Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

бутон ел. стъкла


jim_bings

Recommended Posts

днес установих че бутона на моето стъкло при спускане не работи първата степен спуска се само когато го натисна на комфорта въпроса е дали е от бутона или другаде проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да иска адаптация - свали стъклата и ги качи с ключа като задържиш в отключено и заключено (поне при Фабия е така) и после пробвай дали ще проработи ... ако не отваряш блока с бутоните , изчистваш с четка за зъби и сапун графитените пъпки и пробваш .

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

не тази дни не сам го пипал преди около месец го свалях

Редактирано от jim_bings
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ако става въпрос за модула на шофьорската врата, слушай внимателно преди да купуваш ново... Сваляш модула, внимателно да не изгубиш нещо разглабяш асемблито с бутоните на съставните му части... не е никак сложно или трудно, или изискващо кой знае какъв специализиран инструмент... Част по част с препарата (сапун, веро, обезмаслител etc.) и четката (Най-готино става с бояджийска четка с естествен косъм) измиваш, особено кумените падинги на основната платка... По принцип ти трябва само гумената свръзка и подложната интеграла да почистиш, но за да стигнеш до тях трябва да разглабяш све... Така и така си тругнал почисти си всичко... Като те съветвам особено платката Хуууубаво да я измиеш от препарата, не е чак толкоз крехка но все пак внимавай де... И също така поради предпазни мерки за сигурност... деликатните електронни детайли, не ги бърши... изтръскай ги и ги остави на слънце ден-два-три, ти прецени, най хууу е на вън (балкон, тераса, двор etc.) Зглабяш наново све внимателно, и кой знае... Може и някоя друга светлинна индикация предполагаемо изгоряла отново да ти засвети... При мен така стана... Лично съм го тествал/направил защото имах същия проблем + изгоряла едната светлинка на копчето... Всичко си заработи и засвети безупречно и безотказно... Това за обучението са пълни глупости... Три години ми пълниха главата с тези идеи... Резултат никакъв... 1 и 2 степен са всъщност едно гумено падче с чупка по средата 1 натискаш особено леко, както му казвам и имаш ръчен контрол. 2 натискаш докрай, силата ти прегъва въпросната свивка на гуменото краче и допирателната свързва и двата кръга в едно и Чааак тогава комфорт модула, на който предварително му е зададено и даже заключено да не базикате хапсолютно све си поема авто режим... тънкоста е, че дните крачета на ръчния режим отпечатани на пратката са с няколко микрона по-високи и затова първо тази верига се затваря без да натискате особено много и така нататък и така нататък... Успех... Не, че ще ти е необходимо де, операцията е елементарна и най- много време отнема подсушаването, останалото ти около 1/2 човекочаса работа... Дори с първоначално обучаване в процеса на разглабяне... Успех просто от любезност, и не забравяй да кажеш какво си направил... Аз не снимах, нямам навика, но ако не те домързи хвърли няколко снимчици за колегите... Повечето с оригинални такива модули над 10 години експлоатация имат абсолютно същия проблем... Прах и мърсотия блокират падинга на ръчен контрол...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е евала колега, ще ме прощаваш/прощавате за правописните грешки ама, абе по-добре да не ти казвам, че като те предполагам ще се обидиш... Тааа, всичко добре, ама само не разбрах, какво стана със създателя на темата... Обикновено като не пишат повече, не само че проблема е решен, но са и доволни... За което съм и аз доволен, от личен опит го знам... Амааа... Да си правим... Оффф как и да е... Ако някой е против или нешо му е ниясно... С удофолствие пригледно, че му демонстрирам... Ама ако е така и така, че треа след това го Ши****... Ясно ? Ще ме извинявате ама ми е писнало до идея си немате колко от Zamunda.net-type коментари и саирджий... А да и Футболни запалянковци... С извинение, най-после разбрах и тая схема... Колко му е акъл да гледаш 20 активни да си правят "Capture the flag" па даже и активна защита (вратар) си имат хафтеее... Ама какво стана бре Танасе с проблемаааа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе, наистина ме зарадва леко "разчупения" начин на обяснение :)
Поздрави !
П.С. Спирам със спама тук. :)
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес имах време и реших да опитам да видим какво ще стане и почнах извадих дръжката с бутоните махнах трите винта които ги държат към пластмасата и там ударих на греда нямах толкова малка еврейска звезда така се почакат малко да не ме хващат неподготвен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 години по-късно...

Здравейте.

Изрових тази тема и за да не отварям нова ще питам тук.

Шкода Октавия 1 2003 година.

Електрически са само предните стъкла. Прецака ми се копчето за левия прозорец. Като го натисна, запецва и трябва да се приложи усилие за да го спра. Ровейки в нета открих

 

тук: https://www.avto.bim.bg/Buton-prevkliuchvatel-za-el-stukla-za-SKODA-OCTAVIA-ot-1996-do-2004_p54334m561.html#tab1

 

тук: https://www.autodoc.bg/metzger/12821252

 

и една обява в OLX-са на цена 20 лева, без гаранция (уж нови).

 

Някой запознат може ли да каже за шкодата брой контакти 6 или 9 трябва да са.

п.с. Аутодок, може би ще отпаднат, понеже нямат услугата наложен платеж. Ако някой колега е пазарувал от друго място и цената е сносна ще съм благодарен да сподели.

Благодаря предварително

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не си счупил символа на врата върху бутона? Отварях така единичен, но и двойния трябва да може да се отвори. Само капачето трябва да се свали и да се види какво става вътре.

 

В ЕТ, с номера от автобин са по 66 лв, но сигурно са само с поръчка. Защо не питаш в офиса им в Плевен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей.

Да ще питам и там, но нямам ходене към Плевен в момента. Преди нова година се обаждах да ги питам за долна панта на предна лява врата. Казаха, че по телефона не можело, че ставали грешки. А аз исках само да разбера има ли такова "животно"  и ориентировъчна цена. Трябваше да отида до тях, за да ми кажат, че струвала 200 лева ?

 

п.с. За този модул, първо отказа бутона за заключване на вратите. Не го взех присърце, понеже, не го ползвам това копче. Но идва лято и отварянето на прозорците е нейзбежно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От автобим си поръчвах тези копчета (при мен са за 4-те прозореца), по спомен не беше повече от 20 лева.

А грешки стават даже и на място да ги поръчаш от автобим :) аз исках да светят в синьо, те ми докараха зелени ? и почнаха да мрънкат някакви глупости.....но ги взех в крайна сметка зелени

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.