Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Формула 1 - 2015


axel

Recommended Posts

Новият сезон във Формула 1 започна и смятам, че е време да открием тема по този повод.

 

Промените в правилата са минимални в сравнение с отминалия сезон и както изглежда, претендента за титлата ще е същият, но като чели съотношението на силите зад Мерцедес малко се е променило. Фетел вече кара за Ферари, Алонсо за Макларън, които пък са с новите двигатели на Хонда, Катерам вече не съществува, Марусия се казва Мейнър и имаме двама тинейджъри на стартовата решетка. Алонсо пропуска първото състезание заради катастрофата на тестовете преди две седмици, за която се носят всякакви конспиративни теории из интернет. Това са, най-общо казано, интересните новини преди старта на сезона.

 

Днес, преди квалификацията се надявах, че другите ще са малко по-близо до Мерцедес, но уви - 1,4 секунди пред първия от останалите.  :fool:  Хамилтън и Розберг пак ще си карат в друг шампионат. :dog:

Изненадах се малко от представянето на Ред Бул, но доколкото разбрах имали някакви проблеми и можеби не показаха реалното си темпо.

Дано се получи по-интересен сезон от 2014-та

 

пс: Забравих да кажа, че ако не сте разбрали още, състезанията и квалификациите ще се предават по Диема Спорт, която също е платен канал, но поне е по-достъпна от Филм+ или както там се казваше булсатската.

Редактирано от axel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 98
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • axel

    33

  • The Best Forman

    19

  • PRR

    12

  • zdravko zankov

    6

Най-много писали в темата

Миналата година Алонсо правеше чудеса в състезанието. Ако Ферари са запазили тази сила можем да очакваме прилично представяне от Фетел и Райконен. Но, като цяло, очаквам пак доминация от Мерцедес и битка за местата от трето нататък. Дано не се окажа прав...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новостите за мен са в бокса - медицинския автомобил и слона чисто нови , а Хонда с МакЛарън са трагични .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерцедес наистина пак ще си карат сами.

Добро начало за Фетел с Ферари. Много ме е яд за Кими, беше най-интересното на пистата докато отпадна :angry:

Като цяло скучно състезание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-интересното беше на стълбичката - интервютата на Арнолд Шварценегер , а Мерцедес спокойно можеха да направят едно ТО1 и да завършат пак първи.

Попадението на сезона според мен е Фелипе Насър ... ще му стискам палци на младежа .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що да е било скучно ... имаше доста катастрофи , кола за сигурност , 11 отпаднали и само един от завършилите не взема точки и това е на сухо , представям си някъде ако ги намокри .

Давай да се местим при електрокарите :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички новобранци се представиха прилично, но наистина евала на Насър, въпреки, че при тая липса на коли по пистата, можеш да се представиш зле само с Макларън :D  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що да е било скучно ... имаше доста катастрофи , кола за сигурност , 11 отпаднали и само един от завършилите не взема точки и това е на сухо , представям си някъде ако ги намокри .

Давай да се местим при електрокарите :D

Отпадналите бяха само 6, то стартиралите бяха малко повече от 11  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що бре , само на две обиколки беше зад Хамилтън  ... добре , че се строши та да не се ядосват много и да имат оправдание :D

Аз не хванах решетката , но ми се стори , че чух само за един , който не стартира :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

толкова загубено състезание, добре че беше бате Арни накрая.

МакЛаръните ми се струват толкова в нокаут, че няма накъде. за какво взеха този тупан Ерик Булие, след като почти съсипа Лотусите, сега прогресивно унищожава тима от Уокинг.  Добре, че марусиите не стартираха, защото щяха да ни направят за смях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извадили са Германия от календара. Съвсем се опитват да унищожат формулата :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много странно това с изваждането на Германия. Ясно, че Нюрбургринг фалира, но пък Хокенхайм да нямат време да се подготвят ми се вижда малко нереално. Най-вероятно им е писнало на германците да плащат някакви невероятни суми на дедо ти Бърни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Германия е огромен пазар и традиции във F1. Просто не проумявам как може да останат без състезание!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото разбирам, състезание ще има догодина на Хокенхайм, защото договора им е да се редуват с Нюрбургринг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-интересното състезание от години. Ферари най-сетне спретнаха стратегия, а Фетел показа, че не е била само колата която го е докарала до 4 световни титли. Хамилтън си изпусна нервите. Явно не очакваше съпротивата на Ферари. Розберг ... никога няма да стане световен шампион. Просто ще си търкаля по пистата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Фетел беше просто перфектен. Розберг разочарова най-много. С меките гуми трябваше да догони Хамилтън за 5-6 обиколки, а се оказа, че не може. Явно и тази година Хамилтън ще го мачка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-после малко разместване в челото. Браво на Фетел, супер състезание на Кими въпреки проблемите в началото, Ред Бул доста зле, двамата тинейджъри в Торо Росо също направиха добро състезание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен най-голямата изненада е , че не заваля , а за тактиката на Мерцедес нямам думи ... повярваха си , че имат още 30 сек. преднина , ама явно нямаааат :nea:

МакЛарън явно има още много ядове да берат с Хондата .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-интересното състезание от години. Ферари най-сетне спретнаха стратегия, а Фетел показа, че не е била само колата която го е докарала до 4 световни титли. Хамилтън си изпусна нервите. Явно не очакваше съпротивата на Ферари. Розберг ... никога няма да стане световен шампион. Просто ще си търкаля по пистата.

Да, Фетьо затвори устите на хората, които говореха как е просто шофьор на великолепните болиди на Нюи. А Хамилтън пък доказа, как без заповеди от бокса е кръгла 0, бутана напред от тате&Со. Само за Нико ми се иска да не е вярно - пак го прецакаха заради Хамилтън, но пък да имаш комплекс от друг пилот - значи не си това, което се иска за да станеш световен шампион. 

 

А моя любимец Кими успя да направи страшно състезание!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

 

МакЛарън явно има още много ядове да берат с Хондата .

Да, със сигурност, но пък ако напредват с тези темпове както от миналото състезание до сега, то скоро ще почнат да събират точки. На Бътън чак не му се вярваше, че настига други коли :D

 

 

А моя любимец Кими успя да направи страшно състезание!

Щеше да е много интересно ако не беше спуканата гума в първата обиколка ама пустия му карък не го пуска от както е във формулата :angry:

Редактирано от axel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.