Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода Рапид Спейсбек 1,6 турбодизел, 7 DSG


Recommended Posts


Здравейте, всички! Няма много Рапиди във форума, така че поне ще направя необходимото да са с един повече . Моят стана на девет месеца и 15 000 км. и това, което мога да кажа е, че не съм хич недоволен. Е, има някои неща, дето ги видях едва като взех колата и имаше момент на разочарование в началото, ама... Понеже моята Шкода е N1 по документи, или поради друга причина, не знам, няма AUX и USB към радиото SWING, затова ще трябва да си купя от онези USB-джаджи, които се закачат към буксата отзад на SWING-а и имитират чейнджър. И разни други дреболии: спирачките отзад не са дискови, а барабани. Няма и комфорт-модул на стъклата. А Рапида е Елеганс все пак и аз друго си представях... Но тези неща вече ги преживях и ще бъдат коригирани като се върна в отпуска в БГ. Обаче, съм приятно изненадан първо от возията, не казвам, че е Кадилак, но съм карал Голф, Мерцедес Ц-класа, Астра и какво ли не и си е съвсем добре, (но не карам в БГ, това също трябва да го кажа, за да съм честен). Другия голям плюс е консумацията. Това е и нещото, което най-много ме интересуваше. Значи, последната отпуска ходих до Италия и там разни обиколки Верона, Венеция, Лаго Маджоре и прочие, общо 3000 км. със средна консумация 4,7 л./100 км. Което мен може само да ме радва. Автоматика не се усеща кога  превключва скоростите, но го прави доста бързо, може да включи 6-та още на 60 км./час. Това е явно икономичния режим. Почти веднага, след като взех колата, пробвах и онзи, неикономичния режим   и съм във възторг. Единствено не ме кефи, че превключването между двата става от лоста на автоматика, както си на D дърпаш едно щракване назад и става S. Да, ама по обратния път може да стане грешка и вместо едно щракване към D да станат две и да отидеш на N, което в движение ама хич не е добре... Както вече казах, посъстезавах се малко по магистралите. Съвсем добре си ускорява колата още от 50-60 км/час докъм 160. Не съм я настъпвал повече, може и да може, ама по документи толкова ѝ е мъгела. Пък и имам страх, да си призная  .

 

 

035300942.jpg?r=0

 

035300943.jpg?r=0

 

035300954.jpg?r=0

 

035300937.jpg?r=0

 

Засега чао!

 

П.С. Това е така наречения цвят "Капучино бежов металик", всъщност си е нещо като светло сиво, но бежово в никакъв случай :-)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито. Аз съм със същия цвят и в началото маааааалко се колебаех дали го харесвам, но вече му свикнах и си ме кефи. Много безаварийни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че барабанните спирачки са нещо странно. Те при Рапида са си нормални. Особено ако е 90 коня. AUX и USB не са ли на друго място по таблото(някъде пред скоростния лост)? Питал ли си ЕС защо ги няма?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С барабаните вече свикнах, не беше заради спирането толкова, колкото за външен вид, мисля си... Един колега каза обаче, че било по-добре да си с барабани отзад, отколкото с дискове. Не разбрах точно, но беше във връзка с химията, дето я хвърлят с мегатонове през зимата тук. Иначе USB/AUX го няма при мен, обърнах я цялата кола наопаки. Гледах Рапиди при тукашните официални дилъри на Шкода - в два различни града, имат си юесби даже при по-ниско ниво на оборудване, мисля. По-горе бях писал, че е Елеганс моя Рапид, ама си погледнах офертата и се оказа, че е Едишън... Затова много се подразних и казах на жената да пита в Еуратек Варна защо така се случва... Отговорът бил нещо от сорта на "...това е положението..." Имало такива устройства по около 80 евро, които с букса се включват отзад на Суинга и имитират чейнджър и в него може човек да ръгне флашката или картата-памет. Хубавото е, че можело да си го изкараш в жабката например, да не се вижда, и че напълно нормално си се управлява от бутоните на волана. По принцип, телефона веднага се свързва с колата през Синия Зъб и мога да просвирвам песни от него, обаче бутоните на волана не работят и ако искам да прескоча песен, трябва да го направя от телефона. Пък не е удобно, даже си е бая опасно, да бърникам в телефона, докато карам... В края на краищата, юнака от Еуратек дал на жена ми линк къде в БГ ги продават тези устройства - в София, така че ще се оборудваме юли месец. Ако някой се интересува мога да го публикувам тук този линк. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Честито и добре дошъл. Нека колата да те радва и да ти доставя удоволствие. Аз съм с ниво на оборудване Елеганс + Едишън и също нямам MDI/AUX изводи. Винаги се поръчва допълнително. Не ми и трябват. Пускам музика или от CD-то (при 320 kb битрейт едно презаписващо CD побира около 60 песни), или ползвам bluetooth на телефона, за да слушам от Spotify. Качеството и от двата източника е много добро. Единственият съществен недостатък при последния начин на слушане на музика е липсата на контрол освен посредством телефона, но с това се свиква. 80 EUR за Yatour или друго подобно са много, а нямаш и гаранция, че ще стане, но ти си знаеш.... Барабаните да не те притесняват изобщо - колата си спира съвсем прилично.

   Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Честито и добре дошъл. Нека колата да те радва и да ти доставя удоволствие. Аз съм с ниво на оборудване Елеганс + Едишън и също нямам MDI/AUX изводи. Винаги се поръчва допълнително. Не ми и трябват. Пускам музика или от CD-то (при 320 kb битрейт едно презаписващо CD побира около 60 песни), или ползвам bluetooth на телефона, за да слушам от Spotify. Качеството и от двата източника е много добро. Единственият съществен недостатък при последния начин на слушане на музика е липсата на контрол освен посредством телефона, но с това се свиква. 80 EUR за Yatour или друго подобно са много, а нямаш и гаранция, че ще стане, но ти си знаеш.... Барабаните да не те притесняват изобщо - колата си спира съвсем прилично.

   Поздрави.

Баси, трети ден се опитвам да записвам музика на диск и не става, та не става. Уж ги записва лаптопа пък после не се четат. Или ги дава, че са празни, или че завършени, т.е. не може нищо по тях да се прави. С Ashampoo записвам, дисковете са CD-R. Имаш ли представа? Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Здравей. Аз използвам CDBurnerXP: https://cdburnerxp.seИнтерфейсът е на български. Записваш "Диск с данни" (mp3). Няма значение дали ще оставиш диска отворен или ще приключиш сесията. SWING-а безпроблемно чете и CD-RW (презаписващи дискове). Моят съвет е mp3-ките да бъдат с 320 kb минимален битрейд. Пробвай да пуснеш музика и през телефона/таблета/музикален плейър, който има блутуут. Първо изчакай телефона да се "закачи" и след това пускай музиката. Важно е устройството, от което пускаш музиката (телефона например) да е на максимална сила на звука (например на моята Lumia съм дал "Мултимедия" максималната стойност 30). Звукът е чудесен. Понякога се наблюдават кратки прекъсвания, които не мога да определя на какво се дължат, но не е болка за умиране.

   Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Винаги записвам на максимална скорост (програмата си задава автоматично) и никога не съм имал проблем с четенето на диска от SWING. Но е възможно различните устройства да са повече или по-малко чувствителни.

   Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

такъв проблем имаше при по-старите мултимедии на ВАГ, примерно от четенето на кофти дискове, лещата на MFD-то се прецакваше и в един момент спираше да чете дори оригинални дискове. Същият проблем го правят и всякакви други CD/DVD плеъри. Докато е по-ново устройството (и ако е качествено) може да чете лоши записи, но с времето нещата се влошават. Отделно значение за самия запис (и качеството на четене, сътоветно на музиката, която слушаме) имат записвачката и медията, на която се записва. Бързата скорост непрогаря качествени "пътечки". "Дърти" DJ са ми казвали, че за истински качествен запис се препоръчва скорост до 4х. Скоростта се определя от програмата за запис.. Сега не знам как са по-новите устройства и как са се развили технологиите, може и да са ъпгрейднали лещи едно друго, но просто казвам каквото знам. За да ви е мирна главата +5/10 минути на запис няма да е проблем, така диска ще изкара по-дълго, а пък и е вероятно да ви прескача по-малко по дупки и тн :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и безаварийно.

Мерси, колега!  :banger_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Здравей. Аз използвам CDBurnerXP: https://cdburnerxp.seИнтерфейсът е на български. Записваш "Диск с данни" (mp3). Няма значение дали ще оставиш диска отворен или ще приключиш сесията. SWING-а безпроблемно чете и CD-RW (презаписващи дискове). Моят съвет е mp3-ките да бъдат с 320 kb минимален битрейд. Пробвай да пуснеш музика и през телефона/таблета/музикален плейър, който има блутуут. Първо изчакай телефона да се "закачи" и след това пускай музиката. Важно е устройството, от което пускаш музиката (телефона например) да е на максимална сила на звука (например на моята Lumia съм дал "Мултимедия" максималната стойност 30). Звукът е чудесен. Понякога се наблюдават кратки прекъсвания, които не мога да определя на какво се дължат, но не е болка за умиране.

   Поздрави.

Да, колега, пускам без проблем от телефона. Ако му е включен Синия Зъб ще като дам на контакт и тече свързване. Не е удобно, както казах по-горе, ако си на дълъг път и си барникаш в телефона, за да смениш песен примерно. Иначе този плеър, дето си дал линк ми изглежда за Windows XP. Аз съм със 7, ще пробвам дали става. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знаех, че скоростта на запис има значение за качеството на диска, затова и благодаря на колегите, които го споделиха. Аз не съм много в час по въпроса, в интерес на истината. И със Експлоръра на Уиндоус 7 пробвах даже, ама записва само първата папка и то като я отваря и записва файловете в нея. А не като папка. Примерно АС/DC, Accept и т.н. Ама ще дерзая, де. Поздрави на всички! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, колега, пускам без проблем от телефона. Ако му е включен Синия Зъб ще като дам на контакт и тече свързване. Не е удобно, както казах по-горе, ако си на дълъг път и си барникаш в телефона, за да смениш песен примерно. Иначе този плеър, дето си дал линк ми изглежда за Windows XP. Аз съм със 7, ще пробвам дали става. Поздрави!

Програмката така се казва, иначе има версии за W7 и 8/8.1, не се притеснявай. За безплатен софтуер е чудесна, ползвам я от години.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита да ти е колега!

 

Поздрави

Благодаря! :banger_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен,много безаварийни километри с Рапидчо.

:)  Мерси, Самуиле!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.