Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Електронен фиш


krasi_soft

Recommended Posts

Абе и без тея камери (които все още не са сертифицирани) си плющят. Мен за няма 10 дни ме разстреляха 2 път. Плащанията минават за секунди и веднага след това се отразяват в системата и при проверка излизаш чист. Да внимавате по околовръстното (цялото). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
  • Отговори 87
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Izolini

    13

  • PRR

    8

  • sauber

    8

  • Боре

    7

Дойде време и аз да питам в тази тема ?
Днес си се издъних класичвски - направих нарушение, сгазих един знак и след 20м. им кацнах на катаджиите. Отнесох си фиш за 20лв. (напълно заслужено), обаче изведнъж се оказа че имам и друг невръчен (е, вече е връчен). Странното е, че на 25 Октомври сменях талоните на колата и в КАТ София нищо не ми казаха, а около месец по-рано се самопроверявах (и в КАТ и в НАП) и пак всичко ми беше чисто....само дето фиша е за нарушение направено на 12.07.2023г. (пак моя вина, ама точно на това място и знаците са безумни - става дума за района на тъпият пешеходен светофар на Околомръсното, на отбивката за Казичане). Та питанката е защо, след като всичко е една система уж, чак сега ми излезна фиша - 5-6 месеца по-късно?

Редактирано от Logrus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също като при мен - сниман съм август, чак ноември се появява в системата. Най-вероятно някой все пак проверява фото материалите, преди да ги изпратят. И, очевидно, това не става бързо ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или всичко е едно към гьотере - нарушение на 30 януари 2023 г. в обл. Видин връчено на представляващия на фирмата на 15 февруари 2023 в София.

 

Аз съм забравил да се похваля - вече и аз имам снимка, горната от Видинско, на едно от малоумните ограничения 60 на кръстовището за поредното убито село. Цялата колона пердашеше чинно с към 90, аз в последния момент видях, че Waze-то свети в червено (бях спрял звука, че си говорехме със съдружника ми) и понамалих, ама ако бях опитал да сваля до 60 щяхме да направим мазало. Резултат - 13 км превишение, 35 кинта на прИмоция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, Logrus написа:

...само дето фиша е за нарушение направено на 12.07.2023г.

Това нищо не е, на мен ми връчиха фиш от преди 2 години! При положение, че съм имал след това 2 - 3 спирания и глоби на място от жив полицай. 

А връчването беше почти драматично:

Разминавам се през нощта в населено място (карам си по правилата) с патрулка. Улицата е права и виждам, че на около 200-300 метра зад мен патрулката прави обратен завой и пуска бурканите. Реших, че трябва спешно да отиде някъде на адрес. Дръпвам се вдясно и намалявам, но не спирам и се оказа, че ме догониха, за за да ми връчат фиш отпреди 2 години!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, PRR написа:

Също като при мен - сниман съм август, чак ноември се появява в системата. Най-вероятно някой все пак проверява фото материалите, преди да ги изпратят. И, очевидно, това не става бързо ;) 

 

Минават проверка, най-вече за да се гледа дали има второ МПС на снимката. Ако има - шкартират. Но не винаги. Правят цигански трик с предоставяне на снимка само в близък план при жалба срещу фиша. Лошото е, че повечето съдилища отказват да изискат снимка в общ план :(
Иначе преди...Знам ли, 6-7г. някъде ме гръмна една камера на Джулюница до Търново. Ясно видях светкавицата. На следващият ден бях в КАТ София да си сменя книжката с няколко седмици по-рано (наближаваше й срока така или иначе), че да се изплъзна. Снимката вече беше в КАТ София и беше обработена и си я платих. Говорим за не повече от 3-4 работни часа от самото събитие.

 

преди 5 минути, baijoro написа:

Това нищо не е, на мен ми връчиха фиш от преди 2 години! При положение, че съм имал след това 2 - 3 спирания и глоби на място от жив полицай. 

А връчването беше почти драматично:

Разминавам се през нощта в населено място (карам си по правилата) с патрулка. Улицата е права и виждам, че на около 200-300 метра зад мен патрулката прави обратен завой и пуска бурканите. Реших, че трябва спешно да отиде някъде на адрес. Дръпвам се вдясно и намалявам, но не спирам и се оказа, че ме догониха, за за да ми връчат фиш отпреди 2 години!

 

На Великден ми връчиха 3 фиша - 700 лв. 600лв. и 200 лв. Първите два "изтичаха" след 10-12 дни, третият след 14. :)

А са те спрели защото си бил единствената им работа последните няколко часа. Късно в село и кола, която не е местна, почти няма шанс да не те спрат ако не са наоколо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не човек, не са два дни - в рамките на деня, даже в рамките на час, на половин дори.... дата на нарушението 12.12.2023 10:48, а мейлът е от 11:09 него ден. Просто аз чак днес си погледнах пощата ?
Добре че най-долу пише че е автоматично генерирано съобщение, че иначе щях да се притесня ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси, явно дупката в бюджета е доста сериозно ... Но, за да съм честен, така трябва да е и напълно подкрепям!

 

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Момци,

Такива имейлчета получавате ли?

Направо ме разбиват.....

Ни на граница са ми "връчвали", ни при проверка в сайта за проверка са ми излизали фишове.

05.2021 г., нямам думи...и снимки няма приложени към фиша

 

При кликване на линка за Системата за сигурно електронно връчване, тогава ли се счита за връчен фиша (питам чисто информативно)?

Screenshot_20240119-204210_Yahoo Mail.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, получават се такива, при налична регистрация. Лично не съм получавал, но колеги споделиха, че са получили. И, доколкото ми е известно, ако отвориш нарушението в системата за сигурни връчвания се счита за връчено. 

За всеки случай, защото не е изключено все пак да е "скам", все пак гледай дали линка е наистина към "*.egov.bg" преди да въвеждаш пароли!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.