложение, където навигацията беше отключена. Чакаше се като топъл хляб определено не само от българи. Може и да не съм те разбрал правилно, но нека с малко повече гордост и самочувствие ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,един въпрос и от мен..как мога да разбера коя версия ми е Bolero - то?Колата съм я закупил 2015г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,един въпрос и от мен..как мога да разбера коя версия ми е Bolero - то?Колата съм я закупил 2015г.

 

Здравей, 

 

Новото Bolero е с по-голям екран от старото - 6.5" вместо 5.8", така че може и по това да се познае. Ако е поръчана след средата на 2015 (моделна година 2016), трябва да е с новата версия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, 

 

Новото Bolero е с по-голям екран от старото - 6.5" вместо 5.8", така че може и по това да се познае. Ако е поръчана след средата на 2015 (моделна година 2016), трябва да е с новата версия.

 

Здравей,колата ми пристигна 12.2015,като я поръчах октомври месец.Мисля,че е с по-големият екран.Но при опит да влезна в Smart link ми иска код за активация..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.