Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Увиснала врата


axel

Recommended Posts

Днес се загледах по внимателно и има леко разминаване между ръба на предната спрямо задната врата :eusa_think:  Ще се пробвам и аз с тия панти, то се е видяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз така като теб,само е нова.Това е варианта !

Да, при мен реално пин-а (щифта), който свързва двете части на пантата се беше износил и от там идваше проблема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влади, пусни една снимка на цялата врата и част от съседните детайли. Така се прави. При дори и леко отворена врата нищо не се разбира.

Даже е подвеждащо. Ти най-добре я усещаш дали има нещо. Ако те дразни - действай - от пантите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и странно да звъчи, процедурата с повдигането на вратата при мен свърши работа. Имах същия проблем и отидох при майстор тенекиджия, повдигна вратата  при отворено положение с помощта на крик / не крия че бях със свито сърце по време на манипулацията /, но ефект имаше и все още всичко си е ОК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:PDT_Armataz_07: Крик и дъска - да не се издраска боята. И много трябва да се внимава да не се предобри ралтата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с крика надали ще се навия да го пробвам аз. Трудно ще ми е да гледам някой друг как го прави камо ли аз самия да го правя :crazy:

Може би бих се доверил на някой, който го е правил и преди, щом е толкова популярен метод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е лесен вариант. На никого не му се занимава с панти. Особено пък в сервиза. Вижда се и на клипа каква галимация е. Но, грамотния начин е от пантите. При това повдигане става огъване на метала някъде. Където поддаде. И връщането в първоначално т.е. увиснало положение на вратата е много по-лесно. И така докато изпука някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, при мен на Фабията е такова положението:

 

https://www.dropbox.com/s/w81xrngm35uln95/11350070_10204477133190181_1348212473_n.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/e9ao8m4rr5ed0rr/10668606_10204477133110179_1755359954_n.jpg?dl=0

 

Имах премеждие зимата, в последствие на което ми смениха преден десен калник, и предната врата беше за боя. Сега напоследък ми направи впечатление колко ръб има, даже преди месец в един дъжд леко просълзи вътре. Дайте съвет как да я прибера на вътре?

 

Поздрави!

Редактирано от BlackSpot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш прозореца, запъваш с коляно долната част на врата и дърпаш горната към теб няколко пъти. Задължително на свален прозорец за да не се видиш в приключение с прозорец ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че при мен е по цялата височина на вратата, има ли някакво значение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От снимките ми изглежда като да е само в горната си част. Ако е по цялата височина предложения метод няма да сработи  :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 години по-късно...

Здравейте.

Да повдигна малко темата.

Някой може ли да каже каква е цената на нова панта за шкода Октавия 1 (2003г). По специално мен ме интересува за шофьорска врата - долната панта. Мой познат ми спомена нещо от рода на 200 лева ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.