Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

2003 Octavia 1U5 1,9 TDI


Recommended Posts

Не е спам, интересно е да се знае, предполагам, че и други хора биха се зачудили какво да си купят. Предполагам, че освен откровени ментета има и качествени, но неоригинални, както впрочем е с почти всички части. А от моята новопоръчана тръбичка вести няма...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито и много безаварийни километри а да знаеш най-слабото място са чупещите се водачи на ел стъклата,това е нещото което истински успява да ме подразни като я взех се счупи на дясната врата,а вчера и на лявата не скъп ремонта но смяната им е пипкава и досадна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Относно водачите на ел. стъклата - какъв им е проблемът, че се чупят - материал, конструкция...? Възможно ли е да е заради разместване на самия водач, причинено от предишни "професионални" намеси?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен :) Октавия + TDI е супер комбинация. Дано си уцелил читава и да си я караш без проблеми. Сигурно вече си го установил, че помпа-дюзата се кара много яко. И да си пазиш 120-ката. :) Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

... И да си пазиш 120-ката. :) Поздрави

 

Ето, Сашо, какво е положението - 120-ката в гараж, Octavia-та само гледа и й завижда благородно :) :

 

035767189.jpg?r=0

 

Иначе съмненията за кривия заден мост се потвърдиха след замерване на стенд. Колата обаче си върви съвсем направо, не бяга на никъде, но задният мост си е изместен отдясно - наляво. Някой може и да се е учил да дърпа ръчни на тая кола и да е превзел бордюр - два. Но какво да се прави, това е положението... Ще си намеря някакъв заден мост и ще си сменя всичко по него, но за съжаление най-рано след месец ще мога да се захвана с търсене, сменяне и т. н.

Относно мотора - 3 - 4 пъти ми се случи на светофар да качи обороти - около 100, а веднъж дори 200. Става за съвсем кратко - 3 - 4 секунди и после пак си пада на 900 оборота. Всъщност веднъж така и не ги свали, но на следващия светофар всичко си беше наред, а колата беше загряла достатъчно. Вероятно някой датчик се шегува, не знам... Също така понякога усещам как при работа на "празен ход" вибрациите от колата са малко повече от обичайното. Всъщност вибрации почти не се усещат, когато всичко си е наред, но в някои случаи моторът не работи така гладко. По този повод засега съм предприел само смяна на бензиностанцията, пък да видим... Иначе малко след покупката купих Bardahl Injector Cleaner 6 in 1 и с него минах около 35km, карайки с 3500r/min. Дали има ефект от това не знам, защото тогава колата си беше нова за мен, но сега са замислям да повторя упражнението.

Друго, което ще трябва да мине профилактика е турбото, че понякога го има, понякога не. Според спец в областта, едно почистване ще е достатъчно. Неговото предположение е, че колата е карана основно градско и вероятно ще има какво да се свали от прословутата променлива геометрия. Надявам се, че ще се окаже прав, защото ремонт на турбо вече ще започне да ми идва в повече.Напоследък съм доста зает и дори на автомивка на бях ходил :blush: ...

Та след точно 65 дни притежание (или два месеца и четири дни) и изминати точно 3050km (или средно по 46,9km на ден), колата бе обслужена на гъзарска автомивка и сега свети. Свети не само, защото е измита, а и защото е боядисвана почти навсякъде. Първоначално при огледа при покупката забелязах най-очевидните пребоядисвани места, но в интерес на истината не съм се и напъвал да видя повече. Сега обаче след банята разгледах нещата по-обстойно и според скромното ми мнение не е боядисван само предният капак и таванът. И тук ще напиша - това е положението, какво да се прави... Аз си търсих ежедневно возило, което ще седи по улиците и кой знае какви брони и огледала го чакат, така че външният вид определено няма да е приоритет... Иначе съм си купил някои екстри, други съм планирал (нищо, че  това е ежедневно возило, по което се бях зарекъл да не харча излишни пари, освен само за наложителни ремонти и обслужване), но затова ще пиша впоследствие...

035767188.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Колеги, имам един въпрос - при напълно изключен климатроник (и съответно вентилатор) усещам как навлиза топъл въздух през духалките - някой сблъсквал ли се е с това? Нямах време да търся подробно из форума, но това, което прочетох е за обратния проблем, причинен най-често от не отварящ се термостат. Аз между другото съм с прясно сменен такъв, но и преди, и след смяната му е едно и също по отношение на влизащия топъл въздух.
Вероятно ще трябва да сменя и температурен датчик, че стрелката за температурата понякога започва да сочи 90-те градуса чак, когато са достигнати, или просто си пада на нула в един момент.

Добавям и една снимка от случайна среща на две сини комбита:

036025428.jpg?r=0

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали това е проблем. Винаги има поток от въздух преминаващ през през отворите на духалките в движение на автомобила. И аз съм го усещал това и преди да изключа климатроника или обръщам да духа на стъкло или превключвам нацеркулиране само в купето за да затвори външния поток.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е проблем, т. е. не ми се струва нормално, нали затова има клапи в пустото парно... Не ми остава никакво време да разуча как е устроено, така че да си обясня какво може да се е случило и затова любопитствам дали някой не е страдал от същото, та да даде свежи идеи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Климатроника на Low ли го държиш? И топло, като от парното или просто външен въздух?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Климатроникът е напълно изключен. Топлото - съвсем не е като от пуснато парно, т. е. не духа горещо, но не става въпрос за външен въздух.
Ето тук един спец какво решение си е намерил: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.