Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Потъва педала на съединителя на ОКТАВИЯ 2.0 TDI 140 PS, 2005


als1

Recommended Posts

Бравос!

Да са ти честити двете помпи и да помпят без проблем чак докато и следващия наследник на колата не я продаде!!! :)

 

п.п. колко пари са тези помпи, ако е удобно...просто за сведение ?

 

 

Не знаех, че може да се достига до долната помпа лесно, поне по думите на майстор трябвало да се разглобява доста. Интересно е какви са цените на помпите и като цяло колко излезе ?

При теб след голямо натоварване ли се получаваше това потъване - примерно магистрала 3-4 часа без прекъсване?

 

Мерси! Дошло им е времето - 10 години и 260к км.

На мен нещото, което веднага ми направи впечатление като ги видях свалени от колата, беше, че са пластмасови.

В което няма нищо учудващо разбира се :) Това ми е първата "нова" кола след задномоторката и някак подсъзнателно може би очаквах да видя нещо метално в първия момент :D

 

Задържането на педала се получаваше на произволен принцип, не е имало зависимост с натоварването.

За 5 км градско можеше да се случи 5 пъти, след това 200 км да си е ОК.

 

При мен не са сваляни скорости, явно има разлики. Моята е 1.9 ТDI-PD 105, 2005, код на мотора BJB.

 

Относно цените.... По принцип винаги споделям цени (темата за вала например), защото така е най-полезно за всички.

В случая обаче умишлено не ги написах. Знаете в Трансексперт членовете на клуба ползват отстъпки. Винаги има хора обаче, които просто пишат във форума, но нямат клубни карти - отиват там и им казват цена за помпите Х лева, която е по-висока от тази, която аз съм платил и съм написал тук. Съответно почват въпроси от рода "Ама, как така, Пешо е платил 20 лв. по-малко" и обяснения от страна на сервиза и се получава неприятна ситуация.

Така, че не искам волно или неволно да ги поставям в такава ситуация.

Надявам се, че ме разбирате какво имам предвид. Не визирам никого конкретно. Те са коректни с мен и аз искам да бъда коректен към тях също.

 

Ще пусна по-късно каталожните номера на двете помпи. SACHS са и двете. Oтстъпката в Трансекперт е всеобщо известна, така че всеки може да си сметне за конкретните помпи :)

Редактирано от Alexandar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са каталожните номера на новите помпи:

6284000056 - горна помпа съединител SACHS

6283000047 - долна помпа съединител SACHS

Редактирано от Alexandar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен задъжането започна вечерта след работа. На другия ден в рамките на няколко километра градско стигайки пред вратата на сервиза педала на съединителя остана долу :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз скоро ще сменям масло, филтри и задни дискове с накладки и мисля да е в Трансекперт и ще рапитам за тези помпи при ВХЕ как са и ще споделя.

Не мисля, че е проблем да споделиш цените като споменеш изрично, че има отстъпка заради членството, според мен това е съвсем нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Здравейте колеги,

за да не отварям нова тема, бих искал да ви попитам следното:
При мен има проблема е когато натисна съединителя и не мога да включа скорост. Това не се получава всеки път. На моменти се оправя но се забелязва че педала на съединителя не се връща. Остава на 2/3 натиснат и не се връща. Това не се получава всеки път но е доста досадно и много опасно. За момента реших да оставя автомобила в гаража докато не се отстрани проблема но Шкода в София ще ме приемат чак след 20 дни.
Можете ли да споделите вашите впечатления?
Благодаря Ви за отделеното време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започни според мен с нивото на спирачна течност, допълни до макс. Бяхме писали преди в темата,че се ползва един съд от спирачките и съединитела и е нормално спирачките да са приорите. При мен това беше проблема. Предната седмица сменях комплект маховик със съединител, оригиналните бяха  на 270к км, факт тракаше много, но никакви други симптоми/проблеми нямаше. Никакви проблеми с кутия и т.н., много често искат да ги сменят защото взимат доста за труд + 20-30% надценка на частите - дано не се засегне някой, че ги казвам на глас тези неща. Тези помпи, поне по думите на майстора който ми сменя съединителя, много рядко дефектират и не се разглобява цялата кола при подмяната им. Преди 150к км ми бяха казали, че вие долната помпа и трябва да се сменя, явно с километрите спря :) . Мен ме плашеха и за двете, но видях къде са и колко труд трябва за да се свалят. Доста преувеличават точно по тази тема майсторите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, elmo написа:

Започни според мен с нивото ....

 

Здравей elmo, и благодаря за отговора.
при мен тракане не се усеща или чува. Но просто си потъва педала и не мога да сменя предавка. Ни следваща ни предишна. Преди малко се опитах да покарам и въобще не мога да включа на скорост.
Не разбирам от автомобили но предполагам че трябва да се види или на канал или на подемник за нивото на спирачна течност както беше споменал. Автомобила е при мен от едва половин година и с реални 190к км. с доказан произход и пълна сервизна история от Шкода и единствения собственик.

Не вярвам да са заминали помпите или съединителя за тези километри.

Редактирано от apollo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може никой да каже кога ще заминат тези неща, случаи има и под 100к да хвърлят съединител, зависи явно от много неща. Нивото на спирачната течност проверяваш като сложиш фенер зад казанчето което е от ляво до акумулатора, едно такова малко в края (от към предното стъкло) на моторния кош. Ако не успееш да го намериш пиши да ти го снимам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, elmo написа:

Не може никой да каже кога ще заминат тези неща, случаи има и под 100к да хвърлят съединител, зависи явно от много неща. Нивото на спирачната течност проверяваш като сложиш фенер зад казанчето което е от ляво до акумулатора, едно такова малко в края (от към предното стъкло) на моторния кош. Ако не успееш да го намериш пиши да ти го снимам. 

 

Намерих го. На средата е. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Здравейте , да помоля и аз за помощ.Със 02  1.9 105к.с. 2006 год. съм ,и  BJB код на  мотора. При мен педала на съединителя потъваше понякога , не нацяло и му помагах с крак .Забелязах че когато е топло времето и съответно горещо в купето потъването се случва по- често в сравнение,  както да речем през зимата.Преди 3 дни ми смениха горната  помпа Sachs и майстора ми каза че евнтуално може да има аномалии т.е. пак да потъва по същия начин педала, но за около1-2  дни системата щяла да се самообезвъздуши и след това да няма проблем . Работата е там че потъването си продължи и започнах да се съмнявам дали проблема е бил там .Ако може мнения.Благодаря.

Редактирано от mavridika
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж първо нивото на спирачната течност, същото казанче се използва и от съединителя. Долната помпа се достига не чак толкова трудно колкото ще ти обясняват 90% от хората, съвсем скоро присъствах на смяната на съединител+маховик и видях къде е и как се достига до нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 8.05.2019 г. at 15:33, apollo написа:

 

Здравей elmo, и благодаря за отговора.
при мен тракане не се усеща или чува. Но просто си потъва педала и не мога да сменя предавка. Ни следваща ни предишна. Преди малко се опитах да покарам и въобще не мога да включа на скорост.
Не разбирам от автомобили но предполагам че трябва да се види или на канал или на подемник за нивото на спирачна течност както беше споменал. Автомобила е при мен от едва половин година и с реални 190к км. с доказан произход и пълна сервизна история от Шкода и единствения собственик.

Не вярвам да са заминали помпите или съединителя за тези километри.

 

 

При мен се оказа проблем някакви гумички които са излезли от местата си. Наместих ги и всичко се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, elmo написа:

Виж първо нивото на спирачната течност, същото казанче се използва и от съединителя. Долната помпа се достига не чак толкова трудно колкото ще ти обясняват 90% от хората, съвсем скоро присъствах на смяната на съединител+маховик и видях къде е и как се достига до нея.

Видях нивото и казанчето  е пълно .Не зная  обаче дали е от значение бистротата на самата течност , защото ми се вижда помътняла .А дали има някаква пружина или гумен тампон ,която да връща педала в начална позиция или друг прибор който да е на самия педал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези въпроси по-компетентните технически трябва да кажа. Аз бих сменил течността. Залагам, че си е още оригиналната ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте ! Имам следния проблем Шкода октаеия 2 .2008 г. 2.0 ...Педала за съединителя изведнъж потъна погледнах и видях че е от горната помпа на педала беше омаслена  ..Та питането ми е как се сваля немога да я сваля отвъртях двете гайки но до там  .Ако някой може да помогне благодаря предварително ..

20201119_220224.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, santa123 написа:

Вади се от към мотора.

Ехеее сигурен ли си? Значи до сега тая гимнастика с махането на педала и други тъпотий е безмислено ?. А лесно ли се вади от към мотора или трябва сервиз ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завърта се и се вади. И лостчето на буталото щраква в една пластмаса на педала. По добре иди в сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 29.11.2020 г. at 17:58, santa123 написа:

Завърта се и се вади. И лостчето на буталото щраква в една пластмаса на педала. По добре иди в сервиз.

И аз мисля ,че е по-добре е сервиз да се направи.Откъм двигателя се вади ,защото бях там птеди година ,когато сменяха моята.Смених я превантивно ,защото се чуваше скърцане при натискане на педала.А започне ли да скърца е въпрос на време ,кога ще висне педала.

Редактирано от zar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
На 1.12.2020 г. at 8:48, zar написа:

И аз мисля ,че е по-добре е сервиз да се направи.Откъм двигателя се вади ,защото бях там птеди година ,когато сменяха моята.Смених я превантивно ,защото се чуваше скърцане при натискане на педала.А започне ли да скърца е въпрос на време ,кога ще висне педала.

Моята приключи изведнъж изпусн масло ..Благодаря за съветите .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте отново ..Най после имах време да сменя горната помпа на съединителя . Смяната стана лесна ноо някой ако може да помогне с обезвъздушаването че филма днес беше голям ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.