Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мога ли да монтирам гуми 185/60/15 на Fabia 1.4 Tdi 2009


Fabia 1.4 Tdi 2009

Recommended Posts

Здравейте колеги, от скоро съм собственик на Шкода Фабия 1.4 Tdi 2009 година, налага ми се да и купя нови летни гуми, но размерът на гумите с които е в момента е 195/55/15 и са доста скъпички за мен. 185/60/15 са на половин цена възможно ли е да монтирам такива на Шкодата и ако да какви са плюсовете и минусите.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може ще се вдигне малко и ще се доближи до калниците не ми се вярва да опират

Мислите ли, че ще има някакъв проблем отностно разход, спирачен път и устойчивост?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://automedia.investor.bg/read/2218.html иначе има вариант да си намерите джанти 14 ки 5Jx14 ET35  при тях гумите са 165/70 R14

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да имаш проблем с разхода, слагаш по-тясни гуми.Разликата е малка, така че устойчивостта ще си остане същата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем, надали ще имаш, но - със сигурност ще загубиш откъм стабилност и управление /водимост/ на автомобила, при висока скорост и в завой.

От друга страна, ако си спокоен шофьор, ще спечелиш от по-висок комфорт на возене, с оглед на дупки и неравности, по-лек волан и по-нисък разход на гориво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем, надали ще имаш, но - със сигурност ще загубиш откъм стабилност и управление /водимост/ на автомобила, при висока скорост и в завой.

От друга страна, ако си спокоен шофьор, ще спечелиш от по-висок комфорт на возене, с оглед на дупки и неравности, по-лек волан и по-нисък разход на гориво.

Благодаря, тя моята шкодичка не е автомобил за скорости над 130 km/h така, че твърдо съм решил да я преобуя с тези гуми!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да има никакъв проблем. Тия 195 така ли дойдоха , или ти си ги слагал? Моята серийно беше с 165/70/14. С по тесните гуми , би трябвало да ти падне разхода. Ще има по малко триене.

Редактирано от ivand911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимните гуми са ми същия размер. Няма проблеми с тях. Разлика в стабилност, управление или разход се съмнявам да усетиш. Аз поне за 4 сезона вече не намирам такава. Визуално обаче не е особено красиво.

Иване, Фабия 2 заводски е с този размер, освен по-опосканите версии. Колегата не може да сложи 14 цолови джанти, не влизат на предните спирачни апарати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е с заводски 185/60/14, няма проблем с спирачните апарати, скоро взехме за брат ми елеганс оборудване и тя е с такива. Зимата карам с гуми 175/65/15

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да има никакъв проблем. Тия 195 така ли дойдоха , или ти си ги слагал? Моята серийно беше с 165/70/14. С по тесните гуми , би трябвало да ти падне разхода. Ще има по малко триене.

Така си я купих с комплект зимни на метални джанти и летни на лети джанти с еднакъв размер гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.