Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Формула 1 - 2015


axel

Recommended Posts

Да, наистина това състезание беше свеж полъх.

Жалко за Кими, може би щяхме да видим и двамата на почетната стълбичка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 98
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • axel

    33

  • The Best Forman

    19

  • PRR

    12

  • legaltk

    6

Най-много писали в темата

Хехе, да бяхте казали една добра дума за Фетел бе... келеша дето всички твърдяха, че колата го направила шампион. А откак е в във Ферари, бие Райконен по всички показатели. Обаче за Райконен винаги има по една добра дума - пак нищо смислено не направи, ама го направи със стил. :)

 

Бъзикам се де, просто ми прави впечатление, че Районен ако ще да се изсере на пистата, пак ще има аплодисменти, а Фетел ако ще от последен да стане първи... ами то колата го направи, той само седи вътре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо, моето мнение беше за състезанието като цяло.

Ако тръгнем да говорим за пилоти - всеки си харесва само своето гардже и ще стане като с Левски-ЦСКА.

Днес един е на стълбичката, утре - друг......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да сме коректни това е най-куцата за изпреварване писта и на нея са ставали какви ли не чудеса и за това аз лично ще се въздържа да превъзнасям един или да хуля друг. Хамилтън имаше проблем при старта , оня тъп швепсаджия прее..а Розберг , не че щеше да направи кой знае какво , но поне можеше да има интрига , а старчоците от маФИА показаха за пореден път , че мерят с двоен аршин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Нищо кой знае колко изненадващо след лятната пауза, само дето Ферари изглеждат по-зле и Рено май са дръпнали малко напред.

Беше ясно, че силните думи на Хонда за това, че на Спа ще имат същата мощност като Ферари, бяха малко преувеличени, но те пък като чели вървят назад. Направо са жалка картинка. Как отбор като Макларън и производител като Хонда допуснаха да се стигне до това положение, не ми е ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не виждам абсолютно нищо изненадващо при тези ограничения в тестването. Симулатори, врачки и сие не вършат работа. Автомобила трябва да се усети, двигателя също. В МотоГП Сузуки са в подобно положение - първа година с състезанието и много ясно проличават проблемите с липсата на скорост и практива при пилотите. 

 

Относно спа - при сухо време двигателя и аеродинамика на автомобила са 80% от състезанието. Но, при променливо време 95% е в ръцете на пилота. Така че, за утре нищо не е ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не виждам абсолютно нищо изненадващо ......

Е да де, и аз това казах :)

 

Че им е първа година, така е, но това са Макларън и Хонда, не трябваше да допускат такова нещо. Признавам, че не следя редовно МотоГП, но сега метнах едно око на класирането при пилотите и гледам, че пилотите на Сузуки са в средата на класирането, дори малко по-нагоре.

 

Утре май го дават да вали на пистата, така че може и да гледаме нещо подобно на това, което се случи в Унгария, или поне се надявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

axel, средата е доста зле. В МотоГП освен заводските отбори има и частни. Та средата е реално края.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

axel, средата е доста зле. В МотоГП освен заводските отбори има и частни. Та средата е реално края.

Съгласих се  :)

 

Браво на Лотус и Форс Индия. Лошия късмет сполетя и Фетел този път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Мерцедес са обидно по-добри от останалите. Най-добрата обиколка на Фетел (1.27:376) беше 7 десети по-бавна от тази на Хамилтън (1.26:672), и това при положение че Люис в даден момент започна по-скоро да пази колата, отколкото да опитва да изстиска всичко от нея. 25-те секунди преднина в края не бяха повече, само защото от Мерцедес нямаха нужда да са повече. Хамилтън вече има огромен аванс пред Розберг и най-вероятно ще защити титлата си. 

 

За мен по-любопитно обаче е какво се случва с Макларън през този сезон. Вчера Алонсо завърши на 18-то място - най-слабото му класиране от 2001г. насам. Явно проблемите с двигателите Хонда са наистина не просто сериозни, а неразрешими на този етап.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... и това при положение че Люис в даден момент започна по-скоро да пази колата, отколкото да опитва да изстиска всичко от нея. 25-те секунди преднина в края не бяха повече, само защото от Мерцедес нямаха нужда да са повече. ....

Това не е точно така, защото точно в края на състезанието Хамилтън натискаше колкото може колата поради опасението на отбора, че ще ги накажат с добавяне на време заради по-ниско налягане в гумите. Това така и не се случи, въпреки, че налягането наистина е било по-ниско от позволеното, но при поставянето на гумите върху колата, то е било коректно или поне такова е официалното обяснение  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш право. Не следих последните 10-ина обиколки, а явно тогава е станало напечено. Просто около 34-5 обиколка преднината на Хамилтън беше приблизително 20 секунди и ми се стори, че осезаемо върна газта.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Дано спре тоя дъжд за състезанието, че иначе може да гледаме туристически обиколки зад кола за сигурност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тез са големи късметлии ... в Тексас вали два пъти в годината и тез уцелиха единия ... дано поне са се научили да стъпват на бордюрите , че в квалификацията се пързаляха като хокейни шайби :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати състезанието  :wacko_2:  Аз гледам Ф1 по РТЛ и за мен ГП на САЩ беше сейфти кар измежду рекламите.

 

пс: Честита му трета титла на Хамилтън.

Редактирано от axel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледал съм и по-интересни надпревари.

Честито на Хамилтън,не го харесвам,но все пак е Световен шампион.

Догодина ще видим...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати състезанието  :wacko_2:  Аз гледам Ф1 по РТЛ и за мен ГП на САЩ беше сейфти кар измежду рекламите.

 

пс: Честита му трета титла на Хамилтън.

За това има интернет стрийминг на скай ... качеството не е кой знае какво , но за сметка на това няма реклами :sorry:

Състезанието си го биваше , като изключа лекото разочарование от егоизма на Хамилтън , но остава да стискам палци на Розберг да стане втори в генералното класиране.

Другото , което ми хареса е прогреса на МакЛарън ... като си спомня , че в началото на сезона се бореха да стигнат средата на състезанието , а сега в десетката ... токувиж догодина се намесят и в борбата за титлата .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ще стане интересно ако наистина МакЛарън започнат отново да се борят в челото, пък и Ферари ако настигнат Мерцедес още малко, ще стане чудно. :D/

Е къде го гледаш тоя Скай, и аз го гледам през един сайт, но освен, че е кофти качество, има и едни изнервящи реклами, които немога да ги махна 15 мин. от екрана. Може на лс да споделиш  :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.