Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Автоматично отваряне на заден капак О2 хеч


Izolini

Recommended Posts

Здравей. Аз взех от Хенлих два комплекта, за да тествам. Тези, които станаха са с код S16x51. Сини, за средно натоварване. Другите са на 64мм дължина, но не стават при мен. Може пък на комбито да станат. Нека някой колега да премери колко са свободните милиметри при затворен капак при комбито. Нямам никакви проблеми или притеснения с амортисьора. Самите амортисьори обаче поомекнаха с времето и когато е по-студено не успяват да изтласкат капака. Трябват още няколко сантиметра, за да подхване и да се вдигне. Някой ден ще ги сменя с нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 76
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Izolini

    19

  • paradox

    7

  • edisonov

    7

  • kalata

    5

Най-много писали в темата

Благодаря за информацията! Значи с червените, които са доста по-силни ще е по-добре. Само ме притеснява, че на тези, които намерих в София, вътрешния диаметър е 8 милиметра, точно колкото е на амортисьора. А не ми се отива на следващия размер 10 мм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали с червените ще е по-добре. Те издържат на по-силен натиск, но дали се разгъват по-бързо след освобождаване. Питай хората във фирмата. Но с вътрешен 8мм няма да стане. Моите са по-скоро 8,8мм вътрешен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Червените тласкат по-силно. При дължина 51 мм и външен диаметър 20 мм нютоните от стегнато положение са 963 за сините и 1654 за червените. Ето ги спесификациите на сини и червени

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте,

прочетох темата няколко пъти и какво направих

1, поръчах си червени прожини от http://www.ebay.com/itm/Skoda-Octavia-II-springs-for-automatic-boot-lid-trunk-/231571551165?vxp=mtr&hash=item35eabd73bd&nma=true&si=sXbH8Tmk7ozvp1g%252BGrwmMAL9xLo%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

днес пристигнаха

2,Не намери обаче отговор ма един въпрос който ме тормози много

и той е когато отворя багажника с ключа се отваря само няколко милиметра и за да се отвори трябва да пипна бравата.

Някой знаели какво трябва да се направи става дума за О2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пружините монтира ли ги?

БТВ аз сложих сини пружини(по-слабите). Не вдигат изцяло, но достатъчно за да е необходима съвсем лека помощ с ръката. По-важното е, че багажникът се затваря супер - новият ми шкодаджия вече няма да може да го тряска :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега боката, монтирай пружините и няма да се налага да пипаш нищо друго, освен средния бутон на дистанционното. Стефане, щом не подхваща амортисьора, значи е поомекнал с времето. Пробвай нещо - остави колата на слънце няколко часа и тогава пробвай с дистанционното. Боката - и ти тествай. Изолини, ти какво направи последно? Ти си с по-нова кола и амортисьорите би трябвало да са ок. Кои пружини сложи?

Редактирано от kalata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия в магазина в Люлин нямаха налични никакви подходящи. Като разбрах и ме домързя да ходя да поръчвам веднага, после ме завъртя шайбата и така си остана. Мисля септември да си сменя амортисьорите с по-къси като за начало, че да не треперя по гаражи и покрити паркинги, пък после ще видя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Стефане, щом не подхваща амортисьора, значи е поомекнал с времето.

Амортисьорите ми си действат съвсем нормално - почти като нови...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амортисьорите ми си действат съвсем нормално - почти като нови...

Странно защо не се вдига капака тогава. Аз също съм със сини пружини и като ги сложих преди време капака си се отваряше догоре. С времето амортисьорите поизпуснаха малко и сега като е по-студено не подхващат от ниско. Като постои на слънце обаче се оправя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега боката, монтирай пружините и няма да се налага да пипаш нищо друго, освен средния бутон на дистанционното. Стефане, щом не подхваща амортисьора, значи е поомекнал с времето. Пробвай нещо - остави колата на слънце няколко часа и тогава пробвай с дистанционното. Боката - и ти тествай. Изолини, ти какво направи последно? Ти си с по-нова кола и амортисьорите би трябвало да са ок. Кои пружини сложи?

НЕ СЕ ОТВАРЯ ИСКА ДА НАТИСНЕШ БУТОНА НА БРАВАТА ЗА ДА ОТКЛЮЧИ ВТОРИЯ ПЪТ БРАВАТА НА БАГАЖНИКА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

боката, последно, монтирал ли си пружините или не си?

Да пружините са монтирани но явно амовете са омекнали защото капака се отваря около една педя и остава на място

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ СЕ ОТВАРЯ ИСКА ДА НАТИСНЕШ БУТОНА НА БРАВАТА ЗА ДА ОТКЛЮЧИ ВТОРИЯ ПЪТ БРАВАТА НА БАГАЖНИКА

 

Аз също тествах и при мен е същата работа. Багажника се отключва, капака се подига леко, но трябва да натиснеш бравата на багажника, за да се отвори.

Редактирано от ses
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Колеги, някой ще помогне ли как точно се монтират пружините на стеблата на амчето? Звалих задъжащата пластина, но след това какво? Черната капачка е като заварена отгоре... има ли някаква хитрост

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:fiu:

Всеки път когато видя тази ваша тема за "автоматично" отваряне на багажника, се валнувам дали някой е открил електрическите повдигачи който търся от година.

ТУК

Не знам с тези пружини дали ще достигнете дълготрайно това което желаете. С време пружинити губят първоначалното съпротивление. А пък ако сложите по твърди,

евентуално ще имате проблеми с механизма на заключването защото се получава напрягане в опорните точки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако видиш пружините какви са, ще разбереш, че по скоро колата ще даде фира от колкото пружината (ще се покриви нещо).Тази пружина няма да отпусне мооого дълго време.

Аз мисля че може би няма да стане, защото пружината в в крайно натегнато състояние е 3см а откритата част на стеблото е 2, може би 2.3 см. Губи ми се 1см и може би системата ще стане пренатегната. Мисля да скъся пружината малко, но първо трябва да я монтирам....  :fiu:  а не успявам да развия този накрайник и се чудя как... 

Редактирано от paradox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако видиш пружините какви са, ще разбереш, че по скоро колата ще даде фира от колкото пружината (ще се покриви нещо).Тази пружина няма да отпусне мооого дълго време.

Аз мисля че може би няма да стане, защото пружината в в крайно натегнато състояние е 3см а откритата част на стеблото е 2, може би 2.3 см. Губи ми се 1см и може би системата ще стане пренатегната. Мисля да скъся пружината малко, но първо трябва да я монтирам....  :fiu:  а не успявам да развия този накрайник и се чудя как... 

Виждал съм ги.  Един приятел си монтира на Голф'а такива пружини преди 3 години. В началото всичко беше перфектно.

Но след първата година, започна характерно по слабо да изтласква капака. Сега не знам как е (загубих връзка с човека), но доколкото помня беше сложил и втора (и на втория повдигач), след което беше казал че от напрягането пък тогава понякога не се отварял капака понеже механизъма не отключвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности за подсказката, но пак не успявам.. много е мазна дръбичката и ме е страх да я стисна с клещите да не я нараня...

Колега, ето една препратка към снимки как са направили демонтажа на главата от стеблото на амортисьора. Дано да ти е от полза!

 

По темата за отварянето съм решил да проверя в Порше за 1K8 827 761 C Това са тампони за задния капак, но не гумени като оригиналните, а с пружина в тях. Играят ролята на тласкащатата пружина, която иначе се слага на стеблото на амортисьора.

 

Ъпдейт: Цената на бройка за този тампон е 15 лева в Порше

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, още довечера ще го пробвам... между другото и аз мислех точно така да го направя, но се опасявам, че тръбичката е куха. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успех :D с менгемето става елементарно, тръбичката не е куха. За съжаление обаче амортисьорите са ми изтървали, защото пружините  вдигат вратата, но амортисьорите не могат да я вдигнат. Освент това доста се повишава усилието на затваряне, физически по слаб човек, (дете или слаба жена), може и да видят зор да го затворят. Ще помисля дали да ги оставя. 

 

6z1w6x.jpg

 

Ще потърся нови амортисьорчета да видим как ще е... с 1 пружинка затварянето е много приятно.

 

Може би ако се намали дължината на пружиние малко и амортисьорите са нови, нещата ще са отлични.

 

Ще ви постна друг път какво съм направил. 

Редактирано от paradox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако ти се идва на срещата на 1 ноември на НИМ (пада се първа неделя от месеца) може да ги пробваме на моята кола, да видим дали при мен ще повдигнат капака. Може амортисьорите да са добре, а пружините да не изтласкват достатъчно далеч капака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.