Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как поддържаме автомобила? Поправка на драскотини. Почистка на тапицерии и т.н


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)
Преди 1 час, Mishelle написа:

Със сигурност процедурата е изморителна. Изиксва и време. Браво за всичко, което си направил, ефекта си заслужава. Аз в момента експериментирам с различни вакси и колко ще издържат на агресивното безконтактно измиване. За сега всички до 20лв. се предадоха, което е разбираемо предвид цената им. В момента 11-то измиване и все още си е там един Polymer Netshield на Sonax, който е на най-долното стъпало от Profiline серията на марката. Но пък е супер лесен за нанасяне.

 

Между другото, качвай снимки направо през форума. Тези външни линкове са кофти работа и снимки често изчезват. Лесно е, тук е описано всичко :)

 

Да, стандартните вакси се нанасят лесно. Карнауба вакса се маже малко по трудно и се изтрива по трудно, но е по ефективна.

Последователни 7 години, всяка година нанасях вакса. За хидрофобията и пазене от измърсяване ваксата е ефективна, но въпреки че на годината най много 10-тина пъти мия колата и то сам с много внимание, пак се получаваха микро драскотини. Получават се предимно при подсушаване. Имам хубава микорфибер кърпа с която работя много внимателно и я държа чиста, но все пак се получиха поне 3-4 дълги и многобройни местни микро драскотини. Рекох си да пробвам с керамично покритие да видим колко ще е ефекта.

Ето предишното положения на боята и пиано блек на гредита на вратите /2 снимки/ и сегашното положение на боята. (не съм категорично доволен от резултата за полирането, но нямах много време и сили да се занимавам по вече, исках да го свърша по скоро)

 

Ще внимавам за снимките. :) Благодаря за забележката. Просто съм забравил за функцията за качване на снимки.

 

1p9lR1.png

 

86G7jr.jpg

 

001-20200519_140220.jpg

Редактирано от Levcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Levcho

    14

  • Андриян Златев

    12

  • pigoff

    4

  • mordo

    4

Най-много писали в темата

Публикувано (Редактирано)
Преди 3 часа, The Best Forman написа:

Да попитам - тези нано покрития пазят от това улично изкуство?

 

Да кажа чесно нямам никаква практика. Мисля че каквото и покритие да е, няма как да опази колата от волни дейности. ЧовеЦите ако искат да навредят ще бъдат упорити и ще драскат докато видят ефекта.

А пък за неволни последствия като камъчета или драскотини по време на подсушаване на боята, казват че е ефективно покритие. Има в Йутуб видео в което се правят тестове, разсъждавам и по тях.

 

Редактирано от Levcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.