Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пръскачка на задната чистачка.


RahzeL

Recommended Posts

Здравейте. Имам проблем със задната пръскачка. Чува се моторчето да върти но не пръска а връща малко на предните пръскачки. Може ли някой да ми обясни с точност от къде минава маркучето, защото най-вероятно е запушено някъде. И да ми кажете евентуално с какво да го отпуша. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ако питаш по-скоро е от клапанната система на моторчето - понеже е реверсивно има клапан , който затваря противоположните пръскалки и ако не може да затвори по тази дълга тръба няма как да създаде налягане.

Инак едната снадка е под компютъра , на комби има и една в багажника .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компютъра на двигателя - горе в ляво на коша ... под него е снадката към задната пръскалка , но в случая може да свалиш подкалника на лявата предна гума и да погледнеш самата помпичка (мисля , че проблема е в нея) , защото ако има извадена снадка тече или зад предно ляво колело или в багажника , а не връща през предните пръскалки.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 години по-късно...

  Аз имам подобен проблем. Извадих казанчето с помпата и пробвам в банята дали работи. Пълня казанчето с вода и от едната пробка почва да тече дори и да не съм подал ток. Включвам ток 12V и почва да тече със струя от едната страна - от едната пробка на реверсивния клапан. До тук добре. Разменям плюса и минуса и със струя тече и от двете страни и от двете пробки на реверсивния клапан. - Това нормално ли е ? При монтирана система би започнало да пръска вода и отзад и отпред...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.